sobota, 20 marca 2021

"Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS. Zestaw podstawowy"

 

 
Twórca idei: Piotr Nawracała
Tytuł: Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS. Zestaw podstawowy
Wydawnictwo:Egmont
Data wydania: 25.05.2020
Wiek: 6+
Ocena: 10/10

Opis:
 
CARDBLOCKS to połączenie KLOCKA o oryginalnej konstrukcji i specjalnego ŁĄCZNIKA dające niespotykane dotąd możliwości tworzenia. Zbuduj zamek, domek, most, stolik z krzesełkami czy inne konstrukcje, które podsunie ci wyobraźnia. To świetna zabawa dla osób w każdym wieku, lubiących kreatywne zajęcia. 

EKOLOGICZNE 
Klocki CARDBLOCKS są wykonane z tektury typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury. Tektura jest lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała.  

ROZWIJAJĄ WYOBRAŹNIE 
CARDBLOCKS działają na wyobraźnię i rozwijają inwencję twórczą. Pobudzają do myślenia o formach przestrzennych – od prostych brył do złożonych konstrukcji. Uczą eksperymentowania i szukania rozwiązań, a także nieustannego przekształcania przestrzeni. Mają otwartą i elastyczną formułę. 

ŁĄCZĄ POKOLENIA 
Bawią i integrują. Zapewniają wspaniałą rozrywkę w gronie najbliższych. Budowanie konstrukcji z tekturowych klocków daje ogromną satysfakcję rodzicom, dziadkom, jak i samym dzieciom. 

POLSKI PATENT 
CARDBLOCKS to produkt oryginalny, pomysłowy i genialny w swojej prostocie. Twórcą idei jest Pan Piotr Nawracała, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań z tektury. Klocki produkowane są w Polsce z poszanowaniem dla natury. 
 
Recenzja:

Klocki od bardzo wielu lat dostarczają wszystkim dzieciom mnóstwo radości i uciechy. Każdy z nas zapewne zna i miał do czynienia z tymi wykonanymi z plastiku, czy też drewna. A co myślicie o klockach wyprodukowanych z tektury? A może jesteście zaskoczeni tym pomysłem i po raz pierwszy o nim czytacie? Ta wręcz rewolucyjna idea okazała się - według mnie - strzałem w dziesiątkę. Czy zatem Klocki konstrukcyjne. CARDBLOCKS. Zestaw podstawowy pobudzą dziecięcą wyobraźnię i zadowolą najmłodszych, a zarazem najważniejszych użytkowników i krytyków zabawek? Jestem w pełni przekonana, że tak właśnie się stanie. Tekturowe konstrukcje można wznosić bez końca i spędzić na ich tworzeniu naprawdę bardzo długi czas. Ten fenomenalny zestaw powinien znaleźć się w każdym domu, w którym są dzieci, bowiem na pewno zrobi w nim niemałą furorę.


Moi synowie uwielbiają bawić się klockami. Taka forma aktywności daje im szerokie pole do popisu. Mogą często przesiadywać w domu wielce nimi zaabsorbowani, układając z nich różne stwory i budowle. Oczywiście po otwarciu przesyłki zawierającej klocki CARDBLOCKS byli bardzo zadowoleni. Już na samym początku ucieszyli się z możliwości samodzielnego składania elementów opakowania. Łączenie ich za pomocą specjalnych łączników w różnorodne kształty też sprawiło im mnóstwo frajdy. Zachwytom tym zestawem nie było końca. Naprawdę już od bardzo dawna żadna z zabawek nie wywołała u nich tak wielkiej ekscytacji. Chociaż te niezwykle układanki zaleca się dzieciom od szóstego roku życia to nawet dla trzylatka okazują się bardzo interesujące. Te młodsze dzieci oczywiści trzeba nadzorować, a starsze z ochotą zajmą się nimi same, wznosząc wielkie budowle lub cokolwiek tylko zapragną. Krzesło, statek, zamek, wieża - tu ograniczeniem jest tylko ich wyobraźnia.
 
"Zbuduj zamek, domek, most, stolik z krzesełkami czy inne konstrukcje, które podsunie ci wyobraźnia. To świetna zabawa dla osób, lubiących kreatywne zajęcia."

Zestaw podstawowy klocków CARDBLOCKS zawiera pięćdziesiąt klocków do złożenia, mnóstwo łączników oraz dwie mini książeczki zawierające przydatne informacje, reklamę innych zestawów z serii oraz inspiracje do zabawy. W opakowaniu znajdziemy jeden klocek w ostatecznej formie, a resztę należy poskładać samemu. To nic trudnego, a wręcz przeciwnie - jest to niezwykle proste i mocno absorbujące zajęcie. Uważam, że to bardzo ciekawy i jednocześnie ekonomiczny pomysł, bowiem złożone klocki zajmują zdecydowanie mniej miejsca. W tym miejscu warto wspomnieć, że nie poleca się ich ponownego rozkładania, więc trzeba przygotować sobie jakieś duże pudełko w celu ich przechowywania. Klocki konstrukcyjne wykonane z tektury sprawdziły się u nas doskonale. Mają wiele zalet. Ekspresowo wciągają dzieci w zabawę, podczas której maluchy wyciszają się i ćwiczą swoją koncentrację.

Testując w praktyce te klocki, okazało się, że pomysł na nie można uznać za fenomenalny. Ich jakoś nie budzi żadnych zastrzeżeń. Są wytrzymałe oraz wygodne w użytkowaniu, co przejawia się łatwością składania i łączenie ich ze sobą. Można z nich wznosić różnorodne konstrukcje. Wszystkie mają kształt prostopadłościanu, co zapewnia dzieciom swobodę i prostotę tworzenia. Istotna i bardzo przydatna jest możliwość wielokrotnego rozkładania budowli bez uszczerbku na trwałości jej pojedynczych elementów. Sposób łączenia poszczególnych klocków opanowuje się bardzo szybko, nawet ci najmłodsi użytkownicy nie mają z tym problemów. Wznoszone budowle są bardzo trwałe i stabilne, zarówno te ogromne, jako i te mniejsze. Zabawa klockami stymuluje zmysły naszych pociech i korzystnie wpływa na ich rozwój, jednocześnie dostarczając im wartościowej rozrywki. Można się w nich szybko zakochać. W serii ukazały się także inne zestawy klocków o różnych kształtach. Mamy możliwość łączenia ich wszystkich i tworzenia jeszcze bardziej skomplikowanych konstrukcji.

 
Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS. Zestaw podstawowy to wyróżniające się na rynku tekturowe prostopadłościany, których układania sprawia wszystkim mnóstwo radości. Łączenie ich w mniej lub bardziej skomplikowane konstrukcje wyzwala wyobraźnię. Można je układać samodzielnie lub całą rodziną. Są idealne dla dzieci, młodzieży, ale także dla dorosłych. Wykonane z poszanowaniem natury zaszczepiają w dzieciach dobre wartości. Po prostu trzeba je mieć. 

Klocki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

6 komentarzy:

 1. Świetna alternatywna dla zwykłych klocków. Mój 3 latek lubi tworzyć różne wymyślone budowlane z klocków. Na te jeszcze poczekamy. Ale super pomysł szczególnie że wykorzystany został karotn co jest plusem jeśli chodzi o środowisko

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł. Klocki zawsze były, są i będą rewelacyjną zabawką dla dzieci, bo bardzo wspierają ich rozwój, wyobraźnię i kreatywność. Patrząc na opakowanie wyobraziłam.sobie, że są to klocki na zasadzie małych cegiełek a dopiero czytając recenzję i oglądając zdjęcia zobaczył, że te klocki są dużych rozmiarów. W ogóle fajna sprawa, że dziecko może je sobie samodzielnie złożyć. Takie "Zrób to sam" bardzo rozwija dziecko. A potem to już pozostaje świetna zabawa, w której ogranicza nas tylko własną wyobraźnia. Kartony mają wielką moc. Dzieci potrafią z nich zrobić cuda, więc takie klocki to świetna sprawa. Plus za ekologiczne podejście do zabawek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam szczerze że pierwszy raz słyszę o kartonowych

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam szczerze że pierwszy raz słyszę o kartonowych klicjach i już mi się one podobają.

  Mój syn tak jak każde dziecko jest fanem klocków, uwielbia budować, budować i jeszcze raz budować. Lego wiodą prym w naszym domu, niejednokrotnie czyhają ukryte w dywanie na moje gołe stopy.

  Klocki odgrywają bardzo ważna rolę w rozwoju dziecka. Są świetna zabawą ale i ćwiczą motoryke mała, rozwijają wyobraźnię, kształtują zainteresowania, a wspólne budowanie klocków to świetnie spędzony czas na zabawie, która przemyca elementy nauki.

  Klocki z recenzji są fenomenalne tym bardziej że są ekologiczne, a to dla mojej rodziny bardzo ważne. Dbamy o naturę, jesteśmy rodziną proekologiczną, dlatego czuje ze te klocki staną się hitem w naszej rodzinie.

  Nie od dziś wiadomo że kartony maja moc, syn uwielbia gdy z nich coś tworzymy, choć najczęściej są to pralki, z których nasze domowe koty robią sobie sypialnie.

  Karton to materiał ekologiczny i nie jest drogi. Bardzo fajny pomysł na takue klocki, myślę że one staną się przyszłością.

  Dziękuję za recenzję

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobnie jak wyżej przyznam szczerze że pierwszy raz słyszę, ale wyglądają super. Nawet przeglądając rożne zabawki nigdy nie wpadły mi w oko. Wnioskuje że ciężko je dostać, ale chęcią bym kupiła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysłowe! Fajna alternatywa dla wykonanych z plastiku❤.

  OdpowiedzUsuń