wtorek, 8 grudnia 2020

"Minecraft. Złap Creepera i inne moby"

Tytuł: Minecraft. Złap Creepera i inne moby 
Wydawnictwo: HarperKids 
Data wydania: 20 listopada 2020 
Liczba stron: 40 
Ocena: 9/10 

Opis: 

Czy uda Ci się odnaleźć Creepera na bezdrożach Świata Podstawowego i w otchłaniach Netheru? 

Pięcioro nieustraszonych śmiałków wyrusza w pogoń za nieuchwytnymi mobami. Potrzebują jednak Twojej pomocy! Podążaj wraz z nimi śladem Creepera i odwiedź różne zakątki świata Minecrafta. Czy uda Ci się znaleźć wszystkie moby? 

Recenzja: 

Minecraft to zdecydowanie najmodniejsza gra wśród dzieciaków. Nic dziwnego – nie tylko zapewnia zabawę, ale i wyzwala kreatywność, rzuca wyzwania. Cieszę się bardzo, że na rynku pojawia się wiele tytułów z tej serii, bo dzięki temu rozrywki moim siostrzeńcom nie brakuje i poza komputerem. Minecraft. Złap Creepera i inne moby to szczególnie interesująca pozycja, bo… skupia się na rozwijaniu spostrzegawczości u maluchów! 

Książka jest nietypowa, bowiem większość jej stron pochłaniają lokalizacje na których musimy znajdować poszczególne moby oraz inne stworzenia, również postaci. Nie jest to łatwe zadanie, bo na stronach istot jest multum, a całość przypomina minecraftową wersję Gdzie jest Wally?. Co ciekawe, nawet po zakończeniu zadań, czekają na nas kolejne, ale trudniejsze – bo o ile w przypadku głównych zadań mamy wyraźnie przedstawią sylwetkę poszukiwanego w kolorze, tak w przypadku kolejnych wyzwań – jedynie słowa lub zarysy. Na końcu znajdują się oczywiście również odpowiedzi i – przyznam Wam szczerze – dwa razy do nich zajrzałam… 


Choć książeczka ma zaledwie czterdzieści stron, pochłonęła moich siostrzeńców na długi czas – i wciąż pochłania, bo jeszcze nie wszystkie istoty odnaleźli, a i chętnie wracają do pierwszych lokalizacji, aby poznać ich wszystkie smaczki. Bo jest na co patrzeć – ilość detali oraz piękne kolory przyprawiają o zawrót głowy! Ta pozycja cieszy oczy i umysł, i – co tu dużo mówić – jest fantastycznie wydana. Mam nadzieję, że HarperKids pokusi się o wydanie więcej takich książek – niekoniecznie minecraftowych! 

Króciutko podsumowując, Minecraft. Złap Creepera i inne moby cieszy oczy, uczy spostrzegawczości i… cierpliwości. Jestem przekonana, że każdy miłośnik tej Minecrafta oraz poszukiwań będzie tą pozycją zachwycony. Polecam z całego serducha – rodzice też z całą pewnością będą się tutaj świetnie bawić! :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz