piątek, 11 czerwca 2021

Marta Galewska-Kustra - "Pucio. Przeciwieństwa"


 Autor: Marta Galewska-Kustra

Tytuł: Pucio. Przeciwieństwa

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Liczba elementów: 20

Wiek: 2+ 

Ocena: 9/10

Opis:

Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat.

Zabawka składa się z 20 elementów, czyli 10 par obrazków, wśród których należy znaleźć przeciwieństwa: mały i duży, stare i nowe, mokra i sucha, zdrowy i chory, smutny i wesoły, głodny i najedzony, lekkie i ciężkie, zimno i ciepło, cicho i głośno, brudny i czysty.

To na pozór proste zadanie wymaga skupienia uwagi na ilustracji, ale przede wszystkim pobudza do myślenia. Mimo niedużej liczby elementów puzzle dają okazję do wielu zabaw o różnym stopniu trudności, w zależności od możliwości intelektualnych i potrzeb dziecka.

Recenzja:

Wydawnictwo Nasza Księgarnia bardzo rozpieszcza ostatnio puciofanów, w poczet których zdecydowanie należy mnie zaliczyć. Mojej córze nie umknie żaden Pucio, a mnie jako mamę cieszy to, bo Marta Galewska-Kustra stworzyła naprawdę wartościowe publikacje i zabawki z udziałem przesympatycznych bohaterów.

Tym razem chciałabym pokazać wam puzzle, w których łączymy ze sobą w pary przeciwieństwa. Jest to temat dość często spotykany na puzzlach dla najmłodszych, ale trzeba uczciwie przyznać, że gdy w grę wchodzą ulubione postacie z książek, to układanie puzzli zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności. Pucio to w końcu Pucio, można brać w ciemno i niemal mieć pewność, że się spodoba.

W zestawie znajdziemy 20 elementów, czyli 10 par. Niektóre są łatwe i oczywiste, inne nieco trudniejsze i należy się dokładnie przyjrzeć, aby znaleźć odpowiednią parę. Poza Puciem pojawia się tutaj także Misia, co stanowi dodatkową atrakcję, bo to również lubiana przez dzieci postać. 

Warto podkreślić, jak w przypadku wszystkich puzzli Naszej Księgarni, że wszystkie elementy zostały wykonane z grubej, solidnej tektury, która się nie rozwarstwia. Jeszcze nam się to chyba nie zdarzyło, a uczciwie przyznaję, że kilkanaście puzzlowych układanek tego wydawnictwa już się przez nasz dom przewinęło. Tak więc o jakość możecie być spokojni. Całość zapakowana jest w poręczne pudełko, w środku znajdziemy także instrukcję. 


Wszystko jest tak, jak być powinno w przypadku wartościowej układanki dla dzieci najmłodszych. To produkt, który łączy naukę i zabawę, a to bardzo praktyczne i wdzięczne połączenie. Polecam!

Puzzle zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Nasza Księgarnia.

3 komentarze:

  1. Super. My już wyrośliśmy z takich puzzli ale gdyby synek był młodszy to napewno byśmy kupili, bo do tej pory lubi Pucia (mamy 5 książeczek). Wyglądają super, uczą i rozwijają. I do tego jak wspomniałam mają na sobie postacie bardzo lubiane. Nasza Księgarnia wypuściła kolejny hit. Brawo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Układanki to jest to co dzieci uwielbiają i chętnie po nie sięgają .Niby proste a jednak dzieci muszą trochę pomyśleć. Świetne jest to że kartoniki są bardzo dobrej jakości i będą służyć przez długi czas.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pozycja obowiązkowa, szczególnie dla małych puciofanów. Łączenie w pary puzzli na zasadzie przeciwieństwa dostarcza dzieciom niesamowitej frajdy a przy okazji uczy słownictwa i spostrzegawczości. Te układanki z pewnością nadadzą się na prezent dla mojego małego chrześniaka. Widzę,że Puciowe pomysły na świetne książki i zabawki są wciąż niewyczerpane! Super!

    OdpowiedzUsuń