czwartek, 15 grudnia 2022

Anna Paszkiewicz - "Lena i Ignaś poznają świat. Święta"


 Autor: Anna Paszkiewicz

Tytuł: Lena i Ignaś poznają świat. Święta

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2022

Liczba stron: 42

Wiek: 3+ 

Ocena: 9/10

Opis:

"Krok po kroku" to seria dla najmłodszych czytelników. Proste teksty oraz kolorowe, przyciągające wzrok ilustracje pomagają maluszkowi zrozumieć to, co go spotyka w codziennym życiu, ułatwiają mu zdobywanie nowych umiejętności i pozwalają lepiej poznać otaczający go świat.  To doskonałe połączenie nauki z zabawą oraz  idealna lektura do wspólnego czytania.

Ignaś i Lena to rodzeństwo.  Każdego dnia dowiadują się czegoś nowego, zdobywają nowe umiejętności, podejmują wyzwania i uczą się radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Dołącz do nich, aby krok po kroku poznawać otaczający cię świat.

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Lena i Ignaś bardzo się z tego cieszą. Pieką pierniczki, przygotowują wyjątkowe prezenty, robią choinkowe ozdoby. Czy spadnie śnieg? Czy odwiedzi ich Święty Mikołaj?

Recenzja:

Serię "Krok po kroku" do tej pory kojarzyłam z młodszym rodzeństwem bohaterów, którzy towarzyszyli mojej córze w nabywaniu różnych umiejętności, gdy była małym, słodkim brzdącem. Teraz seria rozrosła nie tylko o nowe tytuły i tematykę, ale również o nowe postacie - tutaj Lenkę i Ignasia.

Lenka i Ignaś to sympatyczne rodzeństwo, podobne do wielu rodzeństw, które sięgną po tę książkę. Wspólnie się bawią i robią różne inne rzeczy, tutaj akurat te dotyczące świąt. Tak więc na przykład dzieci wybiorą się z rodzicami na przedświąteczne zakupy w poszukiwaniu pięknych choinkowych ozdób i wspólnie upieką pierniczki. Będzie tu też o samej Wigilii, więc czytelnik może się przyjrzeć, jak wygląda wieczerza wigilijna w domu Lenki i Ignasia. 

"Lena i Ignaś poznają świat. Święta" to zbiór trzech opowiadań o tematyce świątecznej. Każda historia dotyczy innego zagadnienia, ale wszystkie są związane z Bożym Narodzeniem. Nie są przesadnie długie, ale też nie bardzo krótkie - można czytać po jednej, ale z powodzeniem można też wszystkie od razu, jeśli lubicie dłuższe lektury, to dacie radę. 
Na uwagę zasługują ilustracje, ale nie jest to dla mnie nowość, bo zachwycały mnie one już w poprzednich częściach, po które sięgałyśmy dawniej z córą. Jest naprawdę ładnie, przyjemnie się na to patrzy i przyjemnie czyta.

Jeśli szukacie książkowego prezentu pod choinkę dla kilkulatka, miejcie na uwadze tę publikację. Myślę, że spodoba się osobie obdarowanej.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Wilga.

8 komentarzy:

 1. Cudowna książeczka. Ja w ogóle uwielbiam wszystkie związane ze świętami. I dla małych i dla dużych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze przed świetami czytamy takie książeczki. Wszystkie dzieci je uwielbiają

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne świąteczne wydanie. Wszystkim dzieciom się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna świąteczna książeczka. Dzieciom będzie się podobać

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie spotkałam nigdzie tej książeczki. W tym roku mój synek wybrał bajkę o zapomnianym dziecku

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealna propozycja na okres przedświąteczny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne magiczne wydanie o Świętach. Moja córka je pokochała i chętnie sięga również po Świętach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest juz luty,a mój synek nadal chce czytać świąteczne bajki

  OdpowiedzUsuń