niedziela, 1 maja 2022

Books Campbell - "Pająk. Akademia mądrego dziecka. Pokochaj naturę"

Autor: Books Campbell
Tytuł: Pająk. Akademia mądrego dziecka. Pokochaj naturę
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 13.04.2022
Liczba stron: 128
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 10/10

Opis:

Pokochaj naturę to seria, która pokazuje małemu czytelnikowi, jak żyją owady i jak ważną rolę spełniają w naszym świecie. Dzięki tym książeczkom dowiecie się, jak dbać o przyrodę i naszą planetę.

Książeczki zawierają ruchome elementy, dzięki którym młody czytelnik ćwiczy małą motorykę, oraz kartonowe strony.

Poznaj ciekawe życie pająka. Czy wiesz, że ma aż osiem nóg i plecie niesamowicie duże pajęczyny, a na swojej nici może się huśtać? Pająki są bardzo pożyteczne: łapią w sieć różne owady i pasożyty i z chęcią jedzą jena obiad, Jeśli muszą się przenieść w inne miejsce, po prostu lecą z wiatrem na swojej nici.

Recenzja:


Kolejna, nowa fantastyczna seria z cyklu Akademia Mądrego Dziecka od wydawnictwa HarperKids, zawitała na półkach sklepowych. I to naprawdę taka wyjątkowa! Pokochaj naturę to zbiór tytułów przybliżających dzieciom tematy związane z przyrodą i życiem owadów, czyli jednych z jej przedstawicieli. Dla swojego syna postanowiłam wybrać tę książeczkę, która dotyczy pająka, gdyż jest to osobnik, będący często powodem do strachu, gdy spotkamy go na swojej drodze. Chciałam, byśmy mogli poznać lepiej jego styl życia i przekonać się, jaką pożyteczną rolę odgrywa w naturze, a nawet dla nas ludzi. Ta publikacja w prostym przekazie oddaje taką wiedzę, a dodatkowe, ruchome elementy uatrakcyjniają czas z nią spędzony. 
Głównym bohaterem recenzowanej książeczki jest oczywiście pająk. Na każdej rozkładówce znajdziemy rymowane zdanie opisujące zwyczaje z jego życia oraz ilustracje z podpisami je obrazującymi i wyjaśniającymi. Narracja jest prowadzona z perspektywy pająka, dlatego mamy wrażenie, że to on zaprasza nas do swojego świata i przedstawia szczegóły z nim związane. Poznamy budowę jego ciała, dowiemy się do czego służy pajęczyna, czym żywi się wspomniany owad. Poza tym zrozumiemy, że trzeba dbać o pająki. Znajdziemy tu także rady w jaki sposób możemy pomóc tym małym stworzeniom, które wcale nie są szkodnikami, a wręcz przeciwnie. Myślę, że po przygodzie z tą publikacją pająki zyskają w oczach dzieci. To wartościowa książka, która przybliża maluchom tematyczną wiedzę związaną z ochroną przyrody i uczy żyć w zgodzie z nią. 

Wykonanie książeczki jest ciekawe, gdyż zawiera ona przesuwane elementy, pod którymi kryją się ważne informacje. Zostały one skonstruowane tak, by zobrazować przekazywaną w treści wiedzę. To interesujące urozmaicenie, które zachwyca dzieci, jednocześnie pozwalając ćwiczyć im małą motorykę. Wszystkie elementy działają bez zarzutu, z łatwością można je wprawić w ruch, doskonale się przy tym bawiąc i zaspokajać dziecięcą ciekawość otaczającego nas środowiska. Kolorowe ilustracje przykuwają wzrok i doskonale obrazują życie pająka. Seria Poznaję dotykiem zachwyca wydaniem, treścią i pozwala zdobywać wiedzę w oryginalny sposób. Cieszę się, że powstała i możemy być jej odbiorcami. Polecam każdemu małemu odkrywcy tajemnic przyrody. 
Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids

1 komentarz:

 1. HarperKids ponownie zaskakuje nową , fenomenalną serią z cyklu Akademia Mądrego Dziecka dla najmłodszych. I na samym początku ogromne zaskoczenie , bo ta książeczka jest dla dzieci do 7 lat , a byłam przekonana że jest to książeczka dla maluszków.

  Pokochaj naturę - piękny tytuł serii , który od razu zaprasza do zapoznania się bliżej z publikacjami. Natura i przyroda to bardzo wdzięczny temat dla dzieci , bawi i uczy , buduje wrażliwość , i pozwala poznać ten przepiękny świat przyrody.

  Na pierwszy ogień idzie pajączek. Chyba to jeden z tych owadów , który wzbudza ogromne emocje. Sama bo mam fobię , mój syn również boi się pająków , znam też wiele , naprawdę wiele osób , które bardzo by się pająków. I nie ważne że jest to malutkie stworzenie , że krzywdy nam nie zrobi ( raczej to on nas się boi) , a jednak wzbudza on wiele negatywnych emocji. Mi już trochę udaje się przezwyciężać ten lęk , od momentu kiedy zostałam mamą i muszę interweniować , kiedy mój syn panicznie na krzyczy na widok pajaka.

  Ksiazeczka ta przybliża nam rolę jaką pełni pająk w bo przyrodzie. To pozyteczny owad , a nasz lek wynika raczej z jego wyglądu i długich odnóży , które przyprawiają o dreszcze.

  Kolejny bardzo fajna sprawa to ruchome elemnty w ksiazce. Chyba każde dziecko je kocha , na nawet mogę przyznać , że doroslym też się podobają 😁

  Podoba mi się że narratorem tu jest dam pająk , opowiadający z własnego punktu widzenia wiele ciekawostek na własny temat. Pajączek zaprasza nas by poznać jego świat , jego budowę ,opieie o pajęczynie i o tym że jest pożytecznym stowrzrniem.

  Bardzo ciekawe jest to , że dowiemy się tu też jak zaopiekować się pająkiem i jak mu pomóc. To dobra lekcja dla najmłodszych o tematyce ochrony przyrody i w jaki sposób jej pomagać a przede wszystkim jak żyć z nią w zgodzie.

  Jeśli chodzi o wydanie tej książki , bardzo mi się podoba. Piękne kolorowe ilustracje , ruchome elementy , zachwyca treścią i przekazuje wiedzę w bardzo ciekawy sposób. Wszystko tu współgra , jest idealne , nie mam do czego się przyczepić.

  Bardzo podoba mi się ta książka. Chyba musimy się w nią zaopatrzyć , tym bardziej że zarówno ja jak i mój syn boimy się pająków. Może ta książeczka pozwoli choć trochę oswoić nasz lęk i strach przed tymi osadami.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń