środa, 26 lipca 2017

Maxine Davenport, Cindy Roberts - "Dotknij mnie. Dzieci zwierząt"


Autor: Maxine Davenport, Cindy Roberts
Tytuł: Dotknij mnie. Dzieci zwierząt
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 10
Ocena: 10/10
Wiek: 0-2

Opis: 

Dotknij mnie to seria idealna dla ciekawych świata maluchów. Specjalna faktura stron doskonali sprawność małych rączek.


Recenzja:

Dzieci zwierząt to chyba najbardziej urocza kartonówka dla najmłodszych, jaką moje dziecię ma w swych zbiorach.
Podczas lektury mały czytelnik ma szansę poznać piątkę dzikich zwierząt – małpkę, tygrysa, zebrę, pingwina i słonia - wraz z ich dziećmi. Książeczka została zakomponowana w bardzo prosty sposób: każda z podwójnych stron poświęcona została jednej zwierzęcej rodzince, gdzie po lewej stronie przedstawiony jest rodzic z dzieckiem w kolorowej ramce na neutralnym tle, opatrzeni adekwatnymi podpisami, a po prawej widzimy prostą scenkę rodzajową z ich udziałem.

Tym, co przyciąga uwagę, są cudne, pastelowe ilustracje, w których nie sposób się nie zakochać. Piękne kolory i proste kształty budują przesympatyczny świat idealny dla najmłodszych. Pełen serduszek, motylków i uśmiechniętych zwierzątek, które moja córka polubiła od pierwszego wejrzenia. Ponadto fragmenty ilustracji (paski na tygrysim futerku, listki, czy chmurki) zostały uwypuklone, co pobudza sensorycznie i skłania małego czytelnika do poznawania książki zarówno wzrokiem, jak i dotykiem. Któż wszakże nigdy nie marzył o głaskaniu tygrysa?

Ta niewielka książeczka rozwija słownictwo, uczy sympatii do zwierząt i więzi rodzinnych, zaciekawia i dostarczając dodatkowych bodźców pobudza małe paluszki do aktywności. Grube kartonowe strony są po prostu nie do zdarcia, a zaokrąglone rogi gwarantują bezpieczna zabawę. Niewielki format pozwala zarówno na czytanie z rodzicem, samodzielną lekturę, jak i pionowe ustawienie otwartej książeczki obok łóżeczka albo tuż przed noskiem leżącego na brzuszku bobaska.

Prosta i ciekawa forma i wyjątkowo ładny wachlarz barw i deseni stanowią o atrakcyjności tej pozycji. Bardzo polecam jako jedną z pierwszych kolorowych książeczek bobasa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz