piątek, 9 sierpnia 2019

Anna Caudle - "Ting. Leo English. Dominoes. Spots & stripes"


Autor: Anna Caudle
Tytuł: Ting. Leo English. Dominoes. Spots & stripes
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2019
Liczba kart: 24
Ocena: 9/10

Opis:

Zestaw 24 dwustronnych kart domino do zabawy i nauki języka angielskiego. Podczas trzech różnych zabaw dziecko ma okazję poznać i zapamiętać słowa, zrozumieć polecenia i policzyć po angielsku. Licząc kolorowe ubranka i dopasowując je do właściwej liczby dziecko odkrywa, jaką liczbę przedmiotów kryją poszczególne liczby. Używając długopisu TING utrwala prawidłową wymowę słów i zwrotów. Wciągające zabawy i zaskakujące, różnorodne dźwięki zachęcają do samodzielnej zabawy i poznawania języka angielskiego.

Zakres tematyczny: ubranka, wzorki, liczenie od 1 do 10. Zestaw zawiera ponad 100 nagrań oraz instrukcję do zabaw z użyciem długopisu TING.

Recenzja:

Nie jest tajemnicą, że dzieci najefektywniej uczą się poprzez zabawę, dotyczy to także języków obcych. No i przede wszystkim - jest to najprzyjemniejszy dla dziecka sposób przyswajania wiedzy, najbardziej mu właściwy i naturalny. A że znajomość języków innych niż nasz rodzimy to już pewnego rodzaju standard i wyższa konieczność, powolutku zaczynamy kompletować sensowne pomoce. Nie na już, jeszcze trochę poczekają, ale gdy coś ciekawego wpadnie mi w oko, nabywamy to i decydujemy, czy zostaje u nas, czy też dalej posyłamy to w świat. W ostatnim czasie zainteresowała mnie propozycja wydawnictwa Wilga.

"Ting. Leo English. Dominoes. Spots & stripes" to zestaw dwudziestu czterech kart, na których widnieją różne ilustracje związane z częściami garderoby, cyframi, wzorami. Teoretycznie do tego pakietu powinno dokupić się specjalny długopis TING, niemniej niewątpliwą zaletą tej propozycji dla najmłodszych jest to, że tak naprawdę można bawić się i bez niego. Jego rolę może przejąć rodzic, jeśli tylko zna podstawy języka angielskiego i poprawnie wymawia proste słówka. Instrukacja proponuje nam trzy zabawy, w których zadaniem dziecka jest odszukiwanie i powtarzanie, dzięki czemu zapamiętuje ono zwroty i słówka po angielsku. A tak naprawdę ten zestaw znajdzie tyle zastowań, ile wy będziecie mieć pomysłów.Warto poddkreślić, że karty są sporych rozmiarów, ilustracje są wyraźnie i kolorowe, a całość wykonano z solidnej, grubej tektury. Dzięki temu dwustronne karty nie zniszczą się tak szybko. Zestaw zapakowano w pudełko dość niewielkich rozmiarów, dzięki czemu z powodzeniem można zabrać je np. w podróż i bawić się w rozpoznawanie i "odpytywanie" ze słówek. Jako że moja córka jest z tych ruchliwych dzieci i średnio podchodzi jej podróż w foteliku, z uwielbieniem przyjmuje wszystkie sensowne sposoby na przetrwanie podróży autem, a tutaj dostrzegam taką właśnie szansę - oczywiście za jakiś czas.

Porządnie wykonany zestaw do nauki podstaw języka angielskiego. Warto mieć go na uwadze, gdy będziecie szukać czegoś interesującego dla dzieci w wieku okołoprzedszkolnym.

Zestaw zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Wilga.

3 komentarze:

 1. Fajny pomysł na naukę angielskiego poprzez zabawę. Wiadomo, że dzieci mają chłonny umysł, łatwiej przyswajają obce słówka a tu dodatkowo dzięki zabawie. Powinni coś takiego mieć w każdym przedszkolu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Marta Aleksińska9 sierpnia 2019 15:17

  Bardzo fajne karty i pomysł na naukę angielskiego ;) mamy akurat takiego początkującego przedszkolaka więc chętnie je wypróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Synek zna już w języku angielskim kolory i nazwy niektórych owoców. Te karty to super pomysł na naukę przez zabawę. A skoro karty duże i wyraźne ilustracje ... czego chcieć więcej??? Takie "must have" na początek przygody z językiem obcym ;)

  OdpowiedzUsuń