piątek, 1 listopada 2019

Kimberly Faria, Robyn Newton, Amy Oliver - "W Arktyce", "W oceanie"Autor: Kimberly Faria, Robyn Newton, Amy Oliver
Tytuł: W Arktyce + W oceanie
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 12 + 12
Wiek: 3-5 lat
Ocena: 10/10

Opis:

Odkryj dziką Arktykę, przewracając kolejne strony z przezroczystymi okienkami. Zobaczysz różne środowiska arktyczne i mieszkające w nich zwierzęta polarne. Przyjrzyj się im uważnie, by podczas tej wyprawy poznać ich jak najwięcej. Akademia mądrego dziecka. Odkryj przyrodę to seria trzech zupełnie wyjątkowych książeczek. Oglądając kolorowe ilustracje, dzieci poznają zwierzęta mieszkające w oceanach, na wsi i w Arktyce. 

Popłyń w głąb oceanu, przewracając kolejne strony z przezroczystymi okienkami. Odkryjesz różne podwodne środowiska i mnóstwo niesamowitych zwierząt morskich. Przyjrzyj się im uważnie, by podczas tej wyprawy poznać ich jak najwięcej. Akademia mądrego dziecka. Odkryj przyrodę to seria trzech zupełnie wyjątkowych książeczek. Oglądając kolorowe ilustracje, dzieci poznają zwierzęta mieszkające w oceanach, na wsi i w Arktyce. Książki mają kartonowe strony i przezroczyste, foliowe okienka.

Recenzja:

Bardzo lubię, gdy w książkach dla młodszych czytelników autorzy podejmują tematykę nieco mniej oczywistą niż to, co dziecko zna z własnego otoczenia. To oczywiście jest pomocne i w przypadku tych naj, najmniejszych nawet pożądane, niemniej często jest tak, że ze zwierzętami "egzotycznymi" spotykamy się dopiero w publikacjach skierowanych do starszych przedszkolaków. Tymczasem jeśli odpowiednio "ugryzie" się temat, może to być tematyka ciekawa i dla młodszych pociech.

Tak właśnie jest w nowej serii książeczek wydanych przez wydawnictwo Egmont. Ciekawie jest nie tylko dzięki tematyce, ale także formie. Tekstu nie jest dużo, dwa-trzy zdania na każdej rozdkładówce. Do tego proste zadanie związane z wyszukaniem określonego elementu. I dużo ziwerząt wraz z podpisami - od tych powszechnie znanych jak niedźwiedź po te, których maluch może jeszcze nie kojarzyć jak pardwa górska. Moją dwuletnią córkę zafascynował zwłaszcza narwal ze swoim kłem, ale rozpoznaje i nazywa już także wiele innych stworzeń, które i dla mnie do niedawna stanowiły tajemnicę. Końcowa rozkładówka zawiera rysunki wszystkich zwierząt, jakie pojawiły się w danej książeczce.

Czymś absolutnie ekstra w tej serii są przezroczyste foliowe okienka, które tworzą niezwykłe obrazy, gdy poszczególne warstwy nakładają się na siebie. Gdyby nie było tego elementu, napisałabym, że mamy do czynienia z sympatyczną serią dla najmłodszych, wartościową pod względem poznawczym, ale też bez efektu wow. To właśnie okienka za ten efekt odpowiadają. To w ostatnim czasie jedne z tych książek, po które córka sięga najczęściej. I właśnie dlatego, że tak ją ciekawią, to tyle zapamiętuje.

Jak na razie seria liczy sobie trzy czesci - o Arktyce, oceanie i farmie. Pierwsza zdecydowanie najbardziej przypadła Zosi do gustu, przy czym ocean też jest na topie, bo córka uwielbia tematykę rafy koralowej i żyjących tam stworzeń. Bardzo się cieszę, że taka seria, w tak atrakcyjnej dla dziecka formie została wydana. Po cichu liczę, że powstaną kolejne części, równie "egzotyczne", gdzie będzie można poznać zwierzęta z całego świata. Na pewno po każdą, która się ukaże, z przyjemnością w naszym domu sięgniemy.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

4 komentarze:

 1. Bardzo podobają mi się te książeczki obrazki są piękne pokazałam zdjęcia synkowi chciał oglądać dalej trzeba będzie poszukać tych książeczek

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam to nowoczesne podejście do książek dzięki któremu poza literami mamy też ucztę dla oka w postaci cudnych ilustracji. Przeźrocza to coś co fascynuje nie tylko dzieci 😉 Mnie także Arktyka oczarowała 🥰

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczki dla dzieci są nie tylko coraz piękniejsze lecz i bardziej pomysłowe i dlatego wzbudzają zachwyt rodziców i ich pociech. Pomysł z foliowymi okienkami bardzo mi się podoba. Na pewno wezmę tę książkę pod uwagę podczas świątecznych zakupów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne są 😍i takie pomysłowe!

  OdpowiedzUsuń