piątek, 2 października 2020

Mélanie Combes, Marion Piffaretti - "Akademia mądrego dziecka. Kolorowy świat: Małe zwierzęta i W przedszkolu"


Autor: Mélanie Combes, Marion Piffaretti

Tytuł: Akademia mądrego dziecka. Kolorowy świat: Małe zwierzęta i W przedszkolu

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 10 + 10

Wiek: 3-7 lat

Ocena: 10/10

Opis:

Poznaj małe zwierzęta – zajrzyj do wnętrza mrowiska i zobacz jak gąsienica przepoczwarza się w motyla. Poznaj nowe słowa i baw się książeczką! 

Odwiedź kolorowe przedszkole i zobacz czego uczą się i w co się bawią dzieci. Poznaj nowe słowa i baw się książeczką! 

„Kolorowy świat” to książeczki pełne niespodzianek. Dzieci poznają wiele nowych słów, a zabawa ruchomymi obrazkami poprawi spostrzegawczość i sprawność manualną.

Recenzja:

Seria AMD gości w naszym domu od naprawdę dawna. Na bieżąco śledzimy jej nowości i za każdym razem jesteśmy ciekawe, czym tym razem nas zaskoczy. Mamy swoje ulubione tytuły, inne sprawdziły się mniej, ale tak dobrze, jak tym razem jeszcze nie było!

Bo w książeczkach "Kolorowy świat" połączono wszystko, co do tej pory widziałyśmy w AMD: przesuwanki, okienka, kręcenie kołem. Pomysł jest rewelacyjny, wykonanie również! No i jeszcze atrakcyjna dla dziecka tematyka - do nas trafiły dwie książki: "Małe zwierzęta" oraz "W przedszkolu".

Drugi tytuł jest nam szczególnie bliski ze względu na fakt, że moje dziecię od września rozpoczęło swoją przygodę z przedszkolem (choć ze względu na sezon chorobowy to może za dużo powiedziane). Pokazano tutaj przedszkolny dzień i zrobiono to w sposób przyjazny dzieciom - zarówno pod względem treści, jak i formy. Naprawdę bardzo podoba nam się ten tytuł, po niego sięgamy częściej."Małe zwierzęta", jak sam tytuł wskazuje, jest o zwierzakach. Zajrzymy na przykład do ula i mrowiska, dzieci rozwiną słownictwo związane z tą tematyką. Ten tytuł wydaje mi się nawet bardziej uniwersalny, bo zainteresuje nie tylko przedszkolaki. Tak jak w części o przedszkolu, tak i tutaj mamy dużo elementów ruchomych, co zdecydowanie uatrakcyjnia lekturę.


Ta seria, obejmująca obecnie cztery tytuły, na każdej rozkładówce ma coś atrakcyjnego dla młodych czytelników - coś przesuwamy, otwieramy, czymś kręcimy. A dodatkowo młody człowiek ćwiczy sprawność manualną, takie połączenia lubię najbardziej, więc te książeczki musiały mi się spodobać. Ale najważniejsze, że podobają się mojej córze, a podobają się bardzo. Polecamy!

Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

4 komentarze:

 1. Księżeczki które pozwalają dziecku ćwiczyć manualnie są u nas na dużym plusie synek je bardzo lubi. Zawsze ciekawi co odkryje po przesunięciu czy otworzeniu kartonika. Tutaj mamy jeszcze dodatkowo temat zwierząt które uwielbia. Wiedzę tutaj więc same plusy. Dla mnie jeszcze interesujący wydaje się tytuł W przedszkolu myślę że fajny i przystępny sposob pokazałaby synkowi dzień z przedszkola .My mamy właśnie przedszkole jeszcze przed sobą

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne. Jestem pod wrażeniem. Jak zaczęłam czytać recenzję to pomyślałam, że chyba mój prawie już 5 latek wyrósł z takich książeczek. Ale jak zobaczyłam jakie są bajeczne to wiem napewno że byłby nimi zachwycony.
  Bardzo fajna atrakcyjna forma. Wielkie brawa za tak ciekawe publikacje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe książeczki o zaskoczyło nas że taki przedział wiekowy.

  Jesteśmy pod ich ogromnym wrażeniem, bo dotyczą tematyki, która syn uwielbia.
  Już sam fakt że są przesuwanki, okienka i krecenie kołem, to zawsze ciekawi dzieci a mojego syna w szczególności,ktory uwielbia książeczki tego typu. Do tej pory codziennie czytamy JANO I WITO W LESIE, mimo że to książeczką dla maluchów.

  Książeczką W PRZEDSZKOLU pewnie nas najmniej zainteresuje, bo mój syn to już zetowkowicz i przedszkole ma za sobą, ale MAŁE ZWIERZĘTA to strzał w 10,tym bardziej że syn interesuje się owadami, a mriwkami w szczególności.

  Ruchome elementy to ogromny plus, ćwiczy sprawność manualną, a tak się składa, że moje dziecko jest w trakcie wwr (wczesne wspomaganie rozwoju) i takie książeczki są dla niego idealne, widzę co w domu preferuje.

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka są nam znane. W domu posiadamy jeden tytuł, jednak te książeczki goszczą praktycznie w każdym domu z małymi dziećmi, który odwiedzamy.
  Dzieci bardzo lubią interaktywne książki - gdy coś można otworzyć, czymś pokręcić, przesunąć, dotknąć - takie książki zawsze się sprawdzają. Proste i wyraźne ilustracje przemawiają już do najmłodszych dzieci. Do tego przy wyborze kilku tytułów każdy znajdzie coś dla siebie.
  Zastanawia mnie tylko przedział wiekowy - myślę, że dzięki kartonowym stronom i przyokrąglanym rogom, książki doskonale sprawdzą się już nawet dla dwulatków, a może nawet i młodszych szkrabów.

  Karolina K.

  OdpowiedzUsuń