niedziela, 21 czerwca 2020

Marsha Diane Arnold - "Najpiękniejszy ogródek Borsuka"

Autor: Marsha Diane Arnold
Ilustracje: Ramona Kaulitzki
Tytuł: Najpiękniejszy ogródek Borsuka
Wydawnictwo: Amber (Amberek) 
Data wydania: 4 czerwca 2020
Liczba stron: 40
Ocena: 8/10
Patronat Bajkowiru

Opis: 

Borsuk tak bardzo chciał mieć najpiękniejszy ogródek. Wszystko dokładnie sobie obmyślił i zaplanował.
Od poprzedniego lata zbierał i gromadził w idealnym porządku nasionka. Na wiosnę z wielkim przejęciem rozpoczął prace.
Przyjaciele przyszli mu z pomocą: razem pielili, grabili, aż wreszcie zasiali.
A potem świętowali. Borsuk nie mógł się doczekać: już widział swoje równiutkie rządki kwiatów i warzyw. Aż przyszedł deszcz – to dobrze. A potem burze i wichury – to niedobrze...
I porwały nasionka.
Borsuk zamknął się sam w domu i bardzo się martwił:
– W tym roku nie będę miał najpiękniejszego ogródka…
A może jednak?

Recenzja: 

Bardzo lubię, gdy bajeczki dla dzieci są kolorowe i przepełnione pozytywną energią. Taką właśnie pozycją jest Najpiękniejszy ogródek Borsuka, jedna z najnowszych przyjemności od Amberka, na którą nie mogę się napatrzeć! 

Fabuła książeczki jest prosta – Borsuk marzy o posiadaniu najpiękniejszego ogródka. Zebrał w tym celu mnóstwo nasionek, o wielu rozmiarach i kształtach, i wraz z pomocą przyjaciół postanowił zrealizować swoje pragnienie. Niestety, burza i wietrzysko zniszczyło ich ciężką pracą i nasz czarno-biały bohater ogromnie się zasmucił. Jak się wkrótce okazuje, wysiłek zwierząt nie poszedł jednak na marne… 

Czytając Najpiękniejszy ogródek Borsuka uśmiech sam pojawia się na twarzy czytelnika. Bohaterowie są niezwykle uroczy, pomocni i barwni, a ich sympatyczny wygląd bardzo umila lekturę. Książeczka ładnie pokazuje przyjaźń pomiędzy zwierzątkami oraz zalety współpracy – wszak dzięki niej udało im się stworzyć coś pięknego! I to z zaletą dla wszystkich – wszak swoisty ogródek cieszy oczy każdego futrzaka (i czytacza). 


Opowieść o Borsuku oraz jego ogródku nie jest zbyt długa – mieści się w zaledwie kilkudziesięciu zdaniach, co z pewnością ułatwi samodzielną lekturę młodszym czytelnikom. Co więcej, tekst jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze, a więc bez wątpienia niejeden maluch chętnie sięgnie po tę pozycję. Nie tylko ze względu na tekst, ale i bajecznie barwne i zjawiskowe ilustracje. Jak wspominałam we wstępie, nie mogę napatrzeć się na tę książeczkę i jestem pewna, że każdy, kto po nią sięgnie, zakocha się w niej bez pamięci! 

Najpiękniejszy ogródek Borsuka to kolejna wyśmienita opowiastka dla dzieci od Amberka. Duży format, piękne kolory oraz pozytywny tekst to przepis na idealną pozycję dla dzieci – a taką właśnie jest omawiana historyjka. Jeśli szukacie prezentu dla dziecka, wiosenno-letniej lekturki – wybierzcie Borsuka! Polecam z całego serducha! 

2 komentarze:

  1. Przypomina się Kubuś Puchatek, Królik i jego ogród 😁 Cudowna, pełna ciepła opowieść, czego chcieć więcej ❤❤

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne ilustracje sprawiają,że obok tej książeczki nie można przejść obojętnie. Prosta, ale za to pouczająca historia o przyjaźni i współpracy zwierzątek na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci, zwłaszcza,że z pewnością wiele z nich w okresie wiosennym pomagało rodzicom w zakładaniu ogródka czy warzywniaka. Jestem na tak i biorę pod uwagę przy kolejnych książkowych zakupach dla mojego dziecka.

    OdpowiedzUsuń