niedziela, 29 marca 2020

Jacob Chabot, Mairghread Scott - "Roboty i drony – dawno temu, teraz i w przyszłości"

Autorzy: Jacob Chabot, Mairghread Scott
Tytuł: Roboty i drony – dawno temu, teraz i w przyszłości
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 11 marca 2020
Liczba stron:128 
Ocena: 9/10

Opis:

Roboty są wszędzie: w fabrykach, samochodach, telefonach i w powietrzu. Nawet w naszych domach! Na dodatek powstały dużo wcześniej, niż ci się wydaje! Towarzyszą ludziom, pomagają im i ochraniają ich od wieków. Od maszyn serwujących herbatę w feudalnej Japonii po współczesne łaziki badające powierzchnię Marsa.
Mechaniczny ptak Pouli, jeden z najstarszych robotów, odkryje przed wami wiele interesujących faktów: skąd się wzięły roboty, jak działają i co robią w tej niezwykłej książce!

Recenzja: 

Mój chrześniak fascynuje się robotami, więc naukomiks Roboty i drony – dawno temu, teraz i w przyszłości po prostu musiał zagościć w naszych progach. Młody zakochał się w tej książeczce od pierwszego wrażenia i – muszę przyznać – mnie także niezwykle pozytywnie ten tytuł zaskoczył. Czym? O tym w recenzji. :)

Już od pierwszych stron czytelnik zostaje wtajemniczony w świat robotów oraz nietuzinkowej wiedzy, sięgającej dalekich czasu. Obserwujemy zmiany wyglądu maszyn (i budowy) i nastawiania do nich, obaw i fascynacji względem sztucznej inteligencji. Jest tutaj również wplątane nieco na temat popkultury oraz udziału robotów choćby w gatunku science fiction. 


Ilustracje są bardzo przyjemne dla oka, różnorodne i barwne, często bawią. Mały miał najprawdziwszą frajdę czytając i przeglądając ten tytuł (a raczej przeglądając i czytając, bo najpierw skupił się na obrazkach), a sama pozycja jeszcze bardziej rozkochała go w robotach. No cóż – mam nadzieję, że to nie ostatnia pozycja o maszynach i SI od Naszej Księgarni. I nie ostatni naukomiks – ta seria jest po prostu boska i cudownie wydana! Ukazała się już taka pozycja o dinozaurach i rekinach, do której również Was zachęcam. 

Komiks Roboty i drony – dawno temu, teraz i w przyszłości to pozycja dla dzieci od szóstego roku życia, ale i starszaki – a nawet dorośli – znajdą w nim wiele ciekawych informacji. Wiedza w książce serwowana jest w bardzo przystępny dla młodego czytelnika sposób, dzięki czemu faktycznie pociechy mogą z niej sporo wyciągnąć. Krótko mówiąc – to pozycja wprost stworzona dla małych robotyków!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz