piątek, 16 czerwca 2017

Aniela Cholewińska-Szkolik - "Weterynarz z Lipowej Kliniki", "Niespodziewani goście"

Autor: Aniela Cholewińska-Szkolik
Tytuły: Weterynarz z Lipowej Kliniki, Niespodziewani goście
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 48 + 48
Ocena: 7/10
Wiek: 4+

Opis:

Kochasz zwierzęta?
Poznaj małą weterynarz Misię, która w magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Misia to wesoła siedmiolatka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Misia ma też niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret.
Seria „Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną w pamięci dzieciom. Idealne do wspólnego czytania na dobranoc, a idealnym dopełnieniem tekstów są ciepłe ilustracje.

Recenzja:

Misia i jej mali pacjenci to najnowsza seria Anieli Cholewińskiej-Szkolik, autorki wielu książeczek dla dzieci o zwierzątkach. Seria ta opowiada o siedmioletniej weterynarz Misi, która uwielbia czytać o przygodach doktora Dolittle i tak jak on - rozumie zwierzęta. W tej chwili zostały wydany dwa tomy: Weterynarz z Lipowej Kliniki oraz Niespodziewani goście

Weterynarz z Lipowej Kliniki zawiera w sobie trzy króciutkie opowiadania. Pierwsze z nich, Nieszczęśliwy wypadek, opowiada historię wróbelka oraz jest uroczym wprowadzeniem w świat głównej bohaterki, która - mimo młodego wieku - jest bardzo odpowiedzialną i bystrą dziewczynką, która posiada własną klinikę w swoim domku na drzewie.  W Przyjaciółce z parku Misia rusza na ratunek młodej wiewiórce oraz pomaga w przygotowaniach urodzinowego przyjęcia-niespodzianki dla taty, a w Kolczastym pacjencie - jak pewnie się domyślacie - podczas zabawy z Popikiem i przyjaciółką, bohaterowie trafiają na chorego jeża...Drugi tom, Niespodziewani goście, przedstawia trzy kolejne historie pacjentów dzielnej Misi. W spotkaniu w lesie poznajemy przeuroczą sówkę Zefir, w Wizycie na Wsi dziewczynka pomaga powrócić do pełni sił źrebakowi, a w Nowym koledze Popika - zapewne i tutaj się domyślacie - do zgrai pacjentów Misi dołącza szczeniaczek, któremu również coś dolega. Pomysłowość, rzetelność oraz dobroć dziewczynki po raz kolejny zaskakuje czytelnika i wywołuje na jego twarzy ciepły uśmiech. :)


Misia i jej mali pacjenci jest niezwykle uroczą i ciepłą historią, idealną dla dzieci wieku 4-6 lat. Maluchy kochają zwierzęta i jestem pewna, że pokochają również Misię. Aniela Cholewieńska-Szkolik wypełniła swoje opowiastki dobrocią serca, przyjaźnią i bezinteresowną pomocą, które powinny być ważnymi elementami życia każdego człowieka - zarówno małego, jak i dużego. Bohaterowie są pełni uroku, a cudownie kolorowe ilustracje Agnieszki Filipkowskiej wspaniale go uchwycają - nie sposób oderwać od nich wzrok! Zakochałam się w tej serii i nie mogę doczekać się reakcji mojej małej pomocniczki, gdy jej ją podaruję! Polecam serdecznie!

P.S. W obu książeczkach jest króciutki wstęp o Misi, więc można czytać je niezależnie.

Te książeczki zrecenzowałam dla Was dzięki Wydawnictwu Zielona Sowa. :)

2 komentarze: