poniedziałek, 9 maja 2022

Camilla Reid - "Mikuś i dzień w przedszkolu", "Mikuś i wizyta na wsi"


Autor: Camilla Reid

Tytuł: Mikuś i dzień w przedszkolu, Mikuś i wizyta na wsi

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2022

Wiek: 2+

Ocena: 9/10

Opis:

Seria z Mikusiem to książeczki dźwiękowe, które w prosty, a jednocześnie zabawny sposób poruszają tematy bliskie maluchom. To między innymi korzystanie z nocnika, przygotowanie do przedszkola, chodzenie spać. Piękne ilustracje, uroczy bohater, realistyczne dźwięki zachwycą każdego malucha.

Recenzja:

Wydawnictwo Wilga w ostatnim czasie oddało w ręce najmłodszych czytelników kilka bardzo interesujących książek. Na pewno zaliczyć do nich można nową serię o sympatycznym Mikusiu. Co ważne, są to książeczki dźwiękowe, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla maluszków, które mogą dodatkowo poćwiczyć sprawność paluszków. Ale uczciwie trzeba przyznać, że atrakcyjna jest także sama tematyka. Dzisiaj chciałabym pokazać dwie części tej serii.

"Mikuś i dzień w przedszkolu" to sympatyczna publikacja, która pomoże na przykład przygotować się do przygody z przedszkolem i pokaże dziecku, że może być tam naprawdę ciekawie. Wspólne muzykowanie, malowanie farbami, zabawy z innymi dziećmi, harce na przedszkolnym podwórku - w przedszkolu każdego dnia naprawdę dużo się dzieje. Dzięki tej książeczce maluszek pozna też przestrzeń przedszkolną, odwiedzi różne pomieszczenia. Ale podoba mi się także to, że autorka pokazała, iż nie zawsze jest tak, że ktoś musi mieć ochotę, żeby się z nami bawić. Każdy ma prawo do decydowania o tym, z kim i jak się chce bawić - to też ważne przesłanie i temat do przegadania z dzieckiem.

"Mikuś i wizyta na wsi", jak sam tytuł wskazuje, dotyczy tego, co ciekawego można robić, gdy mieszka się lub odwiedza kogoś na wsi. Byłam ciekawa, czy autorka dźwiękowe efekty wykorzysta jedynie do pokazania odgłosów wydawanych przez zwierzęta, czy też pójdzie o krok dalej. Na plus na pewno można zaliczyć, że poza klasycznymi odgłosami na przykład krowy czy owcy, znajdziemy tu także dźwięk wskakiwania do błota czy jadącego traktora.

Warto dodać, że książki są bardzo porządnie wydane - gruba okładka, kartonowe strony. To wszystko wpływa korzystnie na trwałość publikacji, które posłużą maluchom na długo. Ilustracje są bajkowe, niemniej dobrze odzwierciedlają rzeczywisty wygląd zwierząt, pojazdów czy różnych przedmiotów. Są też kolorowe i miłe dla oka, a to ważne w przypadku książeczek dla tych najmłodszych. 

Seria zdecydowanie warta polecenia. Polecam bardzo!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Wilga.

2 komentarze:

 1. Pierwszy raz słyszę i takim bohaterze jak Mikuś. Być może dlatego że te książeczki nie są już dla mojego syna, aczkolwiek już sam fakt że są to książeczki dźwiękowe , sprawia że jeszcze nieco starsze dzieci mogą się tym bohaterem zainteresować. Przyznam szczerze że Wydawnictwo Wilga zaskakuje pomysłami jeśli chodzi o literaturę dziecięcą.

  Ogromnym plusem jest to jak już wcześniej wspomniałam że są to książeczki dźwiękowe , które w prosty i zabawny sposób przekazują najmłodszym ważne dla nich sprawy jak np. przygotowanie do przedszkola , korzystanie z nocnika czy chodzenie spać. Poza tym przyciski , dzięki którym potem słyszymy dźwięki , są idealne by ćwiczyć u maleńkich rączek motorykę małą.

  Ogromnym plusem są też piękne ,kolorowe ilustracje , przesympatyczny bohater i bardzo realistyczne dźwięki , co stanowi że Mikuś jest ogromna atrakcją dla maluszków. Wydanie jest bardzo porządne , gruba okładka , kartonowe strony , realistycznie przedstawione zwierzęta i pojazdy, . To wszystko też sprawia że trwałość tej publikacji jest wysoka , i posłuży ona na wiele lat. Same plusy jeśli chodzi o wizualna część , i nie jestem zaskoczona że maluchy pokochały tę serię.

  Mikuś i dzień w przedszkolu pomoże w przygotowaniu do tak ważnego etapu jakim jest ta placówka. Natomiast Mikuś i wizyta na wsi doskonale przedstawia życie w pięknej krainie ,jaka jest wieś. Do tego te realistyczne dźwięki , które nie wprodzaja malucha w błąd , są genialne.

  Jestem zachwycona tą serią. Myślę że niejeden maluszek również będzie zachwycony.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę szczerze przyznać , że Wydawnictwo Wilga jest jednym z moich ulubionych Mamy kilka książek z tego Wydawnictwa jednak zawsze lubię zerkać na nowości.
  Seria dźwiękowych książeczek z bardzo sympatycznym bohaterem Mikusiem wydaje się niezwykle atrakcyjna i interesująca.
  Cieszy mnie fakt, że są tak pomysłowe książki przedstawiają tematy bliskie dzieciom.
  "Mikuś i dzień w przedszkolu"zdecydowanie przedstawi dzieciom jak przyjaznym miejscem dla dzieci jest przedszkole.Wspanisle , że dzieci dowiedzą się jak wiele możliwości daje przedszkole ; zabawy z dziećmi, malowanie i inne równie ciekawe zajęcia.
  Natomiast kolejna pozycja "Mikuś i wizyta na Wsi" jak wspomniano w recenzji jest ściśle związana z tym jak fantastycznie dzieci mogą spędzać czas na wsi.
  Moim zdaniem dzieci uwielbiają wszystko co jest związane z Wsią zwłaszcza zwierzęta , krowy i świnki,kury ,a także traktory.To niesamowite emocje dla dzieci także jestem głęboko przekonana , że obie książeczki zostaną piękne przyjęte przez najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń