poniedziałek, 18 kwietnia 2022

Becky Weerasekera - "Liczby i kolory. Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję dotykiem"

 


Autor: Becky Weerasekera
Tytuł: Liczby i kolory. Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję dotykiem
Wydawnictwo: HarperKids 
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 10
Wiek: 0-3
Ocena: 9/10

Opis:

Poznaję świat to nowa seria filcowych, kolorowych książeczek zachęcających małych czytelników do oglądania, dotykania i wspólnego czytania.

Główna bohaterka, mała papużka odwiedza swoją koleżankę. Razem z nią uczymy się nazywać napotkane w domu rzeczy. Na każdej stronie znajdują się elementy filcowe do dotykania, dzięki czemu maluszek może ćwiczyć małą motorykę.

Recenzja:

Kolejna niezwykła seria od wydawnictwa HarperKids przed wami! Liczby i kolory. Akademia Mądrego Dziecka. Poznaję dotykiem to książka wyjątkowa i zupełna nowość na rynku wydawniczym książek dla dzieci. Jak dobrze, że mój młodszy synek, który niebawem skończy cztery latka interesuje się jeszcze takimi publikacjami. Chociaż ten tytuł przeznaczony jest dla nieco mniejszych dzieci to pomysłowość jego wykonania i oryginalna forma wydania sprawiają, że nawet starsi czytelnicy wpadają w zachwyt, widząc tak ciekawą książkową propozycję. Co zatem jest w niej aż tak szczególnego, że zachwyca małego i dużego odbiorcę, a nawet tego dorosłego? Sami spójrzcie na te zdjęcia, a tyle wystarczy by się przekonać o tym, że naprawdę jest się czym fascynować. 


Wybierając tę publikację, dostaniemy w swoje ręce dość grubą, ale lekką i poręczną pomoc edukacyjną, a zarazem ciekawą zabawkę dla młodszych dzieci. Jej wyjątkowość polega, między innymi, na tym, że strony, z których została wykonana są naklejone na różnokolorowe podkładki z filcu. Dzięki takiemu rozwiązaniu maluchy pobudzają zmysł dotyku oraz ćwiczą znajomość oraz rozpoznawanie barw. W kartonowych stronach są wycięte otwory, dlatego frajdę sprawia badanie ich faktury. Tekstu nie ma zbyt wiele, ale jest on sformuowany w taki sposób, by trenować naukę odliczania, co prawda tylko do pięciu, ale w takiej formie jest to niezwykle interesujące i wciągające zajęcie. Dodatkowo różne zwierzęta na poszczególnych rozkładówka jeszcze bardziej pobudzają dziecięcą ciekawość i nie pozwalają oderwać się od publikacji zbyt szybko. Kolorowe ilustracje zachwycają feerią barw i cieszą oczy. Wystarczy tylko otworzyć tę książeczkę, by zakochać się w niej już od pierwszego wejrzenia. Całość wykonano bardzo starannie, i nic w tym dziwnego, bo najwyższa jakość i serie od wydawnictwa HarperKids zawsze idą ze sobą w parze. Kolejny cykl wydawniczy z Akademii Mądrego Dzieci, który poznaliśmy uważamy za fenomenalną, oryginalną i fantastyczną pomoc edukacyjną dla najmłodszych. Poza Liczba i i kolorami polecamy także pozostaje dwa tytuły, czyli Pojazdy i Pierwsze słówka. Zabawa z tą książką da najmłodszym dzieciom wiele frajdy i odkryje przed nimi nowe możliwości poznawania otaczającego ich świata. Dotyk to zmysł, który warto stymulować i pozwalać dzieciom na zupełnie nowe czytelnicze doświadczenia z nim związane. 

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids
Książka dostępna w sprzedaży tutaj.

4 komentarze:

 1. Seria świetna. Fajne edukacyjne książeczki dla maluchów

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę te książki polecić siostrze, zastanawia się właśnie nad zakupem

  OdpowiedzUsuń
 3. Po raz kolejny HarperKids zachwyca publikacją , kolejną świetną serią , która jest niezwykle pomysłowa. Kolejna świetna książeczka , która zachęca , myślę że nie tylko maluszka , do czytania , dotykania , oglądania , do nauki i poznawania zarazem.
  Niezwykła pomysłowość i bardzo oryginalna forma myślę że zachęci również nieco starsze dzieci a nie tylko te , dla których ta książeczka jest przeznaczona.

  Właściwie jako fanka literatury dzuecej , sama chętniej przyjrzę się jej w księgarni , bo recenzje swoją drogą , ale najważniejsze jest dotknąć i przejrzeć książeczkę.

  Ponownie mamy tu do czynienia z nauką przez zabawę. Świetna książeczka , niezwykle barwna co już zachęca, solidna ale lekka , co nie sprawi żadnych trudności malutkim rączkom. Do tego jeszcze filc , to prawdziwy hit , no zmysł dotyku poznaje nowy materiał. Świetne jest również to iż nie ma zbyt wiele tekstu , bo nie od dziś wiadomo , że dzieci zbyt długim tekstem nudzą się. Do tego przyjemna nauka liczenia....

  Bardzo fajny pomysł na książeczkę , mnie urzekła mimo że nie jest już dla mojego synka , z przyjemnością polecę rodzicom maluszków w naszej rodzinie.

  Bardzo dziękuję za recenzję i mam nadzieję na kolejne tak pomysłowe jak ta książeczka publikacje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo zadowolona kiedy na rynku wydawniczym pojawiają się tak nowe piękne i interesujące pozycję.Ponieważ w rodzinie mamy maluszków to staram się być na bieżąco z nowościami Wydawniczym i szukam właśnie książeczek odpowiednich dla najmłodszych.Myślę,że takie książeczki właśnie rosną razem z dziećmi.Elementy filcowe zawarte w tej publikacji są dla dzieci dodatkowym atutem.Poznawanie przez dotyk u maluszków jest niezwykle istotne.Wiem coś o tym ponieważ córka chodziła na zajęcia integracji sensorycznej i właśnie tam poznawała Świat przez dotyk i ćwiczenia małej motoryki.

  Książeczka jest piękna, kolorowa i niezwykle atrakcyjna.

  OdpowiedzUsuń