piątek, 6 maja 2022

Campbell Books - "Akademia mądrego dziecka. Pokochaj naturę. Motyl"

 


Autor: Campbell Books

Tytuł: Akademia mądrego dziecka. Pokochaj naturę. Motyl

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2022

Wiek: 3-7 lat

Ocena: 9/10

Opis:

To nowa seria AMD, która pokazuje małemu czytelnikowi, jak żyją owady i jak ważną rolę spełniają w naszym świecie. Dzięki tym książeczkom dowiecie się, jak dbać o przyrodę i naszą planetę.

Książeczki zawierają ruchome elementy, dzięki którym młody czytelnik ćwiczy małą motorykę, oraz kartonowe strony.

Najpierw jestem małą zieloną gąsieniczką i lubię jeść liście. Następnie z poczwarki przeistaczam się w motyla. Polataj ze mną po kolorowym ogrodzie i zobacz, jak bardzo lubię jeść słodki nektar. Przy okazji, machając skrzydłami, zapylam kwiaty. Dowiedz się, jak ważna jest moja praca dla naszej planety.

Recenzja:

Byłam ciekawa nowej serii wchodzącej w skład Akademii Mądrego Dziecka. Zwłaszcza że jej tytuł "Pokochaj naturę" wskazywał na tematykę ważną i potrzebną.

W książeczce spotkamy się z tym, co już dobrze z AMD znamy - z przesuwanymi elementami, czyli czymś, co dzieci wręcz uwielbiają. Otwory na paluszek są dostosowane do rączek dziecka, a grube strony sprawią, że książka tak łatwo nie ulegnie zniszczeniu.

Jeśli chodzi o tematykę, to mnie - jako rodzicowi i nauczycielowi przedszkolnemu - wydaje się ona bardzo ciekawa. Młody czytelnik pozna na przykład cykl życia motyla, dowie się, jak rozpoznać samca i samicę motyla, jak to się dzieje, że motyle pomagają zapylać kwiaty, no i najważniejsze - co my możemy zrobić, aby motylom pomagać. Bo możemy zrobić całkiem sporo, w dodatku niewielkim wysiłkiem. Większość tekstów ma postać krótkich rymowanek, co dodatkowo uatrakcyjnia tematykę w oczach malucha. I to również zaliczam na plus tej publikacji.

Ogólnie jestem zaskoczona, że na kilku rozkładówkach udało się zawrzeć aż tyle ciekawostek na temat tych pięknych i wyjątkowych stworzeń. Cieszę się, że dzięki tej książeczce młodzi ludzie mogą poznać je lepiej i dowiedzieć się, jak troszczyć się o motyle, a tym samym o przyrodę. Polecam.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

5 komentarzy:

 1. To kolejna pozycja którą jestem zachwycona jeśli chodzi o serię Akademie Mądrego dziecka.. Te książeczki są cudowne już dzięki recenzji tutaj jedna zakupiłam siostrzeńcowi ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda cudownie, jak wszystkie publikacje tego wydawnictwa. Ruchome elementy, piękne kolory. I oczywiście odpowiednią dawka informacji, która w bardzo fajny sposób dotrzeć do maluszka. Dla mojego syna już zbyt dziecinna ale chętnie kupię dla synka przyjaciółki, bo zbliżają się urodziny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Te książeczki są rewelacyjne. Poleciłam je bratowej

  OdpowiedzUsuń
 4. Akademia Mądrego Dziecka jak zawsze nie zawodzi i prezentuje bardzo ważne tematy , dziękujemy którym mały czytelnik lub słuchacz poznaje otaczający go świat.

  Motyl to piękna publikacja. Nadal mamy w domu słabość do kartonowych książeczek , dlatego i tej z przyjemnością bliżej się przyjrzyjmy mimo iż wiekowo nas ta książeczka nie obejmuję.

  Piękne kolorowe ilustracje ,i co najważniejsze , ruchome elementy , które zawsze intrygują zarówno dzieci jak i dorosłych. Ruchome elementy spełniają też swoją dodatkową funkcję , ćwiczą motorykę małą a to bardzo fajna wtórne dla małych rączek.

  Motyl to piękne , magiczne i delikatne stworzeni. Chyba mało kto boi się motyli. Książeczka ta pozwoli młodemu czytelnikowi poznać cykl życia motyla , odróżnić samca od samicy , oraz ,co pewnie nawet niektórzy dorośli nie wiedzą , motyle również pomagają zapylić kwiat. Najistotniejsze jest to też, że książeczka ta pokazuje i uczy jak pomagać motylom.

  Do tego bardzo przyjemne rymowanki , które łatwo wpadają każdemu w ucho. Jestem zachwycona tą książeczka i nawet jeśli jej nie kupimy to z pewnością poszukamy w bibliotece i przyjrzymy się jej bliżej

  Bardzo dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo się cieszę kiedy pojawia się nowa Seria z "Akademii Mądrego Dziecka "te książeczki są moim faworytem.Myślę, że ta Seria Pokochaj Naturę pokaże dzieciom jak istotną rolę pełni w naszym życiu Przyroda i wszystko co nas otacza.

  Moja córka jest zafascynowana motylami.Kiedyś otrzymała encyklopedie motyli gdzie są ze zdjęciami dosłownie wszystkie motyle do tej pory nawet nie miałam pojęcia ile ich jest.Świetne jest to że dzieci poznają cykl życia motyli.Dzieci dowiedzą się również że motyle mogą zapylać kwiaty.Ta kartonowa książeczka z ruchomymi elementami wywoła uśmiech na twarzy małych czytelników a i dorosłym się podoba.
  Zachęci także do pomagania motylom i jeszcze bardziej dbania o ogrody , rośliny.Nawet jeśli ktoś nie ma ogrodu to można posadzić również Kwiaty na balkonie.
  Świetna recenzja.

  OdpowiedzUsuń