wtorek, 29 marca 2022

Becky Weerasekera - "Zwierzęta. Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję dotykiem"


 Autor: Becky Weerasekera

Tytuł: Zwierzęta. Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję dotykiem

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 10

Wiek: 0-3 lata 

Ocena: 10/10

Opis:

Poznaję świat to nowa seria filcowych, kolorowych książeczek zachęcających małych czytelników do oglądania, dotykania i wspólnego czytania. Główna bohaterka, mała pszczółka zabiera nas do dzikich krain. Razem z nią spotykamy różne, ciekawe zwierzątka. Na każdej stronie znajdują się elementy filcowe do dotykania, dzięki czemu maluszek może ćwiczyć małą motorykę.

Recenzja:

W ostatnim czasie powstaje tak dużo wspaniałych publikacji dla tych naj, najmłodszych, że czasami sama mam ochotę pobyć jeszcze przez trochę dzieckiem i korzystać z dobrodziejstw rynku książki. Ale choć trzydziestka stuknęła mi już jakiś czas temu, to i tak z chęcią sięgam po takie książeczki - mam je komu czytać.

"Zwierzęta. Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję dotykiem" to publikacja, w której wyruszamy poznawać świat zwierząt z sympatyczną pszczółką. Maluszek nie tylko pozna nazwy różnych zwierzaków, ale też zaserwuje sobie świetną zabawę sensoryczną, bo niektóre elementy książeczki są wykonane z filcu i dostarczają ciekawych wrażeń dotykowych. I to jest dla mnie jedna z największych zalet tej książki, całej serii w sumie.
Tekstu w książeczce jest bardzo mało, w końcu to publikacja dla maluszków. Wykonana tak, aby jak najlepiej tym najmłodszym czytelnikom służyć - grube, wręcz pancerne strony, dużo kolorów, czytelne ilustracje, sensoryczne elementy do dotykania. Wszystko jest tak, jak być powinno.

W serii znajduje się jeszcze kilka innych tytułów i do sięgnięcia po nie również zachęcam - te książeczki są po prostu stworzone z myślą o maluszkach i będą dobrze im służyć.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

2 komentarze:

 1. Ależ rynek nas zaskakuje namnostwem wspaniałych publikacji na i serce raduje się na ich widok. Szkoda że wiele lat wstecz rynek nie był tak bogaty , książek nie było wiele...A teraz można przebierać , wybierać i nie ma szans na przeczytanie wszystko ch dostępnych publikacji. Teraz czytelnik , zarówno ten mały jak i duży może wybierać , czuję się jak w raju , jest dopieszczony przez wydawnictwa.


  "Zwierzęta. Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję dotykiem" to przepiękna książeczka ,która zabiera małego czytelnika w podróż po świecie zwierząt. Zwierzęta to ulubiona tematyka w bajkach , w książeczkach dla dzieci. Nie dziwię się, jak tu nie kochać zwierząt. Maluch poznając zwierzęta przy okazji funduję sobie zabawę sensoryczną, co stanowi dodatkowy plus tej publikacji.

  Całokształt książeczki to same plusy.
  Niewiele tekstu co zrozumiałe na przedział na wiekowy odbiorcy, dużo kolorów , śliczne ilustracje i grube kartonowe strony , które mogą wytrzymać wiele.

  Bardzo przyjemna , sympatyczna książeczka jak i cała seria. Idealna na na prezent dla każdego maluszka , jestem pewna że przypadnie do gustu również rodzicom.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że jest tyle mądrych i wartościowych książek dla dzieci.Wybór jest ogromny więc nie mamy na co narzekać.Takie sensoryczne książeczki są ciekawe i bardzo podobają się maluchom.

  OdpowiedzUsuń