wtorek, 30 marca 2021

Opracowanie zbiorowe - "Bing kocha Flopa"


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Bing kocha Flopa

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 10

Wiek: 2+

Ocena: 9/10

Opis:

„Bing kocha Flopa” to urocza kartonowa książeczka o miłości i przyjaźni, którą można czytać i oglądać bez końca. Wdzięczny kształt serca, poręczny format, solidne, odporne na dziecięce eksperymenty karty, a przede wszystkim pełna ciepła treść sprawią, że książeczka będzie niezapomnianym prezentem dla malucha.

Recenzja: 

Flop to chyba moja ulubiona postać z „Binga”. Wiem, wiem, może trochę zabawnie to brzmi, biorąc pod uwagę fakt, że w sylwestra osiągnę wiek chrystusowy, niemniej nie umiem przejść obojętnie obok tak empatycznej postaci. Jeśli znacie tę bajkę – czy to z książek, czy z ekranu – pewnie wiecie, o co mi chodzi. Bo co robi Flop? W każdej sytuacji wspiera Binga, ale go nie wyręcza, pozwala na realizowanie jego pomysłów, na popełnianie błędów i wyciąganie wniosków. Flop nie umniejsza też znaczenia tych wszystkich rzeczy, które fascynują jego przyjaciela, za każdym razem podkreślając, że „to wielka rzecz”. Wcale nie dziwię się zatem tytułowi i temu, że Bing kocha Flopa!

A skoro o miłości mowa, to od razu warto wspomnieć o kształcie książeczki – cóż lepiej niż serce może symbolizować to piękne uczucie? Bardzo sugestywne, bardzo trafione – brawa za pomysł. Publikacja jest także dostosowana gabarytowo do małych rączek, bo to maluchy będą jej głównymi adresatami.

W tej uroczej książce pokazane są różne historie z życia Binga i to, jak wspiera go w nich Flop. Kto zna tych bohaterów, ten wie, że naprawdę tak jest. Flop to takie połączenie rodzica i przyjaciela, co czyni go postacią wyjątkową.


Tekstu w książeczce nie ma dużo, za to jest on wdzięczny i reprezentatywny, tj. pokazuje całą paletę emocji Binga oraz zachowań Flopa, które im towarzyszą.

To publikacja skierowana do najmłodszych czytelników, dopracowana, pięknie wydana, kolorowa. Istnieją naprawdę duże szanse na to, że dzieci ją pokochają!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

1 komentarz:

  1. Zachwyciła mnie ta książeczka, piękna, kartonowa, ślicznie wydana. Znam wielu małych miłośników Binga, dlatego z największą przyjemnością kupię taką książkę na prezent.

    OdpowiedzUsuń