wtorek, 1 grudnia 2020

Marta Galewska-Kustra - "Pucio. Co słychać? Puzzle"

Autor: Marta Galewska-Kustra

Tytuł: Pucio. Co słychać? Puzzle

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Liczba elementów: 12

Wiek: 2+ lat

Ocena: 10/10

Opis:

W pudełku znajdziecie duży obrazek składający się z 12 elementów, a na nim Pucia i Misię w otoczeniu dźwięków natury.

Nadstawcie uszu i razem z ulubionymi bohaterami posłuchajcie ćwierkania ptaków, bzyczenia owadów, tuptania mrówek, chrupania wiewiórki, szczekania psa czy szumu wiatru. Może po ułożeniu obrazka sami wydacie okrzyk zdumienia jak Pucio lub zaśmiejecie się radośnie jak Misia?

Recenzja:

Po puciowe nowości sięgamy w zasadzie w ciemno. Nie przypominam sobie, żeby pojawiło się na rynku coś z Puciem, co nie zawitałoby na dłużej lub krócej w naszym domu. Podobnie jest z rzeczami dla maluchów, z których teoretycznie moja trzylatka - jak sama twierdzi - już wyrosła. Ale to nie obejmuje Pucia i spółki, z nimi może nawet wracać do etapu dźwiękonaśladownictwa.

Mieliśmy w domu każde puciowe puzzle i przyznaję, że z tych skierowanych do dzieci najmłodszych, te spodobały mi się najbardziej. Na pewno wpływ na tę ocenę mają duże elementy o oryginalnych kształtach - każdy inny, więc wcale nie tak łatwo je dopasować. Po drugie - motyw drzewa, na którym dużo się dzieje. A skoro dużo się dzieje, to pojawiają się też dźwięki, sporo dźwięków, więc możemy je naśladować, co dla najmłodszych puciofanów jest i atrakcyjne, i kształcące. 


Kolejna kwestia to rozmiar obrazka po ułożeniu. To niby tylko 12 elementów, ale po ułożeniu otrzymujemy całkiem spory obrazek. Zachęcam także do nazywania tego wszystkiego, co mamy przed oczami - części drzewa, jego mieszkańców i tych, którzy stoją pod nim. Ilustracja na układance jest wyraźna, czytelna nawet dla maluszka, zwłaszcza jeśli poznał on już bohaterów w wersji książkowej.

Warto dodać, że puzzle te wykonane są z grubej, solidnej tektury. Moje dziecię co prawda nie bierze już raczej takich rzeczy do buzi, ale ta układanka wygląda na pancerną. A to przy małych łapkach i ciekawych ich wytrzymałości właścicielach sprawa istotna.

Co tu dużo pisać - polecam, z kilku powodów. Bo to Pucio. Bo wspiera rozwój najmłodszych. Bo dobra jakość. Bo dzieci pokochają. I jak w przypadku wszystkich puciowych rzeczy - te argumenty można by mnożyć jeszcze długo.

Puzzle zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

5 komentarzy:

 1. Uwielbiamy Pucia ❤️i bardzo polecamy. Wspaniałe wspierają rozwój najmlodszych. Dla mojego synka już są zbyt łatwe woli grać w domino 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie puzzle to prawdziwa gratka dla każdego „puciomaniaka”.
  Chyba nie ma maluszka, który by nie lubił Pucia... A przynajmniej ja o takim nie słyszałam. Fenomen Pucia trwa nieprzerwalnie od jakiś czterech lat i bardzo cieszy mnie fakt, iż oprócz książek poszerza się asortyment związany z tą postacią - dzieci chętniej sięgają po wszelkiego rodzaju aktywności gdy są one związane z ulubionymi postaciami.
  A że puzzle uwielbiamy, to po te też zapewne sięgniemy.
  Bardzo podoba się mi zamysł, że puzzle mają inny kształt niż prostokąt - układanie takiego nieforemnego kształtu uczy nieszablonowego myślenia.
  Gruba i solidna tektura to oczywiście duży plus.
  Te puzzle to doskonały prezent dla każdego maluszka, który lubi Pucia.

  Karolina K.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trochę tylko znamy Pucia, służył nam przez chwilę jako pomoc logopedyczna. Bardzo fajne wydania książek, ale myślę że puzzle bardziej synkowi się spodobają.Pycio, przesympatyczny chłopiec znany chyba wszystkim, pomaga pomaga w mowie już od czterech lat. Rozumiem fenomen Pucia, mimo iż mieliśmy tylko jedna książkę

  Choć te puzzle są dla młodszych dzieci, myślę, że mój 6 latek również się nimi zainteresuje.
  Te puzzle to rewelacja, duże elementy, kazdy inny i... drzewo na którym sporo się dzieje, mnóstwo dziejów do nadladowania. Te puzzle są świetne, bo pomagają nie tylko logopedyczne ale i wpływają na motoryke małą. Widzę że ma tylko 12 elemtow, ale powstaje dość spory obrazek. Cieszy mnie fakt że te puzzle są solidne a co oznacza że są wytrzymałe na różne doświadczenia dziecięce.

  Bardzo dziękuję za recenzję, puzzle są naprawdę świetne, my jesteśmy nimi oczarowani.


  Basia P.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne puzzle dające dużo możliwości. Podoba mi się obrazek z Puciem, oraz to że puzzle mają oryginalne kształty. Nie mogło oczywiście zabraknąć Misi oraz pieska Funia :)

  OdpowiedzUsuń