piątek, 17 stycznia 2020

David McKee - "Gdzie jest Elmer? WYSZUKIWANKA"


Autor: David McKee
Tytuł: Gdzie jest Elmer? WYSZUKIWANKA
Wydawnictwo: Papilon
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 24
Wiek: 3-5 lat
Ocena: 10/10

Opis:

Pomóż Elmerowi w kolorowej wyszukiwance! - książka kartonowa

Każda karta tej książki jest pełna szczegółów do wyszukiwania, zadań do wykonania, detali do odkrycia. Ilustracje przedstawiają Elmera, jego przyjaciół, najróżniejsze zwierzęta i ich kolorowy świat. Mali czytelnicy mogą tu szukać szczegółów bez końca, wracając do nich i odnajdując kolejne ukryte elementy. Taka zabawa doskonale rozwija spostrzegawczość i umiejętność skupienia, pomaga w nauce liczenia oraz w poznawaniu nowych wyrazów.

W 2019 roku Elmer – ulubieniec dzieci na całym świecie – obchodzi 30. urodziny.

Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motto to: „sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”.

Umiejętności społeczne, pozycja w grupie i poczucie humoru – za to między innymi dzieci na całym świecie kochają Elmera.

Książki o Elmerze zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i bibliotekarzy biorących udział w seminariach promujących czytelnictwo jako cenna i pomocna seria wspierająca dobre emocje. Przetłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal ośmiomilionowym nakładzie na całym świecie.

Recenzja:

Pamiętam, że pierwszy raz do książek o Elmerze podchodziłyśmy jakoś krótko pzed tym, gdy córa kończyła półtora roku. Nie była to co prawda miłość od pierwszego wejrzenia, ale po jakimś czasie moje dziecię zaprzyjaźniło się z tym nietypowym bohaterem. Bo Elmer to bardzo wdzięczne stworzenie, które aż się prosi, by z książki wziąć go także gdzieś indziej - u nas trafił do prac plastycznych, kiedy rysowałam go córce, a ona wyklejała go kolorowymi kwadracikami lub malowała farbami. Kiedy jednak zauważyłam, że wychodzi wyszukiwanka z Elmerem w roli głównej, wiedziałam, że do tego Zosi przekonywać nie będę musiała, bo wyszukiwanki to coś, co uwielbia od maleńskiego.

Bardzo dużą zaletą jest to, że książka jest w całości kartonowa i w dużym formacie, dzięki temu mamy do czynienia z publikacją trwałą, solidnie wykonaną i posiadającą dużo przestrzeni na umieszczenie w niej mnóstwa szczegółów. A tych nie brakuje. To było dla mnie chyba największe zaskoczenie.

Bo myliłby się ten, kto spodziewa się, że elmerowa wyszukiwanka jest prosta. Co to to nie. Elementów na każdej rozkładówce jest dużo, mają one różne wielkości, kolory i tła, więc sama musiałam nieco pogłówkować, zanim udało mi się odnaleźć niektóre rzeczy. A to sprawia, że prostsze zadanka można rozwiązywać z młodszą pociechą, trudniejsze ze starszakiem. Zresztą wyszukiwanki mają tę zaletę, że dopasowują się do wieku i możliwości dziecka, bo zawsze możemy  wymyślić własne poszukiwania.Bardzo podoba mi się zróżnicowanie zadań. Szukamy tutaj konkretnych elementów, ale nie tylko. W książce znalazła się także na przykład rozkładówka, w której dopasowujemy zwierzęta do ich pluszaków na podstawie wyglądu jednych i drugich, a następnie musimy dojść do tego, kto pluszaka nie posiada. A to już takie proste nie jest. I to jest super!

Jestem naprawdę zachwycona elmerową wyszukiwanką i po cichu liczę, że zostaną wydane kolejne, bo tutaj wszystko jest tak, jak być powinno.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Papilon.

3 komentarze:

  1. Jest piękna 😍 mamy ją już ponad pół roku i nadal cieszy się niesłabnącym powodzeniem ☺️ również trzymamy kciuki za kolejne części 🙃 Bardzo odpowiada mi ta grafika i feeria barw, no i nie znam dziecka ,które nie pokochałoby Elmera.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda ślicznie super kolory 😉 my jeszcze nie poznaliśmy Elmera synek narazie ma fazę na Pucia 😉

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszyscy znają i kochają Elmera,z pomocą którego możemy rozwijać swoją spostrzegawczość,rozwiążywać łamigłowki i miło spędzać czas z dziećmi. Świetna publikacja!

    OdpowiedzUsuń