wtorek, 27 października 2020

Marta Galewska-Kustra - "Pucio. Rodzinna sobota. Puzzle"

 Autor: Marta Galewska-Kustra

Tytuł: Pucio. Rodzinna sobota. Puzzle

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Liczba elementów: 15

Wiek: 2+ lat

Ocena: 10/10

Opis:

Puzzle kierujemy do dzieci, które ukończyły drugi rok życia.

W pudełku jest 15 elementów. Każdy z nich przedstawia fragment jednego dnia w rodzinie Pucia. Po ich ułożeniu otrzymacie ciąg obrazków opowiadających o całej rodzinnej sobocie.

W dołączonej do zestawu instrukcji znajdziecie propozycje wielu ciekawych zabaw. Każda z nich ćwiczy wszystkie lub niektóre z następujących umiejętności: rozumienie słuchanego tekstu, uwagę słuchową, rozumienie sekwencji zdarzeń, umiejętność opowiadania, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość. Wzbogaca także słownictwo.

Zestaw zawiera również przykładowe opowiadanie, które możecie wykorzystać podczas zabawy.Nie musicie się ograniczać do zabaw zaproponowanych w instrukcji. Korzystajcie z wyobraźni i wymyślajcie własne!

Pucio zaprasza do zabawy!

Recenzja:

Bardzo lubimy w naszym domu Pucia i wszystko, co z nim związane - czytamy książki z jego udziałem, układamy puzzle z puciowym motywem, młodszym dzieciom w rodzinie prezentujemy kartonówki z Puciem, a ja na co dzień chodzę po świecie z puciową torbą. U nas Pucio to taki pewniak, więc zawsze chętnie sprawdzamy, co słychać u jego sympatycznej rodzinki.

Tym razem mogliśmy zobaczyć, jak rodzina Pucia spędza sobotę. Robi to oczywiście razem, ale pojawia się tutaj również wizyta u dziadków, co bardzo mi się podoba, bo pokazuje, że weekend - o ile rodzice wtedy nie pracują - przyjemnie jest spędzić z bliskimi.


 "Pucio. Rodzinna sobota. Puzzle" to układanka, na którą składa się piętnaście elementów. Każdy z nich jest duży, a więc poręczny dla młodego człowieka, co więcej - dzięki takim gabarytom to, co dzieje się na obrazkach, jest po prostu lepiej widoczne. Zadaniem dziecka jest chronologiczne ułożenie obrazków - począwszy od sobotniego poranka aż do wieczora. Sami zobaczycie, że sobota to dzień, w którym u Pucia i jego bliskich sporo się dzieje. A skoro tak, to mamy doskonałą okazję do ćwiczeń mowy (puzzle przeznaczone są dla dzieci 2+). Młody człowiek może opowiadać o tym, co znajduje się na poszczególnych puzzlach, ale też o przebiegu całego dnia - co po czym następowało. Można też, a nawet warto, opowiedzieć o własnej sobocie - co wtedy robimy, z kim się spotykamy itp. Możliwości jest dużo, a puzzle to dopiero początek.

Grafika puzzli jest typowo puciowa (jakżeby inaczej), jednym się ona podoba, innym nie. Ja należę do tej grupy, która musiała się oswoić z kreską Joanny Kłos, ale teraz nie wyobrażam sobie, że Pucio wyglądałby inaczej.

To zestaw zdecydowanie warty polecenia - dla miłośników Pucia, ale także dla dzieci, które lubią puzzle i układanki. Być może właśnie od nich zacznie się ich przygoda z Puciem, Misią i spółką.

Puzzle zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

5 komentarzy:

 1. Uwielbiamy Pucia i polecamy bardzo ❤️ mamy już niezły zestaw Pucia synek bardzo lubi gdy mu czytam lub gdy układa puzzle czy gramy w domino z serii Pucia. Jako Puciomaniacy napewno zagoszczą u nas nowe puzzle ❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne te puzzle. Recenzja bardzo ciekawa. Mamy w domu cztery książeczki z Puciem, ponieważ borykaliśmy się z opóźnionym rozwojem mowy. Bardzo fajna seria książek. Polecam wszystkim dzieciakom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł na stworzenie takich puzzli. Bardzo podoba się mi szereg dodatkowych aktywności związanych z tymi puzzlami.
  Uważam, że seria książek o Puciu jest świetna, a i dzieciom też bardzo się podoba - dlatego wszelkie dodatkowe pomoce logopedyczne związane z tą postacią to strzał w dziesiątkę. Dzieci znacznie chętniej sięgają po klocki, puzzle, układanki itp., gdy na ilustracjach znajdują się ich ulubione postacie.
  Po przeczytaniu recenzji uważam, że warto sięgnąć po te puzzle.

  Karolina K.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znamy Pucia głównie z książek.
  Puzzle to bardzo fajny pomysł, choć syn jest już za duży na nie.

  Bardzo fajna seria logopedyczna, syn nadal korzysta z pomocy logopedy. Puzzle to świetne uzupełnienie w pracy z logopedą. Idealne dla fanów Pucia i puzzli.

  Dziękuję za recenzję

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń