piątek, 21 lutego 2020

AMD: "Zwierzęta domowe", "Muzyka"


Autor: Nathalie Choux
Tytuł: Zwierzęta domowe + Muzyka
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 10 + 10
Wiek: 2+ 
Ocena: 9/10

Opis:

Kto mieszka w akwarium? Kto biega w kołowrotku? Książeczka „Zwierzęta domowe. Pierwsze słowa” przybliży maluchowi domowych pupili! 

„Zwierzęta domowe. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa” to wyjątkowa książeczka do nauki nazw zwierząt przeznaczona dla najmłodszych. Urocze, przyjazne ilustracje Natalie Choux ułatwią zapamiętywanie nowych słówek, a ruchome obrazki dostarczą maluchom wiele godzin dobrej zabawy. W książeczce dzieci znajdą m.in. koty, psy, rybki, myszy czy żółwie.

„Zwierzęta domowe. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa” to: 
● trwałe strony z grubego kartonu, które wytrzymają nawet intensywną zabawę; 
● ruchome obrazki do przewijania rozwijające motorykę małą i zapewniające dzieciom dużo śmiechu i radości; 
● urocze ilustracje zwierząt domowych. 

Jaki instrument ma struny? Jak gra się na bębenku? Tego i wielu innych rzeczy maluch dowie się z książeczki „Muzyka. Akademia mądrego dziecka”!  

„Muzyka. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze słowa” to ilustrowana książeczka dla maluchów, z której dzieci poznają nazwy instrumentów takich jak tamburyn, flet, cymbałki czy bębenek. Poprzez wciągającą zabawę z przesuwaniem ruchomych obrazków najmłodsi ćwiczą rączkę, a przy tym uczą się nowych słów. Sympatyczne ilustracje Natalie Choux zajmą dzieci na długi czas!  

W książeczce „Muzyka. Pierwsze słowa” dziecko znajdzie: 
● przyjazne ilustracje instrumentów narysowane przez Nathalie Choux; 
● ruchome obrazki, które rozwijają motorykę małą, a przy tym dostarczają maluchowi wiele radości; 
● wytrzymałe strony z grubego kartonu, dzięki którym książeczka nie ulegnie zniszczeniu podczas zabawy; 
● nazwy różnych instrumentów.  

Recenzja:

Dobrze znana i lubiana przez maluchy seria znów się rozrasta, ciesząc oczy i rączki najmłodszych czytelników i ich rodziców. Tym razem autorka zabiera nas w podróż do świata muzyki oraz przedstawia zwierzęcych przyjaciół, których możemy spotkać w różnych domach.

Akademia Mądrego Dziecka jest serią dość zróżnicowaną, taką, która lubi zaskakiwać zmianą w schemacie układu treści i wprowadzać nowości. W przypadku tych dwóch części mamy jednak do czynienia z tym, co już znamy, tj. każda rozkładówka z wyjątkiem ostatniej posiada ruchomy element w postaci suwaka, dzięki czemu coś na ilustracji się zmienia - porusza się zwierzak lub instrument. I choć układ treści mnie tym razem nie zaskoczył, to tematyka bardzo przypadła do gustu.

Dzięki książeczkom Nathalie Choux dziecko pozna nazwy różnych instrumentów, ich wygląd oraz (dzięki ruchomym elementom) to, w jaki sposób działają, wydając dźwięki. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie istrumenty należą do tych najpowszechniejszych, nie wszystkie maluch musi już znać, choćby z widzenia. Poza klasycznym bębenkiem znajdziemy tu na przykład flet czy tamburyn. Jeśli dysponujemy takimi instrumentami w domu, świetnym pomysłem jest to, by włączyć je do zabawy! Z kolei część o zwierzakach domowych zajmuje szczególne miejsce w mom sercu, bo gdy byliśmy z bratem dziećmi, w naszym domu zawsze gościło mnóstwo zwierząt - chomiki, świnki morskie, żółw, psy, królik. Nie mogliśmy narzekać na brak towarzystwa i bardzo to lubiłam. Moja córa nie ma co prawda jeszcze zwierzątka w domu, niemniej jej także ta tematyka bardzo przypadła do gustu - ją także ciągnie w kierunku gryzoni!

Warto podkreślić, że książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka są niemal pancerne - wykonane z masywnej, grubej tekstury, niemal nie do zdarcia. Suwak chodzi lekko, więc maluch nie powinien mieć problemu z jego przesuwaniem.

Polecam tak te książeczki, jak i resztę serii. Zawsze cieszy mnie, gdy pojawiają się jej nowe części.

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

3 komentarze:

 1. Piękne, proste ilustracje i niewiele tekstu. W sam raz dla maluszka. I chociaż nie mam już dzieci tak malutkich, to chętnie kupiłabym te książki ( może dla dzieci mojego chrześniaka?). Cieszę się, że książki dla najmłodszych coraz częściej przyciągają ich uwagę i aktywują przy czytaniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne ilustracje. Dodatkowo jeśli dziecko może przesuwać ilustracje to dodatkowa frajda 😉 bardzo podobają mi się te książeczki. Synek lubi książeczki o zwierzętach

  OdpowiedzUsuń
 3. Anna K (Korzeniowska)26 lutego 2020 10:55

  Każdy maluszek powinien rozpoczynać przygodę z książką od takich właśnie publikacji,z ilustracjami zwierząt i ruchomymi elementami,które ma dłużej przykują jego uwagę. Proste lecz starannie wykonane ilustracje oraz trwałość książeczki to zalety,które z pewnością docenią dzieci i rodzice.

  OdpowiedzUsuń