sobota, 2 kwietnia 2022

Opracowanie zbiorowe - "Bing. 3 bajeczki przed snem"

 


Autor: opracowanie zbiorowe 
Tytuł: Bing. 3 bajeczki przed snem
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 11.03.2022
Liczba stron: 72
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 8/10

Opis:

Czym jest recykling i co można zrobić ze starych kaloszy? Jaką zabawkę kupi Bing za własne pieniądze? Jak się zakończyło czytanie bajek w wannie? Trzy urocze i mądre opowieści o przygodach Binga ukołyszą malucha do snu, a świecąca w ciemności okładka sprawi, że rytuał wspólnej wieczornej lektury nabierze wyjątkowej aury! Aby podziwiać efekt świecenia, wystarczy naświetlić okładkę książki pod lampą lub zostawić ją na chwilę w jasnym pomieszczeniu. Lakier użyty na okładce jest w pełni bezpieczny dla dzieci, a dzięki zaokrąglonym rogom książka nadaje się nawet dla kilkulatków. W zbiorze znalazły się niepublikowane wcześniej opowieści napisane na podstawie odcinków serialu o przygodach Binga – Kalosze, Wybór i Opowiadanie na dobranoc.

Recenzja:


Seria 3 bajeczki przed snem nie jest już nam obca. Niedawno pojawiły się w niej nowe tytuły, z ulubionymi przez dzieci postaciami - z seriali animowanych. Tym razem poznaliśmy przygody Binga. Jak się okazało nie są to tylko ciekawe historyjki, ale także pouczające - z zauważalnym przesłaniem. Czyli po prostu takie, do jakich przyzwyczaił nas mały króliczek. Jakie tematy zostały poruszone w tej publikacji? Recykling, wybór zabawki i czytanie książek podczas kąpieli. Zbiór tych trzech opowieści doskonale sprawdzi się na wieczorne, wspólne spędzenie czasu. Muszę przyznać, że mój czteroletni synek wysłuchał ich wszystkich do końca na raz, a nie zawsze wykazuje się taką cierpliwością, gdy chcę mu coś poczytać. 

Nie tylko treść tych bajeczek uważam za atut tej publikacji, gdyż jest ona wartościowa i porusza ważne tematy, ale zachwyca także wydanie owej książki. Wyróżnia się ona tym, że jej okładka ma elementy świecące w ciemności, co na pewno zainteresuje dzieci i stanie się dla nich swego rodzaju rewelacją. Twarda okładka i zaokrąglone rogi, jak zwykle w przypadku wydawnictwa HarperKids, spełniają swoje zadanie w kwestii wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania. Wewnętrzne strony również mają zaokrąglone rogi. Ciekawy jest też sposób umieszczenia tekstu na stronach,  jest on otoczony różnokolorowymi chmurkami, co wygląda interesująco i ułatwia czytanie. Poza tym, wielkość czcionki też jest przystępna i dlatego tekst może być z powodzeniem przekazany najmłodszym przez starsze rodzeństwo, rozpoczynające przygodę z literkami. Jeśli uwielbiacie te chwile, gdy wasze dzieci  siedzą lub leżą obok was i wsłuchane w wasze słowa chętnie poznają nowe historie, to wybór tej książki będzie w tym przypadku odpowiedni. Bowiem z książeczką Bing. 3 bajeczki przed snem są one możliwe. Nie musicie już zatem szukać innych - prostych, ale wartościowych w przekazie opowieści dla najmłodszych dzieci do wspólnego poczytania, bo ta właśnie publikacja sprawdzi się w tej roli doskonale. Niewątpliwe każdy fan Binga będzie zainteresowany zarówno treścią, ilustracjami, jak i całością recenzowanego tytułu. I nie tylko wielbiciel owego króliczka. Bo te opowiastki są odpowiednie dla każdego malucha i zapewnią mu miły czas przed snem lub o innej porze dnia. 


Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids

5 komentarzy:

 1. Z książeczkami o Bingu jest tak,że uwielbiają je dzieci w każdym wieku- zarówno te najmłodsze,jak i nieco starsze,choć wydaje się,że powinny już wyrosnąć z tego typu bajek. Nic bardziej mylnego! Seria jest fenomenalna i skradła serca nawet dorosłych, a moje już dawno. Wszystkie książeczki są tematycznie ciekawe, świetnie dopracowane i zawierają mnóstwo przydatnych informacji,które dziecko szybko i zrozumiale przyswoi. Są pięknie wykonane, trwałe i innowacyjne, bo pomysł na pokrycie ich świecącym w nocy lakierem zdecydowanie dodaje im atrakcyjności. "Bing. 3 bajeczki przed snem" to kolejna świetna propozycja, którą dzieci pokochają za ciepłe i mądre przesłanie i perypetie ulubionego króliczka.Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjemne bajeczki na wieczorną lekturę. Serię Binga uwielbiają chyba wszystkie dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wizualnie książeczki Binga są śliczne. Mój synek lubi Binga dla mnie ważne są jego treści a te poruszają ważeń tematy mają wartościowe przesłanie

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż , o Bingi mój syn jeszcze nie zapomniał. To był jeden z ulubionych bohaterów mojego Kubusia i chyba sentyment do niego pozostał , bo syn nie chce wyzbyć się książeczek i zabawek z Bingiem. No cóż , ciekawe jak długo jeszcze z nami pozostaną. To utwierdza mnie tylko w przekonaniu jak bardzo Bing jest kochany przez dzieci , jak trudno się im z nim rozstać. Myślę , że Kuba jeszcze z chęcią posluchalby historyjek o Bingi , dlatego z przyjemnością zajrzałam do recenzji.

  Trzy , bardzo interesujące historyjki , a dwa tematy są nr jeden u mojego syna. Recykling , dbanie o przyrodę Kuba ma wpajane od początku , dzięki czemu moje dziecko nabyło bardzo dobre nawyki . Jeśli chodzi o zakupy , to u nas teraz to też nr jeden
  W szkole w końcu otworzono sklepik. Syn jest w pierwszej klasie i choć nie zna się jeszcze zbyt dobrze na pieniądzach , pierwszy raz dokonuje samodzielnych zakupów. Jest z tego bardzo dumny , ja zresztą też.

  W związku z tym , że te historyjki podejmują bliskie nam obecnie tematy , w dodatku jest tu jeszcze niezapomniany przez synka Bing , myślę że będziemy musieli zaopatrzyć się w tą książeczkę i z przyjemnością przed snem przeczytamy je.

  Czytanie przed snem to nasz rytuał i pielęgnujemy go. Syn zawsze wybiera książkę na wieczór i czytamy.

  Ilustracje w tej książeczce nie porywają mnie. Ale dam fakt że jest Bing jest wystarczający by po nią sięgnąć.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 5. Bing to jest jeden z najfajniejszych i najmilszych bohaterów małych dzieci.U mnie w rodzinie są dzieci, które są największymi fanami Binga.Uwielbiają wszystko co jest związane z tą bajką książki,ubranka, puzzle ,a także zabawki.Recenzja zachęciła mnie do tego aby baczniej przyjrzeć się tej wyjątkowej pozycji.Elementy świecące w ciemności zdecydowanie przykują uwagę dzieci.

  OdpowiedzUsuń