wtorek, 4 lutego 2020

Brendan Wenzel - "Cześć, cześć"Autor: Brendan Wenzel
Tytuł: Cześć, cześć
Wydawnictwo: Amber
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 48
Wiek: 3-5 lat
Ocena: 8/10

PATRONAT BAJKOWIRU

Opis:

Nowa unikatowa książka autora fenomenalnego bestsellera nr 1 „New York Timesa”, przetłumaczonego na 25 języków, uhonorowanego najwyższą nagrodą Caldecott Honor 2017 "A każdy widział kota".

Im więcej widzisz, tym więcej wiesz.

Przed nami olśniewająca kolorami i formami parada zwierząt, które jakże się od siebie różnią i jakże są do siebie podobne.
To hymn ku czci natury w jej zjawiskowej  wyjątkowości.

To wyraz najwyższego zachwytu nad mnogością zwierzęcego życia na Ziemi... i troski o jego przetrwanie.
„Publishers Weekly”.

Recenzja:

Ta książka interesowała mnie, odkąd tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach. Kusiła wdzięczną okładką, tematyką i nazwiskiem autora, którego cenimy za jego poprzednią książkę "A każdy widział kota". Byłam niesamowicie ciekawa, co tym razem zaproponuje nam Brendan Wenzel i nie rozczarowałam się - oddał on w ręce czytelników coś naprawdę pomysłowego!

W "Cześć, cześć" aż roi się od zwierząt wszelkiego rodzaju - małe, duże, pierzaste, te z łuskami, wielobarwne lub jednokolorowe, dla wszystkich znalazło się tu miejsce. Pomysł na książkę jest bardzo oryginalny - każdego zwierzaka łączy z jego poprzednikiem jakaś jedna określona cecha. Czasem jest to kolor, innym razem zakręcany ogon. Autor wymyślił to naprawdę fajnie, bo cechy są dość mocno zróżnicowane.

Nie spodziewajcie się w "Cześć, cześć" dużej ilości tekstu. Na każdej stronie jest tylko jedno zdanie, będące swego rodzaju powitaniem określonego typu zwierząt. Książka oferuje jednak dzieciom coś interesującego w zamian - to możliwość doszukiwania się właśnie tej cechy, która łączy określone zwierzęta.

Dzięki takiemu ujęciu tematu młody człowiek nie tylko ćwiczy własną spostrzegawczość, ale także rozbudowuje swoje słownictwo, poznając nazwy mnóstwa zwierząt, ale także ich cech charakterystycznych: pasiate, w kropki, pierzaste. Nie brakuje tu różnorodności.
No właśnie - różnorodność. Ta książka pokazuje także dzieciom, jak wspaniały i urozmaicony jest świat zwierząt, udowadniając, że to właśnie dlatego świat fauny jest tak ciekawy, tak często wybierany jako motyw przewodni zarówno książek, jak i zabaw.

Dodajmy jeszcze, że książka jest pięknie wydana - prostokątny, poziomy format, kolorowe i bardzo miłe dla oka ilustracje. Cóż, wydawnictwo Amber jak zawsze nie zawiodło w tej kwestii. Tak więc polecam dla wszystkich fanów publikacji o zwierzakach!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Amber.

3 komentarze:

  1. Tą książkę otrzymał synek właśnie dzięki Bajkowirowi dziękujemy raz jeszcze u nas jest to hit co wieczór obok Pucia czytamy Cześć cześć synek powtarza za mną uwielbia oglądać zwierzęta jest bardzo zaciekawiony książeczka zawiera tylko kilka słów na każdej stronie ale trafne porównanie zwierząt ja już znam prawie na pamięć dzięki synkowi jest to 10 na 10 jeśli chodzi o nas

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapowiada się niesamowita przygoda dla mojego małego niecierpliwca. Książka, w której krótkie zadania mniej angażują rodzica, a poszukiwanie i łączenie zwierzątek aktywują dziecko- dla mnie super sprawa.

    OdpowiedzUsuń
  3. Różnorodność to cecha dzięki której każde zwierzę jest jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Wyszukiwanie wspólnej cechy prezentowanych stworzeń to dla dziecka wielka frajda, a książką choć niewiele w niej tekstu rozwija wyobraźnię,wyostrza zmysły i jest podstawą do dyskusji z dziećmi na temat zwierząt,ich zachowania,barw i dźwięków jakie te zwierzeta wydają. Myślę,że to jedna z tych pozycji,które bardzo zaciekawią dziecko, pobudzą do aktywności i wyrażania własnych spostrzerzeń i ioinii na temat niesamowitego świata fauny.

    OdpowiedzUsuń