niedziela, 9 maja 2021

Podkładki pod talerz z zadaniami: MUMINKI i MY LITTLE PONY

Tytuły: Podano do stołu. Muminki, Podano do stołu. My Little Pony
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 14 kwietnia 2021
Liczba stron: 48+48
Ocena: 10/10

Opis:

Muminki: Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami to książka z pomysłowymi i bardzo prostymi łamigłówkami, które zajmą malucha czekającego na śniadanie, obiad albo kolację. Policz, ile naleśników zjadł Muminek i poznaj zdrowe warzywa razem z Małą Mi. 

My Little Pony: Podano do stołu. Podkładki pod talerz z zadaniami to najlepszy sposób czekania na posiłek w towarzystwie ulubionych bohaterów bajki. Książka z podkładkami pod talerz jest pełna zagadek i kolorowanek dla dzieci w różnym wieku. Maluch może pomóc Rarity wybrać najlepszy strój na piknik, a Pinkie Pie sprawnie posprzątać w kuchni. 

Recenzja:

Dwie części podkładek pod talerz z zadaniami to przyszłościowy prezent dla mojej malutkiej siostrzenicy (w tej chwili lat dwa). Mała już chwyta za kredki, więc myślę, że sięgnie do tych książeczek może nawet wcześniej, bo już trochę bazgroli kredeczkami, a z małą pomocą zapewne upora się z zawartymi w nich wyzwaniami – właściwymi dla takiego szkraba.

Książeczki mają duży format i prezentują się przefantastycznie. Wewnątrz na dzieci czekają rozmaite zadania – zarówno artystyczne, jak i na spostrzegawczość – którym towarzyszą barwni bohaterowie – w moim przypadku bohaterowie Muminków i kucykowe przyjaciółki. Jako, że są to podkładki pod talerz, łatwo można poszczególne strony wyrwać, dzięki czemu można nie tylko dawkować zabawę dziecku, ale i nie ryzykować zniszczenia kolejnych stron. Co więcej, treści znajdują się tylko z jednej strony, więc mocniejsze przyciskanie kredek czy nawet używanie flamastrów jest tutaj jak najbardziej wskazane. Krótko mówiąc – maluch może szaleć!

Zadanka są doprawdy różnorodne: mamy tutaj kolorowanki, rysowanie prostych rzeczy, labirynty, proste obliczenia, szukanie elementów z obrazka, łączenie podobieństw, odnajdywanie różnic oraz bardziej edukacyjne kwestie – np. dopasowywanie słowa do jego znaczenia (przepraszam, dziękuję…), czy nazywanie owoców i warzyw przedstawionych na obrazku. Jak można zauważyć, w niektórych z nich dziecko będzie potrzebowało pomocy rodzica (przy czytaniu zadań choćby), ale równie wiele sam rozwiąże. Szczególnie, że wspomniane barwne ilustracje i cała reszta jest doprawdy kusząca i zachęca do zabawy!


Króciutko podsumowując, podkładki pod talerz z zadaniami to zarówno ogromna frajda, jak i fantastyczna forma na wspomaganie rozwoju dziecka. Fantastyczne wydanie – duży format i żywe kolory – oraz mnóstwo ciekawych wyzwań, z całą pewnością zachwycą nie tylko malucha, ale i jego rodzica. Polecam z całego serducha, kapitalna sprawa!

1 komentarz:

  1. Nie wiedziałam, że istnieją takie wspaniałe podkładki z zadaniami. Myślę że to doskonały pomysł na prezent tym bardziej że niedługo zbliża się Dzień dziecka.

    OdpowiedzUsuń