piątek, 1 października 2021

Ewa Nowak - "Złamane skrzydło Adrianka"


 Autor: Ewa Nowak

Tytuł: Złamane skrzydło Adrianka

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 32

Wiek: 3-7 

Ocena: 8/10

Opis:

Adrianka, najmłodszego bociana z całego rodzeństwa, często spotykają niemiłe zdarzenia… a to zaplącze się w sznurek, a to wypadnie z gniazda i złamie skrzydło. Na szczęście jest Ewunia, dziewczynka mieszkająca w domu nieopodal gniazda, która ratuje go z opresji! Jak potoczą się losy bocianka Adriana i co Ty możesz zrobić, aby wspierać te ptaki? Wszystkiego dowiesz się z tej książki! 

„Złamane skrzydło Adrianka. Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać” to niezwykła książeczka o ochronie przyrody przeznaczona dla przedszkolaków. Podczas lektury wciągającej historii mali miłośnicy zwierząt dowiedzą się więcej o bocianach i o tym, jak wspierać te piękne ptaki. Piękne ilustracje Anny Łazowskiej i prosty język dostosowany do wieku maluchów sprawią, że wspólne czytanie będzie prawdziwą przyjemnością! 

W książce „Złamane skrzydło Adrianka. Akademia mądrego dziecka” Twoje dziecko znajdzie: 

● wciągającą historię o małym bocianie napisaną przystępnym, zrozumiałym językiem; 

● piękne, klimatyczne ilustracje, które doskonale uzupełniają opowieść; 

● wskazówki, jak pomagać ptakom i mądrze wspierać przyrodę; 

● planszę edukacyjną i quiz wiedzy.

Recenzja:

Seria "Pomóż mi przetrwać" już dosyć dawno pojawiła się w naszym domu, w zasadzie to towarzyszy nam od samego początku - od pierwszej książki, która się w niej ukazała. Jako rodzic i nauczyciel lubię ją i cenię, ale najważniejsze jest to, że lubi ją mój domowy Czytelnik, który jest grupą docelową tych publikacji.

Tym razem poznajemy Adrianka, najmłodszego z bocianiego rodzeństwa. Autorka w zgrabny i ciekawy sposób pokazuje nam wycinki z życia bocianów. Jak sama zaznacza na wstępie - ta historia mogła wydarzyć się naprawdę, a już samo to stwierdzenie zaintryguje wiele dzieci. Podczas lektury dowiemy się między innymi tego, w jaki sposób bociani rodzice zdobywają pożywianie dla małych bocianków i jak chronią je przed niebezpieczeństwami. Bo tych czyha na nich niemało. 

Rozdziały są krótkie, a czcionka duża, a więc nieco starsza pociecha z powodzeniem może podjąć próbę samodzielnego czytania. Książka jest bardzo ładnie i estetycznie zilustrowana. Obrazki są realistyczne, dzięki czemu dziecko może dokładnie przyjrzeć się tym dużym, wspaniałym ptakom. Na końcu opowieści znajdziemy rozkładówkę z rysunkiem bociana oraz kilkoma ciekawostkami na jego temat. 

Według mnie to książka, która sprawdzi się zarówno do czytania w domu, jak i w przedszkolu czy szkole. Seria warta polecenia.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

5 komentarzy:

 1. To prawda, seria bardzo przyjemna. Mój mały czytelnik również ją lubi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka prezentuje się naprawdę pięknie. Bardzo podobają mi się ilustracje, której w sposób niezwykle dokładny przedstawiają ptaki,kojarzące się latem i naszym krajem. Bociany to fascynujące zwierzęta i uważam,że warto poznać ich zwyczaj i życie. Mój pierwszoklasista z całą pewnością chętnie sięgnie po tę ksiażkę, bo uwielbia zwierzęta i interesuje się ich życiem. Plansza edukacyjna oraz quiz z całą pewnością są dodatkowym atutem tej publikacji. Koniecznie muszę poszukać w bibliotece tej wartościowej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka uczy dzieci jak i dlaczego dbać o zwierzęta, a warto oswajać dzieci z taką wiedza już od małego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tą seria ta książka jest dla nas idealna synek uwielbia zwierzęta chce sei dowiadywać o ich nowych rzeczy. Warto uczyć dzieci jak dbać o zwierzęta i nasza przyrodę ❤️a do tego plansza edukacyjna i quiz to świetny dodatek

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podoba okładka tej książeczki. Przepiękne ilustracje zachwycają i aby po książeczkę sięgnąć zachęcają. Bociany są niezwykłe i bajeczne niezwykle pożyteczne. Dzieci słuchając i oglądając takie książki mogą się uczyć empatii dla zwierząt.

  OdpowiedzUsuń