niedziela, 29 listopada 2020

Frigiel, Jean-Christophe Derrien - "Tajemnica zaginionych arbuzów", "Sami najlepsi" ("Frigiel i Fluffy", tom 1 i 2)

Autorzy: Frigiel, Jean-Christophe Derrien 
Cykl: Frigiel i Fluffy (tom 1 i 2) 
Tytuły: Tajemnica zaginionych arbuzów, Sami najlepsi 
Wydawnictwo: Jaguar 
Data wydania: 12 listopada 2020 
Liczba stron: 48 + 48 
Ocena: 9/10

Opis: 

Tom 1: Kto skradł cały transport arbuzów, na które tak czekał kupiec Korem? Frigiel i jego wierny towarzysz Fluffy udają się na wyprawę, towarzyszą im przyjaciele – Alice i Abel. Tak oto rozpoczyna się śledztwo w tej tajemniczej sprawie. Niebezpieczeństwo czyha ze wszystkich stron, a zombie nie śpią! Aby odkryć winnego, nasi bohaterowie muszą wykazać się odwagą i przemyślnością, a po drodze – uporać się ze straszliwymi kreaturami mroku. 

Tom 2: Frigiel i przyjaciele udają się do miasta wszelkich uciech - Famouz. Odbywa się tam turniej gwiazd, a bohater, który zyska sobie największe uznanie publiczności, otrzyma w nagrodę własną podobiznę ze złota: posąg naturalnej wielkości. Aby zwyciężyć, będzie musiał stawić czoło najlepszym i najgorszym awanturnikom spod znaku Minecrafta. Ale, ale, czy za tym nie kryje się coś więcej? Czy Frigiel mimo wszystko okaże się najpopularniejszy ze wszystkich? 

Recenzja: 

Pewnie już nie raz wspominałam, że moi siostrzeńcy uwielbiają Minecrafta oraz wszystko, co z nim związane. Bardzo się ucieszyliśmy, że w wydawnictwie Jaguar pojawi się nowa seria z przygodami z tego uniwersum – komiksy Frigiel i Fluffy. Tych bohaterów już co-nieco mieliśmy szansę poznać, ponieważ na rynku dostępne są także świetne powieści z tej serii. Graficzna forma okazała się jednak równie ujmującą i fantastyczną formą. 

Komiksy są przebajecznie kolorowe i od razu przyciągają uwagę. Przyznam Wam szczerze, że gdy tylko je otrzymałam, postanowiłam jedynie do nich zerknąć na pierwszą stronę i przeczytać później, ale - no cóż - od razu przeczytałam cały, a zaraz po nim w obroty ruszył drugi tom. Wszystko to przez przesympatyczne mordki bohaterów, humor oraz wciągającą przygodę oraz – jak już wspomniałam – żywe i barwne kadry, w których zakocha się niejeden czytelnik! 

Wyprawy z Frigielem, jego dzielnym psiakiem i przyjaciółmi również niesamowicie wciągają. Poznajemy w nich zarówno lepiej poszczególne postaci, odrobinę ich historii, jak i przeżywamy nietuzinkowe wyprawy, pomysłowe i pełne niespodzianek, rozwiązujemy zagadki. Oba tomy są równie udane i ciężko mi wybrać, który wypadł lepiej. W pierwszym tomie, Tajemnica zaginionych arbuzów, prowadzimy śledztwo, które dotyczy tytułowych zaginionych w tajemniczych okolicznościach arbuzów, a w drugim, Sami najlepsi – bierzemy udział w niebanalnym turnieju, którego nagroda jest dla bohaterów niebywale kusząca. Bardzo przypadło mi do gustu, że w komiksach bardzo zgrabnie zostały przedstawione tematy moralności oraz – przede wszystkim – pięknej przyjaźni, bo postaci – mimo drobnych wad i niejasności – potrafią trzymać się razem, wspierać i pomagać sobie nawzajem. 

Króciutko podsumowując, komiksy Frigiel i Fluffy to kolejna fenomenalna pozycja w świecie Minecrafta, obok której żaden fan gry nie powinien przejść obojętnie. Poza przygodami i odważnymi bohaterami, w treści pojawia się też wiele minecraftowych smaczków, które bez wątpienia ucieszą znawców tego uniwersum. I jeszcze te kolory, i przysympatyczny klimat! Po prostu - polecam z całego serca! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz