wtorek, 25 sierpnia 2020

Orianne Lallemand - "O Wilku, który kochał góry", "O Wilku, który poleciał w kosmos" Autor: Orianne Lallemand

Tytuł: "O Wilku, który kochał góry", "O Wilku, który poleciał w kosmos"

Wydawnictwo: Adamada

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 32 +32

Wiek: 3+ 

Ocena: 9/10

Opis:

Kiedy obca cywilizacja, błaga o pomoc, Wilk nie będzie się wahał ani sekundy. Sława najskuteczniejszego rozweselacza w kosmosie do czegoś przecież zobowiązuje. I tym razem Wilk dowiedzie, że w zabawianiu osiągnął arcymistrzostwo, a przywracaniu uśmiechu kwaśnym buziom nikt nie dorasta mu do pięt (przepraszam, łap)? To nie takie pewne…

Mount Everest, Kilimandżaro, Machu Picchu, Fudżi, Mount Blanc wejście na każdą z nich to dla Wilka, zapalonego wspinacza, szczyt marzeń, a gdyby jeszcze mógł połączyć przyjemne z pożytecznym, byłby w siódmym niebie. I będzie miał okazję. Jako pierwszy wilk w historii spróbuje wytropić nieuchwytnego człowieka śniegu i postawić łapę na czubkach najpiękniejszych gór świata. 

Przygody Wilka to kolekcja wzruszających i zabawnych historyjek, doskonałych do wspólnego spędzania czasu. W towarzystwie sympatycznego Wilka można słuchać, opowiadać, dzielić się emocjami oraz rozwijać wyobraźnię. A przy okazji… jaki to świetny pomysł na prezent!

Recenzja:

O Wilku z tej uroczej serii wydawnictwa Adamada było na Bajkowirze już tyle razy, że pewnie większość z was kojarzy już tego bohatera, którego kochają dzieci. Dziś chciałam wam pokazać dwa kolejne tytuły, w tym jeden, który stał się moim ulubionym i wyparł z tego miejsca cudowną książeczkę "O Wilku, który nie lubił czytać"!


"O Wilku, który kochał góry" to właśnie publikacja, która stała się moją ulubioną z serii, a znamy z córą większość tytułów. W tej części Wilk podejmuje się prawdziwego wyzwania - musi odnaleźć tatę panny Yeti. W tym celu przemierza świat (dosłownie, bo wędruje po różnych kontynentach), ale okazuje się, że Yeti - trochę wbrew obiegowej opinii - odznacza się poczuciem humoru i bawi się z Wilkiem w chowanego, wciąż umykając mu w ostatniej chwili. Nasz bohater jest jednak zdeterminowany i nie poddaje się tak łatwo. Zresztą dzięki temu odwiedza naprawdę cudowne miejsca na całym świecie - najwyższe i najpiękniejsze szczyty.

Co tak urzekło mnie w tej książce? Jeśli znacie serię o Wilku, to wiecie, że jest tam dużo humoru. Tutaj także go nie brakuje, niemniej mamy też do czynienia ze wskazaniem pięknych miejsc, które możemy pokazać dzieciom w innych książkach, bo istnieją naprawdę. Co więcej - możemy też je umiejscowić na mapie i zrobić sobie powtórkę z kontynentów. Podoba mi się takie połączenie zabawy i nauki w towarzystwie Wilka, z nim jest ciekawiej!


"O Wilku, który poleciał w kosmos" to z kolei klasyczny przykład humoru, jaki reprezentuje sobą ta seria. Wilk zostaje poproszony przez przedstawicieli innej galaktyki, by pomógł ocalić ich planetę i rozśmieszył króla Wolków, który stał się bardzo smutny. Z Wilka jest niezły kawalarz, ale choć dwoi się i troi, nie potrafi rozbawić władcy. Do czasu aż... podskakuje i efektownie spada na pupę, a potem jeszcze raz i znów. Takim sztuczkom nie oprze się nikt, nawet wiecznie smutny król Wolków.

Jak w przypadku całej serii - ilustracje są bardzo efektowne, oryginalne, świetnie oddają to, co dzieje się w tekście. Ale to już wiecie, jeśli spotkaliście się z którąś z książek o przygodach Wilka.

Zdecydowanie polecam, zwłaszcza część o górach, bo jest naprawdę wspaniała!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Adamada.

4 komentarze:

 1. Poznaliśmy właśnie tutaj na blogu serię i Wilku i bardo nam się spodobała polujemy na książeczki z wilkiem. Myślę że pozycja O wilku który kochał góry jes w sam raz dla nas. Lubimy bardzo górskie klimaty ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Tych dwóch pozycji nie znamy ale Wilka kochamy i jego przygody uwielbiamy 😁. Z tymi książeczkami też się chętnie zapoznamy. Ten Wilk jest świetny. Mój synek uwielbia wodzić palcem po mapie, więc to dodatkowa zachęta. Jak na niespełna 5 latka ma dość dobrą orientację na mapie Polski, Europy a nawet i świata ( chociaż w ostatniej opcji zna tylko kontynenty) ale myślę, że jak na jego wiek to całkiem dobry wynik. Mój syn nie miał jeszcze okazji poznać gór, więc byłby to dobry początek zapoznawania go z tematem a kolejnym krokiem byłby wyjazd w góry.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tych dwóch tytułów nie znamy. Kosmos i góry... zapowiada się ciekawie.

  Znamy kilka z serii ale już mogę stwierdzić że to bardzo wartościowa seria, godna polecenia. To zabawne i wzruszające, czasami nawet bardzo, historie, a czytanie ich to prawdziwa przyjemność. Wilk, choć w moim dzieciństwie przedstawiany jako negatywny bohater, tu jest doskonałym przyjacielem czytelnika

  Ilustracje w tych książeczkach bardzo nam się podobają.

  Basia P

  OdpowiedzUsuń
 4. O Wilku który kochał góry... świetna pozycja książkowa, która ma przesłanie i elementy zabawy. Pokazuje że istnieją piękne miejsca na świecie, a w dodatku mój syn zadający mnóstwo pytań, chciałby wiedzieć gdzie konkretnie się one znajdują.
  Natomiast tksiazeczka o kosmosie, która jest pełna humoru.... no nie wiem czy ryzykować czytanie przed snem... Czy dziecko po daecpi takiej dawce śmiechu pójdzie spać 😁

  Ilustracje naprawdę bardzo efektowne, a przyznam szczerze że zwracam na nie uwagę.
  Dla mnie majstersztyk, a cała seria godna polecenia

  Basia P

  OdpowiedzUsuń