sobota, 30 stycznia 2016

Prasowanki. W głowie się nie mieści - Disney


Tytuł: Prasowanki. W głowie się nie mieści - Disney
Wydawnictwo: Zielona Zowa
Seria: W głowie się nie mieści
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 32
Wiek: 6-8 lat

Opis:
Nietuzinkowa książka o tworzeniu i szukaniu inspiracji. Ma ona za zadanie zachęcić dziecko do projektowania przedmiotów, ubrań i dodatków. Nauczy ozdabiania i poszukiwania swojego stylu.
Projekty z filmem W głowie się nie mieści zawierają ciekawostki związane z postaciami, quizy, informacje o samym filmie oraz zestaw prasowanek, którymi możesz ozdobyć np. swoją ulubioną koszulkę. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Recenzja:

Znacie film W głowie się nie mieści? Jeśli nie, koniecznie musicie to nadrobić, jeśli tak – na pewno jesteście fanami. Wydawnictwo Zielona Sowa postanowiła wyjść naprzeciw wszystkim, którzy zakochali się w tej animacji i utworzyła serię pozwalającą na dłużej pozostać z ulubionymi bohaterami. Oprócz Prasowanek, które dziś dla was zrecenzuje, możecie też dostać Album rodzinny i książkę ze zmywalnymi tatuażami.Ta cieniutka książeczka dostarczy waszym dzieciom sporo rozrywki. Tak naprawdę to „książka interaktywna”, czy raczej książka, w której można znaleźć sporo inspiracji. Na początku znajduje się opis wszystkich emocji z filmu, tj. Radości, Smutku, Gniewu Strachu i Odrazy. 

Jeśli nie liczyć Odrazy, każdemu uczuciu poświęcone jest kilka stron, na których znajdują się różne zadania z nim związane. Może to być pokolorowanie obrazka lub napisanie listu, a więc uzupełnianie tej książeczki, ale znajduje się w niej też wiele „przepisów” na manualne zadania, które wymagają współpracy rodzica i dziecka. Można razem z maluchem ozdobić kubek, wykonać maskotkę albo ozdobne pudełko na łakocie i co najważniejsze – zrewolucjonizować swoją garderobę. Na końcu znajdują się wizerunki bohaterów filmu, którymi można ozdobić ubrania, ale nie tylko, przy odrobinie fantazji można też umieścić wizerunek ulubionej postaci na poduszce lub torbie. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sama skusiłam się na jedną z zabaw. Zobaczcie, co mi wyszło.
Prasowanki to bardzo fajna propozycja nie tylko dla fanów filmu W głowie się nie mieści. Dzięki niej można zająć czymś dziecko, a przy okazji zadbać o rozwój jego kreatywności i... nieźle się z nim bawić. Gorąco polecam!


Zawartość książeczki przybliżyłam wam dzięki wydawnictwu Zielona Sowa 

1 komentarz:

  1. Genialna książeczka, która pomoże dziecku zrozumieć swoje emocje. Te prasowanki są miłym dodatkiem, z chęcią też w ten sposób ozdobiłabym swoją podusię. ;)

    OdpowiedzUsuń