piątek, 9 lipca 2021

Stéphanie Couturier - "Moje emocje. Pokazuję, co czuję"


 Autor: Stéphanie Couturier

Tytuł: Moje emocje. Pokazuję, co czuję

Wydawnictwo: Jedność

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 48 + 4 strony z naklejkami

Wiek: 5+

Ocena: 9/10

Opis:

Ten fantastyczny zeszyt pełen ćwiczeń, zabaw, wesołych pomysłów i naklejek pomoże dziewczynkom i chłopcom poznawać, rozumieć i oswajać różne emocje: złość, smutek, dumę, nieśmiałość, strach, radość, zazdrość…

Zapraszamy wszystkie dzieci, by wykonując ćwiczenia oddechowe i wizualizacje, kolorując obrazki, naklejając naklejki i tworząc rysunki, uczyły się rozpoznawać emocje, nazywać je i, co najważniejsze, radzić sobie z nimi.

W książce znajdziemy wiele ekscytujących, twórczych niespodzianek, w tym przepis na arcyskuteczny płyn na strachy…

Ta interaktywna publikacja została wymyślona przez pedagożkę i terapeutkę. Zawiera mnóstwo aktywności wspomagających zrozumienie i kontrolę emocji.

Recenzja:

Emocje to jeden z moich ulubionych tematów w książkach dla dzieci. Zresztą nie jestem chyba odosobniona w sympatii dla tej tematyki, o czym może świadczyć liczba takich publikacji na rynku. Popyt generuje podaż,  a podaż książeczek o emocjach jest naprawdę spora. Niemniej zawsze chętnie sięgam po takie książki. Tym razem - coś aktywnościowego :)

W książce "Moje emocje. Pokazuję, co czuję" znajdziemy mnóstwo różnorodnych zadań - między innymi historyjki obrazkowe, wyszukiwanki, ćwiczenia grafomotoryczne, a nawet ćwiczenia relaksacyjne. Dużo zadań należy wykonać z użyciem naklejek (w książce są ich aż cztery strony!), a to zdecydowanie duża atrakcja dla dzieci.

Bardzo podoba mi się to, że w książce znajdują się też pytania odwołujące się do doświadczeń dziecka. W jakiej sytuacji ono poczuło daną emocję? Są też podane propozycje sposobów, które mogą pomóc, kiedy czujemy, że jest nam z daną emocją trudno. Znajdziemy tu także memorki z uroczymi potworkami symbolizującymi emocje - polecam je zalaminować i dopiero wtedy wyciąć. Wtedy posłużą na dłużej.


Na pewno na uwagę zasługuje samo wydanie książeczki - solidny papier, piękne ilustracje i mnóstwo kolorów w środku. Ta publikacja naprawdę zachęca do tego, aby podziałać w środku z zadankami. Zresztą zachęca do tego nawet sama okładka.

Książeczka warta polecenia. Spodoba się wielu dzieciom!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Jedność.

2 komentarze:

  1. Bardzo mi się podoba zrecenzowana publikacja. Piękna okładka, ćwiczenia grafomotoryczne,wyszukiwanki są świetnym pomysłem aby dzieci były zaciekawiona I z przyjemnością rozwiązywały zadania dotyczące emocji. Sympatyczne potworki na pewno spodobają się dzieciom.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, należy rozmawiać z dziećmi o emocjach, by umiały je okazywać, by się ich nie wstydziły, by potrafiły rozmawiać o tym co czują i dlaczego. Wspaniała i przydatna publikacja, super, że wydawnictwo ma ją w swojej ofercie 🙂

    OdpowiedzUsuń