środa, 19 grudnia 2018

Pavla Hanácková, Linh Dao - "Kto się chowa na lądzie i w wodzie?"


Autor:
Pavla Hanácková
Ilustracje: Linh Dao
Tytuł: Kto się chowa na lądzie i w wodzie?
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 16
Ocena: 10/10
Wiek: 4+

Opis:

Zwierzęta to mistrzowie kamuflażu. Niektóre tygrysy wyglądają jak… las bambusowy. Są kameleony, których skóra może mieć dowolny kolor. Żaby, które potrafią udawać mech albo liście. Zwierzęta naprawdę potrafią się maskować!

W tej książce schowało się ich 20, znajdziesz je wszystkie?

A kuku!


Recenzja:

Ciekawostki ze świata zwierząt to pewniak, kiedy szukamy pozycji dla malucha. Szczególnie takiej, którą również dorosły będzie czytał z zainteresowaniem.

A kiedy taką tematykę ubierzemy w przepiękne, akwarelowe ilustracje i umieścimy w wyjątkowo trwałej książeczce pełnej ruchomych okienek, musimy liczyć się z entuzjastycznym przyjęciem. Bo taka właśnie była reakcja mojej córki na „Kto się chowa na lądzie i w wodzie”. I szczerze mówiąc wcale jej się nie dziwię, że nie chce wypuścić tej książki z rąk. Bo jest świetna.
Każda podwójna strona poświęcona została jednemu zwierzęciu biegłemu w sztuce kamuflażu. Z lewej strony na małego czytelnika czeka trening spostrzegawczości – bo opisywane zwierzątko najpierw trzeba wypatrzyć, a następnie, przy pomocy wyciąganego paska przesunąć okienko, by przyjrzeć mu się lepiej. Prawa pełna jest ciekawych informacji na temat owego zwierzęcia, zilustrowanych zabawnymi rysunkami. W ten sposób poznamy egzotycznego geparda i rodzimego jelenia, przypominającego kamień żółwia morskiego, zakręconego węża i maleńką ośmiornicę (rany,  jaka ona jest urocza!). Na sam koniec czeka zaś prawdziwe wyzwanie – w miejskim pejzażu odszukać należy aż dwadzieścia mniej lub bardziej popularnych stworzeń. A to wcale nie taka prosta sprawa!

Książka jest naprawdę ciekawa, przepięknie zilustrowana, pomysłowa i porządnie wykonana – w twardej oprawie, z grubymi, kartonowymi stronami. Ponadto paski do przesuwania okienek wcale nie tak łatwo wyrwać! 

Bardzo dobry pomysł na prezent dla ciekawego świat malucha. A na tych, którzy wsiąkną na dobre, czeka również druga część, gdzie poszukiwania toczą się w lesie i na śniegu.
Polecamy z całego serca!

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Adamada.

2 komentarze:

  1. Myśle, ze moje szkraby są już za małe na taka ksiazke, ale pomysł kreatywny😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam książeczki przyrodnicze. Moje dzieci najbardziej lubią takie książeczki. Najlepiej się przy nich bawią.

    OdpowiedzUsuń