środa, 20 kwietnia 2022

Opracowanie zbiorowe - "Świerszczyk Reporter nr 2/2022"

 

Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Świerszczyk Reporter nr 2/2022

Wydawnictwo: Nowa Era

Rok wydania: 2022

Wiek: 7+

Ocena: 8/10

Opis:

Popularno-naukowy magazyn dla miłośników świata przyrody w wieku 6-9 lat. Każdy numer poświęcony jest jednej grupie zwierząt, ciekawe teksty "przemycają” wiedzę z zakresu nauk ścisłych, a w numerze znajduje się gra dla całej rodziny.

Recenzja:

Nowy numer magazynu Świerszczyk Reporter od razu wydał mi się ciekawy, gdyż na okładce widnieje mała, urocza panda. To zapowiadało treści, które zainteresują zarówno mnie, jak i córkę.

W tym numerze Czytelnicy dowiedzą się całkiem sporo na temat życia tych zwierząt, ale także poćwiczą spostrzegawczość, wypatrując różnych przedstawicieli świata fauny na wyszukiwance, dowiedzą się, jak w kilku krokach narysować pandę i niedźwiedzia, przejdą dość skomplikowane labirynty, zagrają (tradycyjnie) w grę planszową oraz wykonają wiele innych zadań. Aha, będzie nie tylko o pandach, ale też o niedźwiedziach.

Wybór proponowanych aktywności jest naprawdę szeroki, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zadania mają też różny poziom trudności, dzięki czemu młodsze dzieci także mogą z powodzeniem sięgnąć po Świerszczyka.Co dla mnie ważne, w magazynie znajdziemy głównie zdjęcia zwierząt, a nie tylko ilustracje. To pozwala zobaczyć, jak wyglądają panda czy niedźwiedź zdecydowanie dokładniej aniżeli na podstawie rysunków.

Świerszczyk Reporter to magazyn zdecydowanie wart zobaczenia i polecenia. Zatem polecam.

Magazyn zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nowa Era.

1 komentarz: