niedziela, 24 lutego 2019

J.K. Rowling , Jim Kay - "Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Edycja ilustrowana"

Autor: J.K. Rowling 
Ilustracje: Jim Kay 
Tytuł: Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Edycja ilustrowana 
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2015 
Liczba stron: 256 
Ocena: 10/10 

Opis: 

Jedenastoletni Harry Potter to sierota i podrzutek, który od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyną pamiątką Harry'ego z przeszłości jest zagadkowa blizna na czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia i nosić pelerynę niewidkę. Nigdy też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldermortem. 

Recenzja 

Harry Potter to postać i seria znana każdemu. Z tym czarodziejem spędziłam całe dzieciństwo i mimo upływu lat, wciąż do Hogwartu chętnie wracam. Wieść, że Wydawnictwo Media Rodzina postanawia wydać ten magiczny cykl w wersji ilustrowanej, ogromnie mnie ucieszyła. Zresztą, każdego taki fantastyczny powrót do świata czarodziejstwa wprawiłby w euforię, prawda? Teraz, dzięki serwisowi Jakkupowac.pl miałam w końcu przyjemność zapoznać się z tym wydaniem! 

Treść nie różni się niczym od oryginału, co bardzo mnie ucieszyło. Tekst podany jest tutaj w dwóch kolumnach na stronę, do czego z początku ciężko było mi przywyknąć, niemniej nie utrudniało mi to odbioru lektury. Czcionka również jest całkiem spora, a książka – mimo sporego rozmiaru i twardej oprawy – bardzo poręczna. Przyjemnie było ponownie spotkać się z Harry’m, otrzymać niesamowity list i zmierzyć się z licznymi niebezpieczeństwami – m.in. wielkim, cuchnącym trollem. Emocje, które towarzyszyły mi podczas lektury po raz pierwszy, znów do mnie wróciły. To po prostu... magia. Magia nie do opisania...

Najważniejsze w tej edycji jest jednak nie tylko fascynująca opowieść, ale i ilustracje. Jest ich ponad sto! Jim Kay zabiera nas do czarodziejskiego uniwersum w iście urokliwy sposób, rzucając na czytelnika kolorowe czary. Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie, że poza obrazkami przedstawiającymi wydarzenia i bohaterów, można tutaj znaleźć także wycinki z podręczników, m.in. smocze jaja z Hodowania smoków dla przyjemności i dla zysku lub fantastycznie zobrazowana postać trolla wraz z informacjami o tej istocie. Nie można tutaj zapomnieć o licznych zdobieniach, doskonale dobranej kolorystyce oraz niesamowitej kresce ilustratora. To po prostu majstersztyk. 


Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Edycja ilustrowana to doskonały pomysł na prezent dla młodego czytelnika lub miłośnika cyklu o niepowtarzalnym czarodzieju. Książka jest przepiękna w każdym calu, a to wydanie posiada również piękną złotą wstążkę do zaznaczania miejsca, w którym zakończyliśmy czytanie. Klimatyczne ilustracje oddziałują równie skutecznie na wyobraźnie, jak i przygody Harry’ego oraz jego przyjaciół. Polecam z całego serca – naprawdę warto!

Książkę do recenzji otrzymałam od serwisu Jakkupowac.pl! :)

4 komentarze:

 1. Mam pytanie. Czy treść jest w całości ta sama tylko wzbogacona o ilustracje? Zastanawiam się nad prezentem dla dziecka, a nie chciałabym, żeby była to wersja uboższa jeżeli chodzi o treść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, treść jest w całości taka sama. Zaznaczyłam to w recenzji. :)

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Wolałam się upewnić, ponieważ jestem zafascynowana tą propozycją i nie chciałabym się zawieźć.

   Usuń
 2. Aaaaaaaa to zdecydowanie coś dla mnie ilustracje - magia <3 :D:D mój Szkrab za mały, ale mam nadzieję, że w przyszłości polubi Harrego tak jak mama :)

  OdpowiedzUsuń