wtorek, 26 marca 2019

Maciej Szymanowicz - "Kraina Czarów. Puzzle"


Autor: Maciej Szymanowicz
Tytuł: Kraina Czarów. Puzzle
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2019
Liczba elementów: 54
Ocena: 10/10

Opis:

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak mogłoby wyglądać życie w Krainie Czarów? Czy mieszkają tam Czerwony Kapturek, czarodziej, wilk, krasnoludki, smok czy księżniczka? Układajcie puzzle i poznawajcie mieszkańców Krainy Czarów. 

Piękna ilustracja autorstwa Macieja Szymanowicza, znanego małym czytelnikom między innymi z książek "Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty" czy "Rok w Krainie Czarów", podzielona została na 54 duże elementy. Po ich ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach:  47 x 33 cm.

Recenzja:

Po sukcesie w naszym domu puzzli z Puciem przyszła pora na coś dla nieco starszych dzieci. I szczerze winszuję osobie, która wpadła na to, by przełożyć popularnych książkowych bohaterów na inne zabawy i aktywności dzieci!

Seria "Rok w..." jest jedną z najpopularniejszych dla dzieci, w tym nawet tych młodszych, a "Rok w Krainie Czarów" z ilustracjami genialnego Macieja Szymanowicza to jedna z lepszych jej części. Ciekawe postacie, zabawne przygody i mnóstwo kolorów to przymioty, ktore czynią tę publikację w moim odczuciu książką kompletną. I nagle na rynku pojawiają się puzzle z jedną z tych ilustracji! Musiały do nas trafić!

Puzzle mają 54 elementy, czyli dość sporo, z pewnością za dużo, by moja półtoraroczna córa ułożyła je samodzielnie. Ale nic straconego. Moje dziecię uwielbia puzzle i całkiem dobrze sobie z nimi radzi, więc gdy ja zaczęłam układać te na potrzeby zdjęć do recenzji, Zosia ochoczo zabrała się do pomocy. Podawałam jej konkretny element, wskazywałam miejsce, gdzie powinien się on znaleźć, a ona go tam umieszczała. Zabawy na dobre kilkadziesiąt minut, a ta duma dziecka! Bezcenne! No i jeszcze moment, gdy rozpoznała, z jakiej to książki i od razu ją przyniosła. Chociaż te puzzle skierowane są do nieco starszych dzieci, to i nam przyniosły już teraz dużo radości.Obrazek, który powstaje, jest całkiem słusznych rozmiarów, a dzięki wysokiej jakości wykonania efekt końcowy jest więcej niż zadowalający. Szczerze przyznaję, że te puzzle są przepiękne i nie ma w tym nic a nic przesady! Jeśli lubicie serię "Rok w...", to pozycja dla was obowiązkowa. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii, zapoznajcie się z nią, wtedy na pewno polubicie i też będzie to dla was pozycja obowiązkowa. Jeśli ją znacie i nie lubicie, to... Nie, takich wśród nas raczej nie ma :) Gorąco polecamy!

Puzzle zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy wzor do ułożenia wsam raz dla 5-latka z iloscia elementow bowiem obrazek nie jest az tak prosty

    OdpowiedzUsuń
  2. Na zdjęciu obrazek pięknie wygląda. Na żywo musi robić świetne wrażenie. Bardzo lubię puzzle i próbuję też tym zamiłowaniem zarazić dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mamy i uwielbiamy "Rok w lesie", ale myślę, że niedługo przyjdzie i czas na Krainę Czarów - póki co przeglądałam w księgarni, a puzzle świetne. Generalnie ten pomysł Naszej Księgarni z wypuszczeniem puzzli do książek - genialny i strzał w 10 :)

    OdpowiedzUsuń