piątek, 2 kwietnia 2021

Sam McBratney - "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna", "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest zima"


 Autor: Sam McBratney

Tytuł: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna, Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest zima

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 18 + 18

Wiek: 3-7 lat

Ocena: 10/10

Opis:

Mały Brązowy Zajączek uwielbia bawić się wiosną, bo wtedy wszystko kwitnie i rośnie. Nawet on sam. Twórcy kultowej książki „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” stworzyli serię pięknych książeczek nawiązujących do czterech pór roku. Przeczytaj je razem ze swoim Małym Brązowym Zajączkiem.

Mały Brązowy Zajączek uwielbia zimę i zabawy na śniegu. A Duży Brązowy Zając uwielbia bawić się razem z nim. Twórcy kultowej książki „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” stworzyli serię pięknych, zabawnych książeczek nawiązujących do pór roku. Przeczytaj je razem ze swoim Małym Brązowym Zajączkiem.

Recenzja:

Nie wiem, czy znacie podstawową wersję tej książki, tę bez pór roku. Jeśli tak, to jestem niemal pewna, że ją uwielbiacie (naprawdę trudno mi sobie wyobrazić, że cokolwiek można by jej zarzucić!), a jeśli nie znacie, to bardzo zachęcam do zmiany tego stanu rzeczy. Z nami ta książka jest od dawna i wciąż często po nią sięgamy, a czasem po prostu cytujemy ją, rozmawiając o miłości, albo mówimy z córą, kto kogo bardziej kocha, wymyślając różne porównania - jak w książce.

"Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna" i "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest zima" to książki w nieco mniejszym formacie, również w twardej oprawie, wydane tak efektownie, jak część podstawowa, w której poznajemy Małego Brązowego Zająca i Dużego Brązowego Zająca. To publikacje z przepięknymi ilustracjami, takie małe dzieła sztuki, w dodatku opatrzone wdzięcznym tekstem i pokazujące bliską relację dziecka z rodzicem.

W "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest zima" motywem przewodnim jest zabawa głównych bohaterów w zgadywanie, o czym mówił jeden zając, dając wskazówki temu drugiemu. W trakcie tych zgadywanek jest wesoło, beztrosko, to taki piękny czas, który spędzają ze sobą bliscy. Ale dla młodego czytelnika to także szansa na sprawdzenie się w tych zagadkach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to dziecko odgadywało, o co chodzi, zanim w książce padnie poprawna odpowiedź. To zatem publikacja, która zapewnia czytelnikowi także inne aktywności, poza samym słuchaniem - choć i samo czytanie jest bardzo przyjemne! A później można pójść o krok dalej i samemu wymyślać  zagadki, sprawdzając, jak to jest bawić się beztrosko z najbliższymi osobami!


"Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna" to z kolei książka o tym, co wielkiego wyrośnie z rzeczy małych. Maleńki listek stanie się zalążkiem potężnego drzewa, z kijanki wyrośnie skacząca żaba, z jajka wykluje się ptak. A co wyrośnie z Małego Brązowego Zająca? Chyba już się domyślacie :) Przepiękna opowieść o tym, jak wiosną wszystko budzi się do życia i jak dojrzewa! A może sami także wybierzecie się na poszukiwania oznak wiosny i zastanowicie się, co wyrośnie z tych wszystkich małych rzeczy i stworzeń? :)


Bardzo polecamy tę serię, przed nami jeszcze dwie inne książki z przygodami tych przeuroczych bohaterów. Jesteśmy ich z córą niesamowicie ciekawe!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

3 komentarze:

  1. Synek bardzo lubił bajkę o króliczkach tą piosenkę wręcz prawie non stop słuchał 🙂🙂🙂 myślę że książeczki spodobałyby mu sie najbardziej

    OdpowiedzUsuń
  2. Znamy podstawową książkę "Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham" jest naszą ulubioną i często do niej wracamy. Nie czytalismy jeszcze książek z tej serii z porami roku jednak po przeczytaniu recenzji jestem pewna że musimy to nadrobić. Inne aktywności jak zgadywanie są zawsze bardzo mile widziane. Wiosnę uwielbiamy dlatego z przyjemnością przeczytamy jak przyroda budzi się do życia i rozkwita.

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka "Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham" zwróciła moją uwagę za sprawą niezwykłego tytułu. Niestety dotychczas jeszcze po nią nie sięgnęliśmy ale koniecznie musimy to nadrobić, bo widzę,że oprócz ładnych ilustracji oferuje też piękne treści. Książki nawiązujące do pór roku wydają się być niezwykle ciekawe.Pozwalają dzieciom na wykazanie się w postaci odpowiadania na  zagadki sympatycznych zwierząt, a we wszystko to wplecione są niezwykle ważne wartości. Jestem mile zaskoczona.

    OdpowiedzUsuń