środa, 12 maja 2021

Muminek i księżycowa przygoda; Muminek i gwiazdka z nieba


Tytuł:
Muminek i księżycowa przygoda; Muminek i gwiazdka z nieba
Wydawnictwo: HarperKids
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 32
Wiek: 3-6
Ocena: 7/10

Opis:

– Pi-huu! To wspaniały dzień na przygodę! Wyszło słońce i Muminek jest uradowany – popłyną całą rodziną na Samotną Wyspę, aby szukać SKARBU! Ale kiedy wreszcie są gotowi do drogi, zapada noc. Czy uda im się znaleźć skarb przy ŚWIETLE KSIĘŻYCA?

***

Kiedy Muminek natrafia przypadkiem na piękny, lśniący kamyk, Panna Migotka i Ryjek nie mają wątpliwości – to gwiazdka, która spadła z nieba. A taka gwiazdka może spełnić życzenie tego, kto ją znalazł! Ale wybrać tylko jedno życzenie wcale nie jest łatwo... Czy Muminkowi uda się zdecydować, o co ma poprosić, zanim kamyk straci blask?


Recenzja:
 
Muminków nigdy za dużo! Niejedną muminkową książeczkę Wam tu pokazywałyśmy, tym razem przyszedł czas na prawdziwą gratkę dla fanów muminkowych ilustracji.

Seria „Muminki. Opowiadania z Doliny Muminków” to krótkie historie napisane na podstawie oryginalnych opowiadań Tove Jansson. Są króciutkie i wydane pojedynczo w broszurowych oprawach. Są wobec tego cienkie, ale za to duże – formatem zbliżone do rozmiaru A4, dzięki czemu zarówno całostronicowe, bardzo barwne ilustracje, jak i czcionka tekstu są naprawdę spore. A każda książeczka to nowa przygoda. Ja wybrałam dla córki dwie tematycznie związane z niesamowitością nocy.

„Muminek i księżycowa przygoda” to przede wszystkim opowiadanko o przygotowaniach – w pierwszy ładny dzień rodzina Muminka wybiera się na Samotną Wyspę w poszukiwaniu skarbu. Wybiera się i wybiera – przed tak wzniosłą wyprawą Muminek musi wybrać odpowiednie wędki, Mamusia upiec placek z porzeczkami, Mała Mi ugotować sok, a Tatuś i Panna Migotka dobrać jak najlepsze kreacje. I zanim bohaterom uda się dopiąć wszystkie przygotowania na ostatni guzik, zdążyła zapaść noc przeradzając wycieczkę na księżycową wyprawę. Czy światło księżyca wskaże Muminkowi drogę do skarbu? 
 W opowiadaniu „Muminek i gwiazdka z nieba” nasz bohater znajduje w jeziorku piękny, gładki, błyszczący kamień. Tak ładny, jak gwiazdka z nieba. Może i on, podobnie jak gwiazdki potrafi spełniać życzenia? Czego jednak sobie życzyć mając do wyboru tylko jedną rzecz? Każdy z przyjaciół marzy o czymś innym, a może jednak poprosić o coś dla siebie? Albo zrobić komuś niespodziankę? Tymczasem jednak kamyczek traci blask, a wraz z nim zapewne i magiczną moc. Kiedy idąc za radą Włóczykija Muminek odnosi kamyk z powrotem do jeziorka, jest świadkiem czegoś magicznego i pragnie podzielić się tym widokiem z najbliższymi. Czy jego życzenie ma szansę się spełnić? 
 Recenzja powstała dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.
 


4 komentarze:

 1. Piękne wydanie 🤩🤩🤩. Ja już się zakochałam ❤️ Dziękuję bardzo za recenzję.
  P.S. nigdy nie może być za dużo Muminków 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wydanie super ze je recenzujesz bo nawet bym o nim nie wiedziala a chętnie przedstawie muminki mojemu trzylatkowi 😍👣😍

  OdpowiedzUsuń
 3. Muminki przede wszystkim kojarzą mi się z dzieciństwem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Muminki w każdym wydaniu czy to starsze książki, czy bajki, podobają mi się wszystkie gadżety z Muminkami.Po przeczytaniu recenzji i zobaczeniu pięknych kolorowych ilustracji wiem że warto sięgnąć po tą serię.Myslę że Muminek miał ciężki dylemat co sobie zażyczyć, jestem ciekawa bardzo tej historii.

  OdpowiedzUsuń