piątek, 24 lipca 2020

Orianne Lallemand - "O Wilku, który się przechwalał"


Autor: Orianne Lallemand
Tytuł: O Wilku, który się przechwalał
Wydawnictwo: Adamada
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 32
Wiek: 3+ lat
Ocena: 8/10

Opis:

Pieczenie szarlotki? Czytanie bajek zającowi? Strach przed własnym cieniem? Miłosne wiersze deklamowane Wilczycy? To już tylko wspomnienia. Wymażcie je czym prędzej z pamięci, bo tego słodkiego, zabawnego i delikatnego Wilka już nie ma. Jego miejsce zajął Wielki Zły Wilk, który dla sławy poświęci nawet przyjaźń. Można go jeszcze uratować?

Przygody Wilka to kolekcja wzruszających i zabawnych historyjek, doskonałych do wspólnego spędzania czasu. W towarzystwie sympatycznego Wilka można słuchać, opowiadać, dzielić się emocjami oraz rozwijać wyobraźnię. A przy okazji… jaki to świetny pomysł na prezent!

Recenzja:

Serię o Wilku znamy już w naszym domu całkiem dobrze. Ochoczo sięgamy po kolejne części, śledząc przygody głównego bohatera i śmiejąc się z jego perypetii. Czasem książka o Wilku przemyca coś fajnego, edukacyjnego albo jakiś morał, innym razem jest po prostu ciekawie i śmiesznie, a to też ważne zalety. I to jest super, że w każdej książeczce z udziałem Wilka spotykamy coś innego i nie sposób przewidzieć, jaka będzie kolejna część.

Tutaj postanowiono wziąć na warsztat temat przechwalania się, czyli coś dobrze znanego nie tylko dzieciom, ale i nam, dorosłym. Wilk, którego znaliśmy do tej pory, zmienił się trochę, stał się pyszny i zarozumiały, a żeby zdobyć tytuł Wielkiego Złego Wilka jest w stanie nawet grać nie fair i poświęcić przyjaźnie. Wilk oszukuje zatem, nie bacząc na to, że zachowuje się nieuczciwie. W końcu osiąga swój cel, a wszyscy zgodnie twierdzą, że naprawdę jest zły. Nikt nie cieszy się z jego sukcesu.

A kiedy wpada w kłopoty, okazuje się, że... tytuł do niczego mu się nie przyda, bo sam nie jest sobie w stanie poradzić. Potrzebuje pomocy byłych przyjaciół, ale czy oni będą w ogóle chcieli mu pomóc? Tego dowiecie się już z książki.Jak w przypadku każdej książki z serii o Wilku, mamy tu do czynienia ze wspaniałą warstwą graficzną. Ilustracje są naprawdę efektowne, mnie Wilk i jego kompani podobają się do tego stopnia,  że nawet gdyby tekst nie robił na mnie wrażenia, to kupowałabym chyba te książeczki dla samych ilustracji. Serio, ilustrator tej serii naprawdę się postarał.

Polecam tę książkę, jak i kolejne. Mam swoje ulubione tytuły z tej serii - tę, w której Wilk nie lubił czytać, i tę, w której chodził po górach - recenzja tej drugiej jeszcze się tutaj pojawi!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Adamada.

3 komentarze:

  1. Nie znamy tej serii ale widzę że musy nadrobić. Zgadzam się że ilustrator się postarał grafika naprawdę świetna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Cała seria jest rewelacyjna. Najbardziej lubimy książkę "O Wilku,który podróżował po świecie". Tej jeszcze nie czytaliśmy ale na pewno zapytamy o nią w bibliotece bo sądząc po recenzji z pewnością warto. Perypetie wesołego wilka zawsze wywołują uśmiech na naszych ustach a do tego są bardzo ciekawe i pouczające.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mam kilka książeczek z tej serii i jest zachwycona nimi :) przede wszystkim obrazkami, są cudowne :) a treść czasami śmieszna czasami edukująca :) na pewno kolekcje uzupełnię do końca bo warto <3

    OdpowiedzUsuń