sobota, 12 lutego 2022

Opracowanie zbiorowe - "W drogę. Akademia mądrego dziecka. Zabawa i przygoda"


 Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuł: W drogę. Akademia mądrego dziecka. Zabawa i przygoda
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 27.01.2022
Liczba stron: 14
Wiek: 0-3 lata
Ocena: 9/10

Opis:

Książeczka W drogę z serii Zabawa i Przygoda przedstawia krótką historyjkę o chłopcu, który wyobraża sobie, że jest kierowcą. Na każdej rozkładówce chłopczyk zawozi swoich przyjaciół w różne miejsca – autobusem jadą do szkoły, samochodem na piknik, a statkiem płyną wśród fal. Książeczka zawiera elementy POP-UP, które dodatkowo pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wspólnego czytania.

Recenzja:


Podróżowanie to bardzo fajna sprawa. Każde dziecko z radością reaguje na propozycje wycieczek i chętnie poznaje nowe miejsca. Podróżować można na różne sposoby i różnymi środkami transportu. Nowa seria od wydawnictwa HarperKids z elementami pop-up (po podniesieniu kartki pojawia się trójwymiarowy rysunek) składa się z trzech tytułów, w tym jeden właśnie dotyczy podróżowania. Jak się okazuje czynność ta związana jest nie tylko z wyprawami rozrywkowymi, ale także z codziennymi obowiązkami. Książeczka W drogę pozwoli najmłodszym dzieciom zapoznać się z rodzajami środków transportu, a jednocześnie zaciekawi tematyką, która dla małych czytelników jest interesująca, bo samochody, samoloty i inne pojazdy to oczywiście ich ulubione zabawki. Publikacje od HarperKids niezmiennie nas fascynują i pozytywnie zaskakują. Tak też było tym razem! Otwierając książkę, dzieci z pewnością wyrażą swój entuzjazm jednym krótkim okrzykiem "wow". Elementy "wyrastające" z każdej rozkładówki na pewno zwrócą uwagę każdego malucha. Na buźce małego czytelnika pojawi się uśmiech i będzie chciał sprawdzić, co czeka na niego dalej. Rower, autobus, samochód, pociąg, a nawet łódź i samolot. Tymi pojazdami porusza się bohater książeczki, który wozi nimi swoich pasażerów. Pomimo króciutkich zdań, wszystkie one składają się na ciekawą historyjkę, która ostatecznie może nawet zaskoczyć dzieciaczków. Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem tej pomysłowo wydanej publikacji i z czystym sumieniem polecam ją nawet starszym odbiorcom, niż ci, którzy mają trzy latka. Mój synek niedługo skończy cztery, a był i nadal jest bardzo zainteresowany tym tytułem. Poza oryginalnym pomysłem dotyczącym sposobu wydania, książeczka ta wyróżnia się także jakością wydania. Wszystko zostało wykonane jak należy. Twarde, kartonowe strony mają zaokrąglone rogi. Elementy POP-UP są wytrzymałe, po rozłożeniu trzymają się sztywno, a nawet po ich wielokrotnym użytkowaniu nic złego się z nimi nie dzieje, więc na pewno posłużą maluchom przez długi czas. Ilustracje są estetyczne, kolorowe i przyjemne w oglądaniu. Całą książeczkę oceniam bardzo wysoko, zarówno pod względem walorów rozrywkowych, jak i naukowych. Koniecznie musimy skompletować całą serię i z niecierpliwością czekamy na kolejne fantastyczne książki od wydawnictwa HarperKids. 

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids. 

7 komentarzy:

 1. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książeczki jest cudowna,śliczna ,kolorowa i wyjątkowa.Jestem przekonana, że jest bardzo atrakcyjna dla dzieci i zajmie dzieciom czas na bardzo długi czas.Moim zdaniem elementy POP-UP są niezwykle ekscytujące i fascynujące dla małych czytelników.Takie elementy sprawiają, że dzieci częściej o takie książeczki sięgają.

  Kiedy widzę książki z Akademii Mądrego dziecka jestem nimi bardzo pozytywnie zaskoczona za każdym razem.Dzieci z tą książeczką zdecydowanie wybiorą się w swojej wyobraźni w niezwykłą drogę.Podróżowanie i wycieczki to coś co sprawia dzieciom ogromna przyjemność,a połączenie z tak śliczną historią będzie wspaniałą przygodą.Takie książki są bardzo odkrywcze i dostarczają wielu emocji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabawa i przygoda to prawdziwe cudenko dla maluszka , które z przyjemnością wybierze się w podróż różnymi środkami transportu.

  Choć mój syn już dawno wyrósł z takich książeczek , chętnie zajrzałam do recenzji , z czystej ciekawości by na przyszłość wiedzieć co kupić maluszkowi na prezent.
  Podróżowanie to dla dzieci prawdziwa gratka , a przy tym możliwość poprzez różne środki transportu czyni podróż niezwykle ciekawą. W dodatku ta książeczka ma pop up, co nadal uwielbia mój syn , i co sprawia że publikacja jest niezwykle interesująca dla maluszka ,jest niespodzianką i niebywałym zaskoczeniem.
  Przyzam ,że jestem bardzo mile zaskoczona tą publikacją. To fascynująca wyprawa różnymi środkami transportu i przy okazji poznanie ich i porównać je.

  W dodatku ten pop up i elementy wyrastające z książeczki zachwycą nie tylko maluszka ,ale i starsze dzieci.... przyznaję ,sama mam sentyment do pop up i zachwycam sosie takimi publikacjami.Bardzi pomysłowe wydanie ,które nie nudzi , bo choć zdania są krótkie , to historyjki przedstawione są bardzo ciekawe. Gratuluję autorom pomysłu , bo to strzał w dziesiątkę.
  Do tego wysokiej jakości wydanie , twarde kartonowe strony zapewni dłuższą trwałość książeczki. Zaokrąglone rogi dla bezpieczeństwa i do tego cieszy fakt że powstające , wyrastające figury są również dość trwałe ( co rzadko się zdarza bo mieliśmy kilku pop-up ,do tego śliczne ,słodki i miłe dla oka ilustracje sprawiają ,że całe wydanie na ja edt dość wysoko oceniane.

  Bardzo dziękuję za recenzję. Choć książeczka nie zainteresuje mojego syna ,w razie czego mam gotowy pomysł na prezent dla maluszka w rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świętna ta książeczka. Dziękuję za recenzję. Mam w rodzinie chłopca, który byłby nią zachwycony.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książeczka pobudzająca wyobraźnię. Elementy POP-UP szczególnie fascynują moją córkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna recenzja. Książeczka bardzo rozwijaca wyobraźnie malucha. Zaokrąglone rogi i mocny karotn są wielkim plusem 🙂wizualnie książeczka prezentuje się wspaniale

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna seria dla maluchów. Mój syn szczególnie upodobał sobie "W drogę" i "Na plaży". :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda, bardzo pomysłowa książeczka! Elementy przestrzenne świetnie się prezentują i na pewno pobudzają wyobraźnię.

  OdpowiedzUsuń