wtorek, 9 lutego 2021

Anna Sobich-Kamińska, "Kłębuszki"


 

Autor: Anna Sobich-Kamińska

Tytuł: Kłębuszki

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Rok wydania: 2020

Liczba graczy: 2-4

Wiek: 6-8 lat

Ocena: 9/10

Opis:

Koty w pracowni pani Lukrecji z zaciekawieniem obserwują, jak kłębuszki wełny zamieniają się w kolorowe czapki, długie szaliki i puchate swetry... Pani Lukrecja potrafi wyczarować prawdziwe cuda przy pomocy drutów i szydełka. Ojejku, ale co tu się stało? Gburek przewrócił koszyk z kłębuszkami i wszystkie potoczyły się po całym pokoju, a pani Lukrecja ma jeszcze tyle zleceń!

Miau! Skierka, Chochlik, Jacuś i Pusia ruszają na ratunek!

Recenzja:

Tym, co jako pierwsze rzuca się w oczy, gdy patrzymy na "Kłębuszki", jest wysoka jakość wykonania. Wiele elementów jest wykonanych z grubej tektury, co sprawia, że gra będzie cieszyć i bawić przez długi czas. 

Kolejna kwestia to ilość elementów w pudełku. Tych jest naprawdę sporo i od razu przemknęło mi przez myśl, czy ja w ogóle zrozumiem zasady gry, bo otwarcie przyznaję, że daleko mi do mistrzostwa w czytaniu instrukcji ze zrozumieniem, jeśli są one skomplikowane. Na szczęście tutaj wszystko opisano dokładnie i poparto przykładami.

Grafika jest bardzo estetyczna, kolorowa, przyjazna dzieciom, zachęca do zapoznania się z zasadami gry i oddania wesołej rozgrywce. No i nie ukrywajmy - koty to bardzo wdzięczny pomysł na grę. To w końcu ulubione zwierzaki wielu dzieci.Pomysł na grę jest taki, że gracze wcielają się w koty, a te mają za zadanie pomóc swojej pani pozbierać rozrzucone kłębki wełny. Do wyboru mamy Skierkę, Chochlika, Jacusia i Pusię - jeden kociak słodszy od drugiego! I każdy z nich chce się okazać najlepszym pomocnikiem pani Lukrecji! A żeby wcielić to w życie, koty muszą rywalizować o każdy kłębek wełny, bo to właśnie z nich powstaną zamówienia. Musimy zatem najpierw zdobyć kłębki, a następnie wymienić je na najbardziej opłacalne zamówienia. Na końcu przeliczamy je na punkty i wyłaniamy zwycięzcę. 

Na początku wydawało mi się, że to gra skomplikowana, ale dość szybko dochodzi się do wprawy. Sądzę, że ten sugerowany przez wydawcę wiek, czyli 6+ jest jak najbardziej okej. Polecam!

Grę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Zielona Sowa.

3 komentarze:

  1. Całość wygląda bardzo interesująco. Połączenie przyjemnego z pożytecznym!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kłębuszki to zdecydowanie wspaniała gra dla każdego miłośnika kotków. Karty są piękne i kolorowe pobudzają wyobraźnię dzieci. Bardzo lubimy gry planszowe. Ta gra z pewnością przypadnie nam do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie przepadam za planszówkami ani grami. Jedynie lubiłam kiedyś grać w Chińczyka, Grzybobranie czy w gry karciane, typu Makao, Wojna, żaden poker 😁😉 Ale dzieciaki będą zachwycone taką pełną kotków grą 😍 Zdjęcia zachęcają do sięgnięcia. ☺

    OdpowiedzUsuń