sobota, 9 kwietnia 2022

Nathalie Choux - "Zmysły. Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze słowa"

 

 Autor: Nathalie Choux
Tytuł: Zmysły. Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze słowa
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 11.03.2022
Liczba stron: 10
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 9/10

Opis:

Seria dobrze znanych książeczek Moje pierwsze słowa po raz kolejny powiększyła się o nowe tytuły: Dzidziuś, Rodzina, Zmysły oraz Zabawki. Zmysły to kartonowa książeczka z której maluch, dowiaduje się, jakie są zmysły i do czego służą. Na przykład przy słuchu mówimy o różnych dźwiękach typu śpiew ptaka czy kapanie wody. Przy dotyku pokazujemy kłującą brodę taty i odczuciu jakie wywołuje po jej dotknięciu. Dzięki kolorowym obrazkom, dziecko uczy się nazywać przedmioty z którymi ma styczność na co dzień.

Kartonowe książeczki wykonane są z największą starannością, zaokrąglone strony sprawiają, że książeczka jest bezpieczna dla malucha, a ruchome elementy pozwalają ćwiczyć małą motorykę.

Recenzja:


Seria Pierwsze słowa skierowana jest do najmłodszych dzieci, ale wraz z pojawianiem się w niej nowych tytułów, można zauważyć, że dotyczą one coraz to bardziej zaawansowanej grupy tematycznej. Zmysły, bo tę książeczkę mam na myśli to temat omawiany szerzej w czwartek klasie szkoły podstawowej, ale dzięki wydawnictwu HarperKids możemy wprowadzić jego podstawy nawet trzylatkom. Cieszę się, że cykl ten tak pięknie się rozbudowuje i dotyka istotnych kwestii. Jesteśmy fanami niemal wszystkich publikacji z serii Akademia Mądrego Dziecka i tym razem również nie zawiedliśmy się, jeśli chodzi zarówno o temat, pomysł wykonania i jej jakość. Po prostu rewelacja. To najlepsza pomoc edukacyjna z jaką mogą mieć styczność wasze pociechy. Jestem o tym przekonana.Oczywiście niezaprzeczalną zaletą tej serii, a tym samym recenzowanej książki są ruchome elementy, które tak bardzo uwielbiają małe dzieci. Układ treści pozostaje w tym samym stylu, więc jeśli ktoś zna już książki z tego cyklu wie, czego może spodziewać się w środku. Każda rozkładówka poświęcona jest jednemu ze zmysłów. Na jednej stronie widzimy ilustracje z nim związane, wraz z podpisami. Druga zaś - zawiera również rysunek, ale dodatkowo jest wzbogacona ruchomymi elementami oraz zawiera pytanie skierowane w stronę dzieci. Takie rozwiązanie angażuje nasze pociechy w poznawanie i zgłębienie tematu i pozwala lepiej zrozumieć to, co widzi. Najbardziej zaskakująca jest zawsze ostatnia rozkładówka. Nie jest, jak było dotąd, podsumowaniem tematu, ale dotyczy jednego ze zmysłów oraz zapewnia dzieciom świetną zabawę związaną z kolorami i ćwiczącą spostrzegawczość. To najlepsze strony ze wszystkich w tej publikacji! Mój synek był nimi zachwycony i chętnie angażował się w zadanie, które tam widnieje. 
 


Wykonanie  książeczki jest naprawdę wysokiej jakości. Przesuwane elementy działają sprawnie, grube kartonowe strony są zabezpieczone przed zabrudzeniem i łatwe w utrzymaniu w czystości, poza tym odznacza je wytrzymałość. Kolorowe ilustracje przedstawiają przedmioty z naszego otoczenia  i dzięki nim dzieci chętnie poznają nowe słowa oraz zdobędą wiedzę na temat zmysłów człowieka. Książeczka pomaga maluchom zrozumieć z czym są związane i jaką pełnią funkcję w życiu. To najbardziej zaawansowana książka pod względem wiedzy z tej serii. Ogromnie cieszę się, że pojawiają się w niej takie tytuły, bo skorzystać z tego mogą zarówno młodsze, jak i starsze pociechy.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.
Książka dostępna tutaj.

4 komentarze:

 1. Bardzo dobrze znamy tę serię i to świetna wiadomość ,że powiększyła się ona o nowy tytuł. Bardzo fajne książeczki edukacyjne , poznawcze dla najmłodszych , które uczą i bawią zarazem.
  Zmysły niedawno syn przerabiał w szkole ale już na wyższym poziomie który z tą książeczka. Al chętnie zajrzałam do recenzji , no mam może znajdę tu świetny pomysł na prezent dla maluszka na w rodzinie.

  Zacznę od tego że całokształt ,wykonanie tej książeczki jak i całej serii jest na bardzo wysokim poziomie. Twarde ,wytrzymalevsyrony kartonowe wiele wytrzymają. Zakraglone rogi są bezpieczne dla maluszka a co najważniejsze i najciekawsze w tym ,to ruchome elementy , które wzbudzają ciekawość , zapewniają świetną zabawę ale i ćwiczą motorykę małą.

  Bardzo się cieszę że ta seria rozbudowuje się o kolejne tematy , dzięki czemu maluszek otrzymuję choć namiastkę wiedzy poprzez zabawę. To bardzo mądra seria seria , po która z przyjemnością każdy maluszek sięgnie. Tematyka poruszana w tych książeczkach jak zawsze ważna , istotną ,pomocna w rozwoju dziecka.zmysl są bardzo ważne w naszym życiu i świetny pomysł autorów , by maluszek poznał choć ich namiastkę


  No cóż , jestem zachwycona tą książeczka jak i całą serią. Myślę że to świetny pomysł dla maluszka na prezent. Nauka w parze z zabawą zawsze daje świetne na efekty.

  Dziękuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wydana, bardzo kolorowa i niezwykle atrakcyjna. Czyli jak cała seria Akademii. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna ksiażeczka dla najmłodszych. Sama kupowałam podobne dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki z Serii Akademia Mądrego Dziecka już od naprawdę dłuższego czasu nas zachwycają i pozytywnie zaskakują.To naprawdę bardzo mądre, edukacyjne,a także kolorowe książeczki.Kiedy pojawiają się nowe tytuły to często je kupujemy dzieciakom w naszej rodzinie aby uzupełnić ich biblioteczkę a niektóre tytuły już mają.
  Ruchome elementy w tej książce są fenomenalne i stanowią świetną frajdę dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń