niedziela, 19 maja 2019

Stwórz własny ekosystem


Dawno nie dawałam tu żadnej recenzji zabawki - a przecież na pewno chcielibyście się też na Bajkowirze dowiedzieć, co warto kupować dzieciakom z okazji różnych okazji. Pokażę Wam więc dzisiaj ciekawą zabawkę z serii "I'm a genius" - czyli z tej serii, która mnie najbardziej ciekawi, jeśli chodzi o serie zabawek dla dzieci. Naprawdę warto się nią zainteresować, bo są w niej prawdziwe perełki: zarówno dla dziewczyn, jak i dla chłopców! Tu akurat zabawka dla osób obu płci!


Zabawka ta skierowana jest dla osób od siódmego do dwunastego roku życia i osobiście sądzę, że te widełki wiekowe są w porządku. Ja tę zabawkę dałam kuzynce na urodziny (dwunaste) i dobrze się razem bawiłyśmy. Ba, ma ona siedmioletniego brata, który też nam pomagał. Więc wiecie - naprawdę dobrze są te widełki dobrane, bo dzieci były w stanie się w tej zabawie odnaleźć i czerpały z niej radość.


Zawartość tej zabawki nie jest zbyt duża - części są plastikowe, jest przewodnik, a do tego torf, nasionka i porosty, aczkolwiek wydaje mi się, że dla dzieciaków, które są ciekawe świata, to taka zabawka jest dobrym rozwiązaniem. Ciężko mi powiedzieć, czy można byłoby taniej takie części samemu załatwić - wydaje mi się, że jeśli ktoś chce zrobić porządny prezent, który przy okazji rozwija wiedzę, to jednak ten zestaw warto kupić, mimo dosyć sporej ceny. 


Na zdjęciu wyżej macie wszystkie części - oprócz książeczki. Nie jest ich naprawdę wiele. Niemniej jednak zabawa tą zabawką to fenomenalna zabawa: szczególnie, jak dziecko jest ciekawe świata i lubi się bawić takimi rzeczami. Bo jeśli woli jednak bawić się lalkami, czy tworzyć własne stylizacje, to ciężko powiedzieć, żeby tworzenie własnego ekosystemu było czymś w jego guście.


Zdjęcie spisu treści książeczki, która jest dołączona do zestawu - jest ona dosyć spora: zawiera dużo ciekawych informacji. Na pewno więcej niż to, co tylko powinna zawierać. Jest to spory plus - niemniej jednak jeśli dziecko chciałaby się dowiedzieć czegoś o świecie, to dobrą opcją jest też kupno dziecięcej encyklopedii - ma więcej informacji i jest przeważnie tańsza. Co prawda dziecko ominie zabawa i uczenie się na własnych zabawach - ale tu już trzeba zadecydować, co jest dla rodzica (czy innego członka rodziny) ważniejsze.

Niemniej jednak ja bardzo tę zabawkę polecam. Ogólnie cała ta seria jest wyjątkowa i bardzo rozwijająca. Sporo recenzji możecie już znaleźć na Bajkowirze. Korzystajcie z tego!

TĘ ZABAWKĘ KUPICIE >>> TUTAJ <<<
Zestaw ten zrecenzowałam dla Was dzięki uprzejmości sklepu alemaluch.pl

4 komentarze:

 1. Latem można w ogródku razem z dzieckiem coś posadzić a w zimie taka zabawa to myślę, że całkiem fajny pomysł:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł, szczególnie dla mieszkających w mieście, gdzie ograniczone są możliwości poznania natury. My mamy ten komfort i mieszkamy tak naprawdę w lesie. Dla moich dzieci to już naturalne środowisko. Wiedzę opierają na doświadczeniu i zadają całe mnóstwo pytań.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ te maluchy mają teraz dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Marta Aleksińska30 maja 2019 10:25

  Super, my ostatnio robiliśmy wulkan! To teraz się świetnie zapowiada ;)

  OdpowiedzUsuń