środa, 21 czerwca 2017

Opracowanie zbiorowe - "DISNEY Baby. Poznajemy zwierzęta"
Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuły: DISNEY Baby. Poznajemy zwierzęta
Wydawnictwo: Ameet
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 10
Ocena: 9/10
Wiek: 9m+

Opis:

Dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę. Książeczka „Poznajemy zwierzęta”, pełna rymowanek i kolorowych ilustracji, pozwoli maluszkowi w łatwy sposób przyswoić nazwy zwierząt i skojarzyć je z obrazkami. Zachęć dziecko do pokazywania zwierzątek w książeczce, razem spróbujcie naśladować ich odgłosy lub sposób poruszania się – to ciekawy pomysł na wspólne spędzanie czasu i kolejny krok w rozwoju maluszka.

Recenzja:

Ta mała kartonowa książeczka dedykowana jest dzieciom powyżej 9 miesiąca życia. Oczywiście tak mały bobas nie zna jeszcze bohaterów bajek Disney’a i ich historii, jednak w najmniejszym stopniu nie przeszkadza im to w byciu świetnymi kompanami do wspólnej zabawy. Książeczka składa się z pięciu podwójnych stron - na prawej stronie ukazany został bohater jednego w filmów wraz z nazwą zwierzątka – w ten sposób najmłodsi poznają kotka Marie z „Aryskotratów”, pieska ze „101 dalmatyńczyków”, zajączka z bajki „Bambi”, słonika „Dumbo” i Simbę z „Króla lwa”. Po lewej stronie zakomponowana została scenka, gdzie zdjęcie dziecka ukazane zostało w interakcji z bajkowym bohaterem – na przykład bobasowi z butelką towarzyszy kocie rodzeństwo pijące swoje mleczko ze spodeczka. Scenkom towarzyszą krótkie, wpadające w ucho rymowanki dotyczące danego zwierzątka. 

Książeczka jest bardzo atrakcyjna wizualnie – nieskomplikowana, w bardzo ładnych kolorach, pełna sympatycznych bohaterów, zarówno tych realnych, jak i bajkowych. Sprawdzi się jako pomoc w nauce nazw zwierząt i wydawanych przez nie odgłosów, kolorów i podstawowych czynności, jak na przykład jedzenie, czy zabawa piłką. Wierszyki pomagają zapamiętać nazwę zwierzątka i skojarzyć je z określoną cechą lub czynnością. Są niedługie i mało skomplikowane, dzięki czemu dziecko nie musi skupiać zbyt wiele uwagi na tekście, poświęcając ją przyciągającym wzrok ilustracjom.
Niewielki format tej kartonowej książki jest przyjazny dla małych rączek, a zaokrąglone rogi nie stanowią zagrożenia dla małych czytelników. Strony są odrobinę śliskie, co w pewnym stopniu chroni je przed zabrudzeniami, a przypadkowe kichnięcia czy zaślinienia wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Niestety książeczka nie jest ząbkoodporna i moja córka wypróbowała jej walory smakowe kiedy tylko się odwróciłam – ale na to już chyba nie ma mocnych. 

To bardzo przyjemny pomysł na pierwsze spotkanie dziecka z bohaterami klasycznych disneyowskich animacji, których przygody z pewnością pozna w przyszłości w pełnometrażowych filmach. Ja osobiście uwielbiam bajki Disneya i już nie mogę się doczekać, aż będę mogła obejrzeć je ponownie wraz z córką. Zanim jednak dorośnie do wspólnych filmowych seansów, bohaterowie bajek będą towarzyszyć jej w poznawaniu świata. 

Seria DISNEY Baby składa się z wielu pozycji dostosowanych do wieku dziecka, zaczyna się od książeczek kontrastowych dla zupełnych maluszków. Na pewno skusimy się jeszcze na niejedną. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz