sobota, 8 maja 2021

Opracowanie zbiorowe - "Bing. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami", "Masza i Niedźwiedź. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami" i "Kot-o-ciaki. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami. Kotociaki"

 

Autor: opracowanie zbiorowe 
Tytuły: Bing. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami, Masza i Niedźwiedź. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami i Kot-o-ciaki. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 14.04.2021
Liczba stron: 48, 48 i 48
Ocena: 9/10
Wiek: 3-7 lat

Opis:
 
Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami to sposób na to, żeby maluch nie nudził się przy stole, czekając na obiad. Przed każdym posiłkiem warto spędzić wesołe chwile z króliczkiem i jego przyjaciółmi. Dziecko może pomóc Bingowi znaleźć zagubione przedmioty, pokolorować obrazki z bohaterami, poznać warzywa i owoce, a nawet odrysować na podkładce swoje rączki – nowa przygoda czeka na każdej stronie! 
Podkładki mają duży format i wytrzymały papier, na którym śmiało można postawić talerz. Teraz nawet niejadki nie będą się mogły doczekać kolejnego posiłku!
***
Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami to najlepszy sposób na czekanie przy stole bez nudy! Książka ma duży format i wytrzymały papier, na którym można postawić talerz, a to oznacza, że Masza i Niedźwiedź mogą towarzyszyć każdemu posiłkowi malucha. 
Połącz kropki, pokoloruj, znajdź różnice – na tych niezwykłych podkładkach znalazły się zabawy i zadania o różnym poziomie trudności – od bardzo prostych, przeznaczonych dla najmłodszych wielbicieli przygód Maszy i Niedźwiedzia, po nieco trudniejsze. Zadania i zagadki sprawią, że nawet niejadki nie będą się mogły doczekać kolejnego posiłku!
***
Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami to książka z pomysłowymi i bardzo prostymi łamigłówkami, które zajmą malucha czekającego na śniadanie, obiad albo kolację. Zawarte tu kolorowanki i zadania pomogą doskonalić zdolności manualne dziecka, ćwiczyć spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia, a przede wszystkim sprawią, że kilkulatki rozwiązujące zadania nie będą się nudziły w oczekiwaniu na posiłek. Podkładki mają odpowiednio duży format i wytrzymały papier, na którym można postawić talerz.  

Recenzja:

Czekanie na posiłek może być dla młodego człowieka czasami dość uciążliwe. Czy znacie sposób na skuteczne zajęcie dzieci przy stole, by móc w spokoju dokończyć przygotowywanie posiłku? Jeżeli już wszystkie wyczerpaliście to mamy dla was - idealnie sprawdzające się w tym - nowości od wydawnictwa HarperKids. Czy Bing. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami, Masza i Niedźwiedź. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami i Kot-o-ciaki. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami zainteresują wasze pociechy na tyle, by w ciszy i spokoju spędzili czas potrzebny do pojawienia się na stole pysznego śniadania, obiadu, czy też kolacji? Jestem przekona, że tak właśnie się stanie. W serii jest dostępnych kilka tytułów z ulubionymi postaciami z bajek, z którymi oczekiwanie na danie będzie o wiele przyjemniejsze. Oczywiście publikacje można wykorzystać także w innych sytuacjach. Nic nie stoi ku temu na przeszkodzie.

 
Czasami przy moim stole na posiłek czeka aż trójka niezwykle żywiołowych dzieci. W tym dwóch moich synów i córka mojego brata. Muszę przyznać, że gdy cała gromada zbierze się razem w jednym miejscu, niekiedy bardzo ciężko nad nimi zapanować. To właśnie z myślą o nich i o takich chwilach zamówiłam Podkładki pod talerz z zadaniami. Czy spełniły swoje zadanie i skupiły na sobie uwagę trójki dość rozbrykanych dzieci? Oczywiście poniekąd im się to udało, zwłaszcza że na ich stronach dzieci mogły znaleźć wiele ciekawych zadań z udziałem ulubionych bohaterów z seriali animowanych. Kredki idą w ruch i można zająć się przygotowaniem obiadu, czy innymi czynnościami. Jednakże zdaje to egzamin tylko w przypadku starszych dzieci, bowiem trzylatek czy nawet sześciolatka potrzebują pomocy w przeczytaniu poleceń i w tym, aby im je wytłumaczyć. Trzeba mieć więc podzielność uwagi. Niemniej jednak książeczki są pomysłowe i zajmują dzieci tym, co mają w środku.
 
Bing. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami to książeczka z ćwiczeniami, w których tytułowy bohater zabierze wasze dzieci na wiele kulinarnych przygód. Znajdą one tu zadania na spostrzegawczość, na logikę oraz wiele innych. Poza tym zawarto w publikacji także przypomnienie o myciu rąk przed spożyciem posiłku. Dzieci będą mogły również zastanowić się, jakie są ich ulubione owoce i warzywa. Ozdabianie, kolorowanie, rozpoznawanie kolorów - naprawdę w publikacji jest mnóstwo różnorodnych poleceń, które są bardzo zajmujące i rozwijające. Treść zadań jest interesująca i opisuje pewne scenki, oczywiście osadzone w kuchennym klimacie i związane z przygotowywaniem, czy też spożywaniem jedzenia.


 
Co natomiast oferuje Masza i Niedźwiedź. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami? Ta psotnica zachęci, między innymi, do rozpoznawania warzyw i owoców. Łączenie w pary, dodawanie? Na pewno w tej książce waszym dzieciom tego nie zabraknie. Niektóre zadania mają tak fajnie przemyślany scenariusz, że sama byłam ciekawa ich rozwiązania. Na przykład tego, co przygotowali na kolację Masza, Niedźwiedź, a nawet ich przyjaciele. Znalazły się też tu labirynty oraz ćwiczenia na rozpoznawanie smaków różnych potraw. Poziom zadań jest zróżnicowany - znajdują się tu zarówno łatwiejsze, jak i nieco trudniejsze polecenia. Niemniej jednak wszystkie są ciekawe i wspomagają edukację naszych pociech.


 
Kot-o-ciaki. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami to publikacja z bandą kocurków, która jest moim synom najmniej znana z tych trzech seriali animowanych, jednak lubi je moja bratanica, więc to ona testował ten tytuł. Oj, muszę przyznać, że ta książeczka jest chyba najapetyczniejsza i najbardziej pobudza kubki smakowe dzieci. A dlaczego? Chociażby, dlatego że znajdą w niej one różne pyszne smakołyki. Będą musieli dokończyć ich rysowanie, ale także poćwiczą rysowanie szlaczków, tym samym wyrabiając sobie nawyk pisania i prawidłowego trzymania ołówka, czy też kredki w ręce. Kotki przypomną swoim fanom o porannej toalecie oraz sprawdzą ich wiedzę o funkcjach przyborów i narzędzi kuchennych. Z pewnością każdy wie do czego służy nóż, a do czego widelec. Wspaniała zabawa, rozwijająca wieje umiejętności dzieci, z tą publikacja jest zagwarantowana.

 
Podkładki są duże, wydane w większym formacie niż, na przykład, blok A4. Otwierają się inaczej niż standardowe książki, bowiem tak jak otwieramy chociażby laptop. Okładki są zalaminowane, co chroni je przed zalaniem i zniszczeniem, więc spokojnie można na nich postawić miski, czy też talerez. Strony z zadaniami można wyrywać, co jest dla dzieci pewnym ułatwieniem, ale radzę uważać, by nie wyrwały wszystkich kartek na raz. W końcu z małymi dziećmi wszystko jest możliwe. Nawet poszczególne kartki mają z jednej strony specjalną warstwę, dzięki której papier tak łatwo nie przemaka. Mimo to radzę rozwiązywać zadania przed posiłkiem, a nie w jego trakcie.

 
Bing. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami, Masza i Niedźwiedź. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami i Kot-o-ciaki. Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami to ciekawie i pomysłowo wydane zbiory zadań dla dzieci w różnym wieku. Czas spędzony z ulubionymi bohaterami nie tylko wpływa na rozwój umiejętności naszych dzieci, ale także sprawia im dużo frajdy. Warto je mieć.
 
Podkładki pod talerz z zadaniami zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

1 komentarz:

  1. Jestem zauroczona tymi podkładkami z ulubionymi Postaciami z Bajek dla dzieci Bing, Masza i Niedźwiedź a także kociaki dostarczą dzieciom dużo wrażeń,zabawy i radości.Dziękuję za polecenie być może to będzie zakup dla siostrzeńca na Dzień dziecka .

    OdpowiedzUsuń