piątek, 29 maja 2020

Opracowanie zbiorowe - "Masza i Niedźwiedź. Mozaiki do wyklejania i kolorowania"


Autor: Opracowanie zbiorowe
Tytuł: Masza i Niedźwiedź. Mozaiki do wyklejania i kolorowania
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 24
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 8/10

Opis:

Mozaiki do wyklejania i kolorowania to propozycja dla maluchów, które uwielbiają twórcze wyzwania. Zawarte tu przepiękne, geometryczne obrazy o różnym poziomie trudności można kolorować kredkami lub flamastrami, wyklejać za pomocą dołączonych do książki, ponumerowanych naklejek albo ozdabiać plasteliną, papierem kolorowym czy kulkami z krepiny. To znakomita i relaksująca zabawa, która wspiera rozwój sprawności manualnej dziecka, jego kreatywność i poczucie estetyki.

Recenzja:

Naklejki to coś, co od dawna króluje w naszym domu. Wszelkiego rodzaju wyklejanki i zestawy naklejek (zwykłych i piankowych, tych  z brokatem, matowych, w przeróżnych kształtach i rozmiarach, jednorazowych i tych wielokrotnego użytku) pojawiają się u nas bardzo często. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak te, które dotyczą postaci ze znanych i lubianych przez córkę bajek. A Masza jest jedną z takich postaci.

Mamy w swoich zbiorach całkiem sporo publikacji aktywnościowych - z Psim Patrolem, Bingiem, Świnką Peppą, a teraz także z Maszą. W żadnej z wcześniejszych nie spotkałyśmy się jednak z mozaikami. Moje niespełna trzyletnie dziecię od razu zabrało się za te strony, które trzeba było wykleić dołączonymi do książeczki naklejkami. Tych stron jest kilka, ale są i takie, które należy ozdobić w inny sposób. Specjalnie nie użyłam słowa "pokolorować", bo to tylko jedna z opcji. Równie dobrze można je wykleić kwałkami papieru kolorowego (wydzieranka), kulkami z bibuły, pomalować farbami czy pisakami. Plastelina też się do tego świetnie nada. Tyle możliwości, ile pomysłów na prace plastyczne. I to jest bardzo fajne, bo możemy stopniować trudność i dostosować zadanie do możliwości i preferencji konkretnej pociechy. Przy obrazkach znajduje się legenda, więc wiemy, co jaki powinno przybrać kolor. Powinno, ale... wcale nie musi, możemy zdać się na własną wyobraźnię!Lubię takie publikacje, bo w przyjemny i atrakcyjny dla dziecka sposób kształcą różne umiejętności - od tych związanych z motoryką małą, po umiejętność odczytywania legendy. No i przede wszystkim - to ogrom dobrej zabawy, z rodzicem lub samodzielnej, gdy dziecię jest nieco starsze. 

Polecamy, wśród wielu publikacji aktywnościowych z postaciami z bajek ta się wyróżnia właśnie swoją formą. Mozaiki bardzo nam się spodobały, już prawie żadna nie pozostała bez koloru!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont.

2 komentarze:

  1. Ciekawa publikacja. Synek lubi naklejki myślę że mozaiki by go zainteresowały tylko czy jest może z inną bajką bo akurat za Maszą nie przepada

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój chrześniak bardzo chętnie spotka się z Maszą i niedźwiedziem, niezależnie w jakiej formie, więc będzie zachwycony. 😊

    OdpowiedzUsuń