piątek, 17 maja 2019

Jog Kung - "Magazynier"


Autor: Jog Kung
Tytuł: Magazynier
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2019
Liczba graczy: 2-4
Wiek: 8-108 lat
Ocena: 8/10

Opis:

Do magazynu przyjechała dostawa. Im lepiej rozmieścisz towary, tym więcej punktów zdobędziesz. Uważaj na myszy! Każda mysz w twoim magazynie to 2 punkty karne!

Recenzja:

"Magazynier", gdy spotkamy go na sklepowych półkach, raczej nie przyciągnie wzroku swoimi gabarytami, bo gra została schowana w naprawdę niewielkich rozmiarów pudełku. Ma to taką zaletę, że nie zajmuje wiele miejsca w torebce, więc spokojne można go zabrać np. na piknik, by pograć na świeżym powietrzu, czy w odwiedziny do przyjaciół, by wspólnie oddać się zabawie. Niewielkie gabaryty rekempensuje jednak grafika, która zdecydowanie przykuwa wzrok, dzięki czemu mimo wszystko raczej zauważymy ją w księgarni czy sklepie.

W środku znajdziemy zestaw kart z zawartością magazynów, bo też w tej grze wcielamy się w magazynierów i mamy jak najlepiej zatowarować własny magazyn. Jest to o tyle skomplikowane, że towary tego samego rodzaju powinny być umieszczone obok siebie, a dodatkową trudność stanowi... obecność myszy! Mysz w magazynie to musowe punkty ujemne, czemu trudno się dziwić. Zasady może nie należą do najprostszych, niemniej fajnie pokazuje je instrukcja, operując przykładami. Do pomocy mamy notes i ołówek, więc nie musimy wszystkich tych operacji i podliczań punktów wykonywać w pamięci.Sensowne umieszczanie towarów w magazynie nie jest taką znów prostą rzeczą, więc myślę, że sugerowany przez producenta wiek graczy nie jest zawyżony. Ośmiolatek powinien już dać sobie radę, młodsze dzieci mogą potrzebować wsparcia rodzica. Ale trzeba przyznać, że aby wygrać w tej grze, trzeba wykazać się umiejętnością planowania i logicznym myśleniem. Rozwijamy zatem dwie bardzo istotne kompetencje w najlepszy z możliwych sposobów - poprzez zabawę. No i poćwiczymy trochę matematykę, zliczając zebrane przez graczy punkty. 

Bardzo podoba mi się grafika użyta w tej grze. Jest kolorowo, ale przede wszystkim bardzo estetycznie. Karty są wysokiej jakości, zarówno pod względem wykorzystanego materiału, jak i szaty graficznej właśnie, co z pewnością wpływa na jej atrakcyjność w oczach użytkowników. Warta polecenia dla starszych dzieci.

Grę zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

4 komentarze:

 1. Super gra! Zwłaszcza dla starszych chłopców.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się fajna gra. Synowi bardzo by się podobała. Pomysł na prezent na zbliżający się Dzień Dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wnuczkowi myślę ze sie ta gra spodoba👍

  OdpowiedzUsuń
 4. Marta Aleksińska30 maja 2019 10:32

  Po przeczytaniu tej recenzji kupiłam grę chrześniakowi 7lat, jest zachwycony a u mi rozgrywka bardzo się podobała.

  OdpowiedzUsuń