poniedziałek, 7 grudnia 2020

Sam McBratney, Anita Jeram - "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham"

Autor: Sam McBratney 
Ilustracje: Anita Jeram 
Tytuł: Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham 
Wydawnictwo: HarperKids 
Data wydania: 25 listopada 2020 
Liczba stron: 32 
Ocena: 9/10 

Opis: 

Gdy pewnego wieczoru Duży Brązowy Zając kładzie swojego syna do łóżka, ten postanawia zadać nurtujące go pytanie: Czy wiesz, jak bardzo cię kocham? Tak zaczyna się piękna opowieść o wielkim wyzwaniu: bo jak znaleźć słowa na opisanie swoich uczuć, gdy jest się jeszcze takim Małym Brązowym Zajączkiem? 

„Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” to wzruszająca i mądra książka do wspólnego czytania z dziećmi już od trzeciego roku życia. Ciepła, pełna uroku opowieść o Małym Brązowym Zajączku i jego tacie zachęca najmłodszych do wyrażania swoich uczuć i podpowiada, jak można wyrazić ogrom miłości, a także wspiera rozwój emocjonalny najmłodszych. 

Recenzja: 

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham to książeczka, która od razu zwróciła moją uwagę uroczym tytułem i niesamowicie przyjemną dla oka szatą graficzną. Spójrzcie tylko na okładkę - obok tak cudnych zajączków po prostu nie można przejść obojętnie, prawda? Szczególnie, gdy treść zapowiada się tak słodko… 


Historia o zajączkach jest króciutka, jednakże tyle ciepła i uśmiechu dawno nie doświadczyłam przy żadnej lekturze! Sama opowieść ma prostą konstrukcję – Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając, ojciec i syn, porównują ogrom swojej miłości do różnych rzeczy. Niełatwo jest opisać swoich uczuć, ale im tutaj idzie to całkiem zgrabnie. Ale czy może być tutaj zwycięzca? Bo – według mnie – oboje są zwycięzcami! :) 

Sam McBratney pokazuje tutaj, że nie trzeba używać wielkich słów, aby opisać swoje uczucia – w tym przypadku miłości do dziecka lub rodzica. Jestem przekonana, że po tej lekturze maluchowi łatwiej będzie mówić o tym, co czuje – i być może wyjdą z tego równie zabawne sytuacje? Nie można zapomnieć tutaj także o bajecznej szacie graficznej (od Anity Jeram) oraz sympatycznych ilustracjach zająców, które chwytają za serduszko i cieszą oczy. Jestem przekonana, że dla tej kreski i kolorów przepadnie niejeden czytelnik! 


Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham to niepozorna książeczka, która – jak wspomniałam wcześniej – przelewa w czytelnika mnóstwo ciepła. To fantastyczna pozycja wejściowa do rozmawiania ze szkrabem o jego emocjach oraz o tym, że… warto o nich mówić. Polecam z całego serducha! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz