wtorek, 1 czerwca 2021

Opracowanie zbiorowe - "Przygody Misia Paddingtona. Nowa kolekcja bajek"


Autor: Opracowanie zbiorowe

Tytuł: Przygody Misia Paddingtona. Nowa kolekcja bajek

Wydawnictwo: HarperKids

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 128

Wiek: 3-7 lat

Ocena: 8/10

Opis:

Ponadczasowe, urocze opowiastki o niezwykle uprzejmym misiu, który podbija serca kolejnego pokolenia! 

Jakie obowiązki domowe może wykonywać miś, któremu ciągle przydarzają się niezwykłe rzeczy? Co stało się z wełnianą czapką od cioci Lucy? Jak miś Paddington został przyjęty przez sympatyczną rodzinę Brownów? Rozgość się w przyjaznym świecie misia Paddingtona, gdzie czas płynie wolniej i spokojniej, a każdy przybysz, nawet zagubiony niedźwiadek z Peru, zostanie przyjęty ciepło i życzliwie. 

„Przygody Misia Paddingtona. Nowa kolekcja bajek” to zbiór czterech opowiadań o przygodach słynnego misia, przeznaczony dla małych odbiorców. Zabawne przygody, niespieszne tempo i sympatyczni bohaterowie sprawiają, że do tych historii chce się wracać. W książce znajdziesz przygody nigdy wcześniej niepublikowane w języku polskim. 

„Przygody Misia Paddingtona. Nowa kolekcja bajek” to: 

● cztery wciągające, zabawne opowieści o przygodach uprzejmego niedźwiadka; 

● prosty język, zrozumiały dla najmłodszych; 

● sympatyczni bohaterowie i klimatyczne ilustracje; 

● niewielka ilość tekstu i duży krój pisma, które sprawiają, że książka będzie doskonała do rozwijania umiejętności czytania u przedszkolaków. 

„Nowa kolekcja bajek” to seria książeczek ze znanymi z bajek i animacji bohaterami przeznaczona dla dzieci już w wieku przedszkolnym. Zbiory opowiadań umieszczone w serii będą idealne zarówno do lektury przed snem wspólnie z rodzicem, jak i pierwszych prób samodzielnego czytania.

Recenzja:

Może to dziwne, ale Paddingtona odkryłyśmy z córką dopiero niedawno. Owszem, wiedziałam, że taka postać istnieje i że cieszy się sporą popularnością wśród dzieci, niemniej u nas pojawił się on jakoś ostatnio - najpierw w postaci bajki, następnie książki. Spodobał się na tyle, że chętnie będziemy sięgać także po kolejne publikacje z jego udziałem.

"Przygody Misia Paddingtona. Nowa kolekcja bajek" to zbiór czterech opowiadań o przygodach tego uroczego, choć wybitnie nieporadnego Misia. Ale że liczą się intencje, a dobrych intencji Paddingtonowi odmówić nie sposób, to trudno byłoby się na niego gniewać. Nawet jeśli weźmie się za tapetowanie pokoju, o czym nie ma zielonego pojęcia :)

Ciekawym elementem w tej książce są listy głównego bohatera do ukochanej cioci. Stanowią one takie podsumowanie danej historii, zwieńczone jakimś morałem, na przykład takim, że miłość można okazywać bez słów, po prostu będąc sobą. Trzeba przyznać, że tym opowiastkom nie brakuje uroku i ciepła.


Książka ma poręczny format, grubą oprawę i mnóstwo pięknych ilustracji w środku. Do tego warto jeszcze wspomnieć o czytelnej i sporej czcionce, która umożliwi samodzielne czytanie starszym dzieciom. Zwłaszcza że tego tekstu nie jest dużo, więc spokojnie starszaki mogą podjąć samodzielną próbę lektury. 

Lubię tę serię, okazało się, że lubię też Paddingtona, tak więc uważam, że to książka warta polecenia.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

5 komentarzy:

 1. Misia Paddingtona bierzemy w ciemno. Synek bardzo lubi bajkę więc byłby zachęcony książką 😍moglibyśmy czytać o przodach misia przed snem na pewno sny synka bybly kolorowe. I wesołe jak cały miś

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, bardzo lubimy przygody tego misia. Grafika w środku jest piękna. Super nam się już podoba. ❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Misia Paddingtona znamy od jakiegoś czasu i szczerze przyznam,że jego towarzystwo bardzo nam odpowiada. To przeuroczy miś, z którym łatwo odkrywać świat i prawa jakimi się rządzi. Nowa kolekcja bajek zapowiada się niezwykle ciekawie. Łatwy język,ciekawe ilustracje i fabuła z pewnością przypadną do gustu mojemu dziecku. Widzę,że część tekstu mogłby czytać już sam, więc gdy tylko nadarzy się okazja obowiązkowo chwycimy za tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Przygody Misia Paddingtona.Nowa kolekcja Bajek" to książka urocza, piękna i wyjątkowa. My bardzo lubimy tego sympatycznego Misia.Myślę że warto poznać tą książeczkę ten zbiór nowych opowiadań. Ilustracje są bardzo ładne, a twarda oprawa jest dodatkowym atutem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmm, nie przepadałam za tym Misiem, a właściwie za bajkami z nimi, nie zachwyciły mnie mimo iż Miś jest przesympatyczny. Cała ta otoczka bajek o tym misiu nie powala mnie na kolana, ale... Ta książeczka podoba mi się. Nie zachwyca, ale podoba a to dobry znak.

  Podoba mi się w tej publikacji to, że język jest prosty, zrozumiały dla małego czytelnika, słuchacza.
  Bohaterowie sympatyczni, nie zaprzeczam, do tego klimatyczne ilustracje, fajniejsze niż w bajkach w telewizji. Poza tym niewielka ilość tekstu i duży krój pisma, które sprawiają, że czyta się lekko i przyjemnie, a poza tym przedszkolaki mogą podjąć próbę czytania.

  Podoba mi się ta książka, ale, tak jak wcześniej pisałam, Miś Paddington nie zachwyca mnie, nie robi wrażenia na mnie.

  Dziękuję za recenzję

  Basia P.

  OdpowiedzUsuń