czwartek, 7 marca 2019

Marta Galewska-Kustra, "Pucio. Puzzle: Co tu pasuje?"


Tytuł: Pucio. Puzzle: Co tu pasuje?
Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustrator: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba elementów: 25
Ocena: 10/10
Wiek: 2+ lat

Opis:

Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM!

Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także na puzzlach! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!

Puzzle przeznaczone dla dzieci od 2 lat. Składają się z 5 obrazków głównych oraz 20 uzupełniających. Na obrazkach głównych jest Pucio w znanych dziecku codziennych sytuacjach (np. jedzenie posiłku, poranna toaleta, ubieranie się). Elementy uzupełniające przedstawiają pojedyncze obiekty zaprezentowane także na obrazku głównym (np. kanapka, szczoteczka do zębów, czapka). Dziecko ma się przyjrzeć obrazkowi głównemu, odnaleźć pasujące do niego elementy uzupełniające i dołączyć je do obrazka głównego.

To na pozór proste zadanie wymaga skupienia uwagi na ilustracji, rozwija spostrzegawczość i mowę, ale przede wszystkim pobudza do myślenia. Mimo niedużej liczby elementów puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności. 

Recenzja:

Tego chłopca chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. A już na pewno nie rodzicom maluszków, takie są przynajmniej moje doświadczenia. W niemal każdej ze znajomych nam rodzin, w których są małe dzieci, jest też Pucio. Ostatnio moja córa zaskoczyła mnie, gdy na pytanie "Co poczytamy?" odpowiedziała "Pucia", a ja nawet nie wiedziałam, że potrafi to powiedzieć. I choć my, rodzice, czasem chcielibyśmy sięgnąć już po coś innego, to niestrudzona dziatwa uczy się mówić właśnie z Puciem. Super, że teraz doszło coś więcej w tej tematyce i oprócz książek możemy spotkać Pucia także w zabawie z puzzlami.

"Pucio. Puzzle: Co tu pasuje?" to fantastyczne połączenie nauki i zabawy. Duże puzzle przedstawiają Pucia w codziennych sytuacjach, jakie dzieci znają zarówno z życia codziennego, jak i z książek z jego udziałem: chłopiec je, myje się, ubiera, bawi i śpi. Do każdego z tych dużych puzzli należy dopasować cztery mniejsze, związane tematycznie z daną sytuacją. Tak więc na przykład do puzzla, na którym widnieje obrazek Pucia jedzącego, doczepiały bułkę, banana, mleko itp.Producent na opakowaniu umieścił informację, że są one przeznaczone dla dzieci od drugiego roku życia, ale moja półtoraroczna córa z ochotą po nie sięga. Nie zawsze jeszcze radzi sobie z dopasowaniem puzzli - nazwijmy to - mechnicznym, czasem jej małe rączki potrzebują jeszcze czasu, by podołać temu zadaniu, ale super jest to, że próbuje i jeśli sobie nie radzi, pokazuje mi, gdzie dany puzzel powinien się znaleźć. I myli się bardzo rzadko! Codzienna lektura dwóch pierwszych części Pucia zrobiła swoje!

Kolejna zaleta to estetyczne wykonanie puzzli oraz... opakowania! Są one zapakowane w niewielką, poręczną walizeczkę z grubym sznurkiem, więc nawet młodszym dzieciom ulatwi to samodzielne korzystanie z zabawki.

Cóż, wychodzi na to, że trudno byłoby mi się doszukać w nich wady. Na chwilę obecną nic takiego nie odkryłyśmy, chociaż puzzle użytkujemy intensywnie, prawie codziennie. Zdecydowanie warte polecenia!

Puzzle zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wyddawnictwa Nasza Księgarnia.

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe połączenie nauki i zabawy w jednym takich puzzli w tej formie nie spotkalam .Dzieci ucza sie dopasować elementy przy czym ćwiczą sprawność rączki

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy obie wersje tych puzzli - co tu pasuje? oraz "Czego brakuje?" i naprawdę są genialne ! Opakowanie jest super, nadaje się na prezent, a i łatwo przynieść Maluchowi. Wykonane są bardzo solidnie, no i walory edukacyjno- rozwijające. Dołączamy do zachwytów <3 no i kochamy Pucia ;)

    OdpowiedzUsuń