sobota, 20 lipca 2019

Super Przyjaciele DC. Książka z tatuażami

Tytuł: Super Przyjaciele DC. Książka z tatuażami 
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 32
Ocena: 8/10
Wiek: 3-7 lat

Opis: 

Super Przyjaciele zapraszają na urodzinową misję! Na pewno będziesz świetnie się bawić w ich towarzystwie. Czekają na ciebie różne misje: przygotuj dekoracje, policz urodzinowe babeczki i balony, zaprojektuj czapeczki, wymyśl urodzinowy deser i spraw, by to przyjęcie było najlepsze na świecie! Pamiętaj, że na każdym kroku czają się superzłoczyńcy. 
Rozwiązuj wymagające zadania, ćwicz pamięć, spostrzegawczość i inne umiejętności, tak pomocne w codzienności superbohaterów. W środku znajdziesz arkusz z kolorowymi tatuażami.

Recenzja:

Książki dla dzieci można czytać oraz oglądać i podziwiać umieszczone w nich genialne ilustrakcje – ale nie tylko. Wiadomo, że podręczniki i zeszyty zadań są podstawą zdobywania wiedzy. Niektórym dzieciom praca z nimi kojarzy się z przykrym obowiązkiem, innym – z mnóstwem przyjemności, zwłaszcza jeśli mają jakieś ciekawe dodatki. Ostatnio skusiłam się na zaproponowanie swojemu synowi książki z zadaniami w komplecie z tatuażami. Co prawda nie jestem szczególnym zwolennikiem tego typu ozdób dla dzieci, ale czasami warto przełamywać schematy. Szczególnie zaś ciekawiła mnie ich jakość, gdyż nigdy nie udawało mi się wykonać w prawidłowy sposób tych dołączonych do lizaków i gum. Oczywiście najbardziej interesowały mnie zadania z książki. Co zatem znajdziemy w niej ciekawego? Super Przyjaciele DC. Książka z tatuażami stanowi źródło wielu ciekawych ćwiczeń rozwijających różne umiejętności, dostarczając przy tym mnóstwo przyjemności.


Łamigłówki i różnego typu zadania bez pracy z tekstem a wyłącznie na podstawie załączonych ilustracji to świetny sposób na spędzenie czasu i trening umysłowy dla dziecka. W przypadku takich publikacji ważny jest sposób wydania, a przede wszystkim przejrzystość no i oczywiście ciekawa treść zadań, która zainteresuje dziecko. Tutaj mamy do czynienia z szybkimi i nieskomplikowanymi ćwiczeniami, których rozwiązanie nie sprawia większych problemów. Wystarczy ołówek i kredki, by przystąpić do zabawy oraz oczywiście chęci, bo bez nic nie osiągniemy. Oczywiście widząc przed sobą tyle możliwości, ile ma do zaoferowania ta publikacja nie sposób nie zostać zachęconym do spędzenia z nią czasu. Zwłaszcza chłopcy w wieku przedszkolnym, a także ci trochę starsi będą czerpali z niej najwięcej korzyści i radości. 


Pomimo tego, iż książka zawiera same zadania to ma jednak fabularny motyw przewodni, który ich dotyczy. Otóż, jest nim przygotowanie imprezy urodzinowej, która zawsze wyzwala w dzieciach wiele emocji. Nie bądźcie zwiedzeni małą liczbą stron – różnorodność zawartych na nich ćwiczeń pochłania na długi czas. Praca z tą publikacją może być świetnym treningiem organizacyjnym własnej imprezy, zachęca do przygotowania listy gości, atrakcji i zabaw podczas uroczystości. Rozwija wyobraźnię, zmysł artystyczny, spostrzegawczość i umiejętności matematyczne. Labirynty, kolorowanie, rysowanie i ozdabianie oraz odnajdywanie różnic z pewnością zainteresują niejednego fana superbohaterów. Poza tym, znajdziemy tu także zadanie związane z dopasowywaniem elementów rozsypanej układanki i rysowaniem według podanego wzoru. Różnorodność ćwiczeń jest więc zapewniona i z pewnością dziecko szybko się nimi nie znudzi.Książka w formacie A4 zapewnia wygodę podczas jej użytkowania. Ilustracje wykonane w wyrazistych barwach przyciągają wzrok a sposób ich rozmieszczenia zapewnia przejrzystość na poszczególnych stronach. Na ostatniej z nich umieszczono odpowiedzi do zadań z oznaczeniem stron, dzięki czemu łatwo można je odnaleźć i zweryfikować swój sposób ich rozwiązania. Natomiast na pierwszej stronie umieszczono miejsce na podpis dziecka, co pozwoli na oznaczenie jego własności. Tekstura papieru nie sprawia trudności w pisaniu ani malowaniu po nim kredkami czy flamastrami. Pod względem wydania ta książka prezentuje się bardzo dobrze.Teraz przejdźmy do opisania dodatku do tego wydania, a więc tatuaży. Umieszczono je w wygodnej zakładce wykonanej z przedłużenia okładki i zabezpieczono przed wypadnięciem dodatkową naklejką. Oczywiście dołączona jest do nich instrukcja nałożenia i ostrzeżenie przed stosowaniem na delikatną skórę i w przypadku uczulenia na którykolwiek z wymienionych składników. Tatuaże są różnej wielkości, w większości są to wizerunki super bohaterów. Co najważniejsze są bardzo dobrej jakości. Wystarczy pół minuty, by uzyskać świetny efekt. Tatuaż nie niszczy się podczas odklejania kartki ze wzorem i dokładnie przylega do skóry. Usunąć go można za pomocą kremu lub olejku i ciepłej wody. Z wykonaniem tatuażu nie ma więc żadnego problemu. Poniżej prezentujemy jeden z wykonanych przez nas tatuaży z zestawu dołączonego do tej książki. 


Super Przyjaciele DC. Książka z tatuażami to zbiór ciekawych zadań ćwiczących spostrzegawczość i umiejętności matematyczne oraz  rozwijających wyobraźnię. Dołączone do niej świetnej jakości tatuaże, które łatwo zmyć są dobrym urozmaiceniem dziecięcej zabawy. Warto zaskoczyć takim prezentem – szczególnie kilkuletnich chłopców.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

4 komentarze:

 1. Sama książka rozwijająca umiejętności, dająca rozrywkę w postaci łamigłówek jest w porządku. Temat superbohaterów jest modny, dzieci go lubią, myślę że lubią pomarzyć, że mają moce. Co do naklejek tatuaży, uważam że są dla dorosłych i książka spokojnie mogłaby być bez tego dodatku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że książeczka dla dziewczynek i chłopców. Córka uwielbia tatuaże, ale za zadaniami już nie przepada. Syn uwielbia łamigłówki i superbohaterów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako ogromna fanka Uniwersum DC obowiązkowo muszę kupić ten tytuł. Bratanice z pewnością będą zachwycone. Może wciągną do zabawy również tatę? A taki tatuaż chętnie sama sobie zrobię ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Marta Aleksińska31 lipca 2019 19:15

  Uwielbiamy zadania i ta książeczka wydaje się być świetną dla nas. Jedynie mój trzylatek nie przepada za tatuażami.

  OdpowiedzUsuń