piątek, 10 lipca 2020

Katariina Heilala, Päivi Arenius - "Muminki w lesie. Szukaj i znajdź"


Autor: Katariina Heilala, Päivi Arenius
Tytuł: Muminki w lesie. Szukaj i znajdź
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 22
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 8/10

Opis:

Czas spędzony z Muminkami to zawsze dobra zabawa! Tym razem pełne pomysłów trolle szykują się na wycieczkę. Muminek, Panna Migotka, Mała Mi, Mamusia i Tatuś Muminka pakują potrzebne rzeczy i wybierają się do lasu. Szukaj i znajdź to książka, którą młody czytelnik może przeglądać bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. 

To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!

Recenzja:

Książki, w  których spotykamy ulubionych bohaterów z bajek, często cieszą się dużą popularnością u dzieci. Sama dobrze pamiętam to zjawisko z czasów, gdy byłam dzieckiem, choć wtedy wybór był mniejszy. A Muminków chyba nikomu specjalnie przestawiać nie trzeba - to znane i lubiane postacie. Wydawnictwo HarperCollins Polska przygotowało dla młodych czytelników dwie interesujące publikacje z udziałem Muminków. Jesteśmy w posiadaniu obu i ta o lesie podoba mi się chyba trochę bardziej.

Pomysł na książkę jest taki, że w krótką i wdzięczną opowieść o Muminkach, w tym przypadku wyprawę do lasu, wpleciono zadania dla dziecka. Ma ono odszukać na każdej rozkładówce określone elementy, ale - co ważne - są one w różnej ilości, więc poza spostrzegawczością poćwiczymy także przeliczanie. A wszystko to w dobrej zabawie, bo tym właśnie ma być nauka w młodszym wieku - zabawą. Ale to nie są jedyne zadanka, jakie czekają na dziecko. Musi ono na przykład porównać wianki, które plecie Migotka, i znaleźć dwa takie same, albo odnaleźć właściwą drogę, więc pojawi się też labirynt. Poszukamy też najmniejszych i największych śladów oraz takich samych drzew. Fajne jest to, że zadania do wykonania są dość zróżnicowane, a przez to ciekawe.Warto dodać, że ta publikacja ma nie tylko grubą, kartonową oprawę, ale wszystkie strony. Dzięki temu nie ulegnie tak szybko zniszczeniu, nawet jeśli będzie się po nią sięgać często.  A istnieją spore szanse, że tak właśnie się stanie. Brzegi są zaokrąglone, więc bezpieczne nawet dla młodszej pociechy. Format dość duży, więc wszystko jest wyraźne i czytelne dla dziecka.

Ilustracje są miłe dla oka, takie po prostu w stylu... Muminków. Jeśli znacie bajkę, wiecie, o czym mówię.

To ciekawa seria dla młodych czytelników, bo czyni ich ona nie tylko słuchaczami, ale także aktywnymi uczestnikami całej zabawy.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperCollins Polska.

4 komentarze:

 1. Trzeba będzie poszukac tych książeczek synek lubi rozwiązywać zadanka czy to szukanie różnic czy znalezienie takich samych elementów.😉Myślę że te książeczki ucieszą go bo malowanie malowanek średnio go interesuje chyba że w grę wchodzą farby

  OdpowiedzUsuń
 2. Aaale świetna!!! Muminki zdecydowanie łączą pokolenia i nadalwnadal śbawię się czytając o nich moim dzieciakom! Mamy też muminkowe pacynki i muminkowe story cubes :) w takim układzie w naszej kolekcji nie może zabraknąć także muminkowej wyszukiwarki! Dziękuję baaardzo za tę recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiałam oglądać i czytać Muminki :) Uwielbiam las i mam nadzieję że mojej Nikoli ta książeczka przypadnie do gustu :) książeczka do posłuchania i zabawy świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczki,które uczą spostrzegawczość i pomagają utrwalić naukę liczenia zawsze są lubiane przez moje dziecko. Dodatkowa obecność uwielbianych przez wszystkich Muminków -zarówno przez dzieci i dorosłych tylko zwieksza jej atrakcyjność. Dobra zabawa murowana!

  OdpowiedzUsuń