wtorek, 20 lipca 2021

Terry Denton - "Niesamowity przewodnik po wszystkim"

 


Autor: Terry Denton

Tytuł: Niesamowity przewodnik po wszystkim

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 270

Wiek: 6+ 

Ocena: 8/10

Opis:

Przygotuj się na fantastyczną przygodę!

Zastanawiasz się, o czym jest ta książka?

Terry Denton, który wie COŚ o niemal WSZYSTKIM, zebrał masę ciekawostek, opatrzył je śmiesznymi i pomysłowymi ilustracjami i napisał specjalnie dla Ciebie ten Niesamowity przewodnik po wszystkim.

Z tej zabawnej i jednocześnie poważnej książki dowiesz się:

o bardzo bardzo DUŻYM Wszechświecie

o planecie Ziemia (też całkiem dużej)

o jej najdziwniejszych (i zupełnie zwyczajnych) mieszkańcach

o tym, jak działa twoje ciało (i dlaczego czasem zawodzi)

o niesamowitych rzeczach wymyślonych przez ludzi

a nawet o tak skomplikowanym zjawisku jak czas!

Przeczytaj ten przewodnik, a również zostaniesz znawcą (niemal) wszystkiego!

Recenzja:

Oto coś absolutnie atrakcyjnego dla głodnych wiedzy o wszechświecie młodych czytelników - no dobra, uczciwie przyznaję, że dla tych starszych też, bo ogrom wiedzy zaskoczy zapewne niejednego dorosłego.

"Niesamowity przewodnik po wszystkim", jak sama nazwa wskazuje, oprowadza czytelnika po... wszystkim! Znajdziemy tu informacje o wszechświecie, o naszej planecie i życiu na Ziemi, o ludzkim ciele i wynalazkach - przekrój tematyczny jest bardzo, bardzo szeroki, ale myliłby się ten, kto zakłada, że w związku z tym wszystkie tematy zostały potraktowane po macoszemu czy pobieżnie. Nic z tych rzeczy! Ja mam wrażenie, że treści te zostały przedstawione bardzo szczegółowo, przynajmniej dla mnie jako laika. Sądzę, że książka spokojnie zaspokoi głód dziecięcych pytań - co? jak? dlaczego? po co?

Książka jest w całości czarno-biała. Takie są też ilustracje - nie są zbyt duże, niemniej dobrze korespondują z tekstem i nie brakuje im humoru. Zresztą humor jest jedną cech rozpoznawczych tej publikacji. Widać to już we wstępie. I bardzo dobrze, bo autor podejmuje tematykę niełatwą, więc bez szczypty humoru mogłoby po prostu w pewnym momencie powiać nudą.


Publikacja jest obszerna, liczy sobie aż dwieście siedemdziesiąt stron, więc polecam ją raczej dla starszych dzieci - myślę, że zerówka to takie minimum, ale później grupa staje się szeroka, bo książka w moim odczuciu może spodobać się nawet młodszej młodzieży. Ba, niejeden dorosły chętnie ją przeczyta!

Ciekawa alternatywa dla różnego rodzaju encyklopedii tematycznych. Warto sięgnąć.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Zysk i S-ka.

2 komentarze:

  1. Myślę że taki "Niesamowity przewodnik po wszystkim " może być naprawdę miłą odskocznią od typowych Encyklopedii. Takie ciekawostki będą zdecydowanie lepiej zapamiętane poprzez sporą dawkę humoru, a także śmieszne ilustracje. Z całą pewnością będziemy chcieli się zapoznać z tą ciekawą publikacją.

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam przyjemność czytać dzięki uprzejmości wydawnictwa Zysk i S-ka. I byłam nim zachwycona 😍 Naprawdę wspaniale wydany i przystępnie napisany przewodnik o tym co nas otacza. Idealna rozrywka dla czytelników w każdym wieku 😉

    OdpowiedzUsuń